Dogecoin, yazın gözdesi mi olacak?

Dogecoin, yazın gözdesi mi olacak?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin, yazın gözdesi mi olacak?

TradingView platformunun Binance datalarına nazaran meme kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE), salı günü yüzde 10 artarak 3 Nisan’dan bu yana kaydedilen en yüksek tek günlük çıkarını elde etti.

Kripto para ünitesi, Twitter platformunun yine markalaşmasıyla bir ödeme aracı olarak kullanılabileceği spekülasyonlarıyla birlikte son iki haftada yüzde 25 bedel kazandı.

Matrixport’un Araştırma ve Strateji Lideri Markus Thielen, “Kripto para üniteleri her yaz olduğu üzere sakinleşip art plana çekilirken DOGE, yazın gözdesi olabilir. Musk’ın Twitter’ı yine markalaştırma sürecinin de bu durumda büyük hissesi var.” dedi.

Coin’in daima vadeli süreç piyasasındaki toparlanmasından da anlaşılacağı üzere yatırımcılar da tıpkı fikirde.

Coinglass bilgilerine nazaran daima vadeli süreç kontratlarına kilitlenen dolar kıymetini gösteren kavramsal açık durumlar (notional open interest), 19 Nisan’dan bu yana birinci sefer 500 milyon doları aştı.

DOGE cinsinden açık konumlar 6,2 milyar dolara ulaşarak 8 Nisan’daki 6,43 milyar dolarlık tepeye epeyce yaklaştı.

Fiyatın yükselmesinin yanı sıra açık konumların artması, piyasaya yeni para girişi olduğunu gösteriyor ve yükseliş trendini doğruluyor.

Bununla birlikte bu yazı yazılırken açık konum yüklü fon oranları sıfıra düştü. Bu da “bullish long” (boğa uzun pozisyon) ve “bearish short” (ayı) durumları ortasında bir istikrar olduğuna işaret ediyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap