Dogecoin savunucusu, tanınan meme coin’i taklit eden dolandırıcılıklar konusunda uyardı

Dogecoin savunucusu, tanınan meme coin’i taklit eden dolandırıcılıklar konusunda uyardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dogecoin savunucusu, tanınan meme coin’i taklit eden dolandırıcılıklar konusunda uyardı

Dogecoin’in fiyatındaki son dalgalanmanın akabinde, kripto para ünitesinin önde gelen bir destekçisi dolandırıcılık planları hakkında bir ikaz yayınladı. Dogecoin’in tanınmış savunucularından Mishaboar, yatırımcıları “pump-and-dump” taktikleri ve potansiyel uzun vadeli devalüasyon stratejileriyle kandırmak için Dogecoin’in markasını kullanan yeni tokenler konusundaki telaşlarını lisana getirdi.

Mishaboar’ın ikaz notu, Dogecoin meraklılarının fiyatlarda dalgalanmalar gözlemlediği ve yakın vakitte 0,01 dolara ulaşan doruğun akabinde keskin bir düşüşün yaşandığı bir devirde geldi. Avukat, Dogecoin’in popülaritesinden yararlanmak isteyenler tarafından yayılan karmaşık dolandırıcılıkları ve düpedüz palavraları tanımak ve bunlardan kaçınmak için yatırımcıların uyanık olmasının kıymetini vurguladı.

Uyarı bilhassa Dogecoin’in imajını taklit eden yeni tokenlerin tehlikelerine işaret ediyor ve bu da bireyleri geçersiz argümanlarla yatırım yapmaya çekebilir. Dolandırıcılar çoklukla, alıcıları süratli bir halde yatırım yapmaya teşvik eden ani fiyat artışlarını içeren stratejiler kullanırlar, lakin kısa bir mühlet sonra dolandırıcılar ellerindeki varlıkları toplu olarak sattıklarında kıymet düşer.

Mishaboar ayrıyeten, bu planların yatırımcılara daha fazla ziyan verebilecek ticari marka ile ilgili yasal sıkıntıları da içerebileceği konusunda uyardı. Bu riskler göz önünde bulundurulduğunda, Dogecoin destekçilerinin Dogecoin yahut topluluğuyla alakalı görünen rastgele bir kripto para ünitesiyle etkileşime girmeden evvel dikkatli olmaları ve kapsamlı bir araştırma yapmaları tavsiye edilir.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap