DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, Bitcoin ve altcoin’lerdeki toparlanmanın daha yüksek düzeylerde satışla karşı karşıya kalması, genel hissiyatın olumsuz olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin aşağı dönecek ve değerli takviyesini yine test edecek mi? Bitcoin’in zayıflığı DOGE dahil altcoinlerde daha fazla satışı tetikleyebilir mi? Analist, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin Nisan ayından bu yana geniş bir aralıkta sıkışmış durumda. Bu da bir sonraki yönsel hareket konusunda kararsızlığa işaret ediyor. Ayıların fiyatı aralık dayanağının altına düşürme gayretleri 11 Eylül’de boğalar tarafından engellendi. Lakin Bitcoin şimdi tehlikeyi atlatmış değil. Bloomberg piyasa analisti olan Jamie Coutts’a nazaran, sıkılaştırma döngüsü uzarsa, akabinde “işsizlikte bir artış ve bankacılık dalında daha fazla gerilim olursa, Bitcoin üzere risk varlıkları için biraz daha acı olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kripto para yatırımcıları da temkinli davranmaya devam ediyor. Bir Bitfinex raporu, kripto bölümünün Ağustos ayında 55 milyar dolarlık sermaye çıkışına şahit olduğunu gösteriyor. Rapora nazaran likiditedeki düşüş, münferit olayların “piyasa hareketleri üzerinde daha büyük bir tesire sahip olmasına” neden oldu.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 14 Eylül’de 26.228 dolarlık 20 günlük üssel hareketli ortalamayı (EMA) kırdı ve üzerinde kapandı. Bu da aşağı istikametli momentumun zayıfladığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

20 günlük EMA düzleşiyor ve izafi güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın. Bu da BTC’nin bir müddet daha 24.800 dolar ile 28.143 dolar ortasında kalacağının sinyalini veriyor. Ayılar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı süratli bir formda 20 günlük EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. Bu türlü bir hareket, daha yüksek düzeylerin satıldığını gösterecektir. Bu, 24.800 dolarlık güçlü takviyenin tekrar test edilmesiyle sonuçlanabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 11 Eylül’de 1.550 dolarlık dayanağın altına indi. Fakat ayılar bu gücün üzerine inşa edemedi. Bu, daha düşük düzeylerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor. Boğalar daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.638 dolar) ulaşan bir toparlanma başlattı. Bu düzeyin boğalar ve ayılar ortasında kuvvetli bir gayrete sahne olması olası.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Bir kırılma ve 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kapanış, birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürebilir ve kısa bir sıkışma ile sonuçlanabilir. Bunun da fiyatı 1.745 dolara çıkarması mümkün. Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların komutada kaldığını gösterecektir. Satıcılar daha sonra ETH’nin 1.550 doların altına çekmek ve düşüş trendini devam ettirmek için bir teşebbüste daha bulunacak.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 12 Eylül’de 200 dolar civarındaki ruhsal takviyeden sıçradı. Böylelikle, boğaların daha düşük düzeylerde faal olduğunu gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Toparlanma, dikkat edilmesi gereken değerli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya (215 dolar) ulaştı. BNB mevcut düzeyden aşağı dönerse, bu, hassaslığın olumsuz kaldığını ve traderların rahatlama rallilerinde satış yaptığını gösterecektir. Bu da 200 doların altına düşme riskini artıracaktır. Bilakis, RSI müspet bir sapma oluşturursa bu da satış baskısının düşeceğini gösterir. 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir yükselişin, 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (SMA) 225 dolardan tekrar test edilmesi için kapıları açması muhtemel.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür 0,41dolar ile 0,56 dolar ortasında süreç görüyor. Fiyat, göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya (0,50 dolar) yükseldi. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu satış baskısının azaldığını gösterecektir. Bunun da 0,56 dolarlık genel dirence gerçek daima bir toparlanma başlatması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Bu düzeyin yeniden bir barikat vazifesi görmesi mümkün. Fiyat 0,56 dolardan düşerse, aralığa bağlı hareketin bir müddet daha devam edeceğini gösterecektir. Bir sonraki trend hareketinin, boğaların fiyatı 0,56 doların üzerine çıkarması ya da ayıların XRP’yi 0,41 doların altına düşürmesinin akabinde başlaması olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano’daki güçlü satışlar 11 Eylül’de fiyatı 0,24 dolara çekti. Lakin ayılar kritik takviyesi kıramadı. 12 Eylül’de 0,24 dolardan başlayan toparlanma 15 Eylül’de 20 günlük EMA’ya (0,26 dolar) ulaştı. Bu düzeyin alıcılar ve satıcılar ortasında bir gayrete sahne olması olası.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

ADA 20 günlük EMA’dan keskin bir halde aşağı dönerse, her küçük yükselişin satıldığını gösterecektir. Bunun da 0,22 dolara düşme riskini artırması mümkün. Bilakis, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, 0,28 dolara kadar daha güçlü bir toparlanmanın başlangıcını işaret edecektir.

DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE, 20 günlük EMA (0,06 dolar) ile 0,06 dolarlık sağlam takviye ortasında süreç görüyor. Bu dar aralıklı trade’in uzun mühlet devam etmesi pek muhtemel değil. Bu yüzden, yakında bir kırılma yaşanabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Alıcılar DOGE fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu satıcıların denetimlerini kaybediyor olduğunu gösterecektir. Bu durum, DOGE ayılarının satışları ağırlaştırmasının beklendiği 50 günlük SMA’ya (0,07 dolar) hakikat bir rahatlama rallisi başlatabilir. Bu varsayımın bilakis, DOGE fiyatı 20 günlük EMA’dan keskin bir formda düşerse, 0,06 doların altında bir kırılma mümkünlüğünü artıracaktır. Bu takviyesi kırarsa, DOGE fiyatının 0,055 dolara kadar düşmesi mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL son birkaç aydır 14 dolar ile 27,12 dolar ortasında gidip geliyor. Fiyat, ayıların büyük olasılıkla sert bir meydan okuma oluşturacağı 20 günlük EMA’ya (19,51 dolar) ulaştı. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, SOL’un 22,30 dolarlık genel dirence ulaşması muhtemel. Bu düzeyin yeniden güçlü bir mani olarak hareket etmesi mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Ancak boğalar bunun üstesinden gelirse, SOL’un 27,12 dolara yükselmesi mümkün. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğuna işaret edecektir. Ayılar daha sonra düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Böylelikle, fiyatı 14 dolarlık hayati takviyeye çekecektir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 12 Eylül’de 20 günlük EMA’dan (1,75 dolar) geri döndü. Bu da boğaların düşüşleri bir alım fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. Fiyat, 13 Eylül’de ayıların üst hareketi durdurmaya çalıştığı 1,98 dolarlık birinci dirence ulaştı. Boğaların lehine olan küçük bir avantaj, ayılara taban bırakmamış olmaları. Bu, boğaların üst hareketin devam etmesini bekledikleri için kar elde etmek için ivedi etmediklerini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Eğer 1,98 dolar düzeyini aşarsa, TON’un 2,07 dolara ulaşması mümkün. Bu, ayıların savunması için değerli bir düzey. Zira üzerinde bir hareketin TON’u 2,40 dolara çıkarması mümkün. Aşağı tarafta ise, 20 günlük EMA’nın altına inmesi avantajı ayıların lehine çevirecektir.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT son birkaç gündür 4,22 dolarlık kırılma düzeyinin altında süreç görüyor. Bu da olumsuz bir işaret. Boğalar bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor. Fakat bunun 4,22 dolarda güçlü bir satışla müsabakası mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, ayıların denetimde kaldığını gösterecektir. Satıcılar daha sonra DOT’u 3,90 doların altına çekmeye çalışacak. Şayet başarılı olurlarsa, DOT’un 3,44 dolara kadar düşmesi muhtemel. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı 4,22 doların üzerine çıkarmaları ve sürdürmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, piyasaların arızayı reddettiğini gösterecektir. DOT’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (4,61 dolar) yükselmeye çalışması mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 11 Eylül’de 0,51 dolarlık kritik takviyenin altına düştü. Lakin ayılar satış baskısını sürdüremedi. Bu, 20 günlük EMA’ya (0,54 dolar) yaklaşan bir toparlanma başlattı. Ayılar toparlanmayı 20 günlük EMA’da durdurmaya ve fiyatı 0,50 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu yapmayı başarırlarsa, düşüş trendinin yine başladığına işaret edecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, XRP, SOL, ADA ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

MATIC’in daha sonra 0,45 dolara kadar düşmesi mümkün. Düşen hareketli ortalamalar ayıların avantajına işaret ediyor. Bununla birlikte, RSI’daki müspet sapma düşüş momentumunun yavaşlıyor olduğunu gösteriyor. Alıcılar 20 günlük EMA’daki mahzuru aşarsa, MATIC’in 0,60 dolara yükselmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap