DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Yatırımcılar Fed’in bu haftaki toplantısında faiz oranlarını sabit tutmasını bekliyor. Bu bekleyişin ortasında Bitcoin ve muhakkak altcoinler geri dönüş yapmaya çalışıyor. Bitcoin ve DOGE dahil makul altcoinler toparlanmalarını daha da uzatabilir mi, yoksa ayılar fiyatı aşağı mı çekecek? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Ayıların Bitcoin’in fiyatını 25.000 dolar takviyesinin altına çekememesi geçen hafta alım ilgisini ateşledi. Müspet ivme yeni haftanın başında daha da arttı. Artık alıcılar Bitcoin’in ivmesini sürdürmeye çalışıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa iştirakçileri, Federal Reserve’in bu yıl faiz oranlarını tekrar artırmayacağı bekliyor. Bu yüzden piyasa canlı görünüyor. CME FedWatchTool, Fed fon oranının Aralık toplantısında bile mevcut düzeyde kalma mümkünlüğünün %58 olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Dolar Endeksi’ndeki (DXY) gücün Bitcoin fiyatını olumsuz etkilememesinin nedenlerinden biri bu olabilir. Lakin Eylül ayının son 10 gününün ayıların lehine geçtiği bilindiğinden yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin, 14 Eylül’den bu yana 20 günlük EMA’nın (26.394 dolar) üzerinde seyrediyor. Bu da boğaların bu seviyeyi dayanağa çevirdiğini gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (27.255 dolar) üzerine çıkararak durumlarını daha da güçlendirmeye çalışıyor.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Ayıların 50 günlük SMA ile 28.143 dolarlık genel direnç ortasındaki bölgede güçlü bir meydan okuma oluşturması bekleniyor. Fiyat bu bölgeden keskin bir biçimde düşerse, BTC’nin birkaç gün boyunca 24.800 dolar ile 28.143 dolar ortasında kalacağını gösterecektir. Öte yandan, boğalar fiyatı 28.143 doların üzerine çıkarırsa, bir sonraki amaçlar olarak 30.000 dolar ve 31.000 doların yolunu açacaktır. Genel olarak, ayılar için vakit tükeniyor. Denetimi yine kazanmak istiyorlarsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına süratle geri çekmeleri gerekecek.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca 20 günlük EMA (1.639 dolar) yakınında çaba ettikten sonra, boğalar 18 Eylül’de Ether’i genel direncin üzerine çıkarmayı başardı. 20 günlük EMA düzleşiyor ve izafî güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın. Bu da boğaların geri dönüşte olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Alıcıların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutması halinde ETH’nin evvel 50 günlük SMA’ya (1.712 dolar), akabinde da 1.750 dolara yükselmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, kısa vadeli bir çift taban sinyali verecektir. Bu yükseliş sisteminin formasyon amacı 1.959 dolar. Fakat, ayıların öteki planları olması mümkün. Fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışacaklar. 1.600 doların altında bir kırılma, muhtemelen 1.531 dolarlık güçlü dayanağa yanlışsız aşağı istikametli bir hareket başlatabilir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 17 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (215 dolar) üzerine çıktı. Böylelikle, düşüş momentumunun zayıfladığını gösterdi. Fiyatın bir sonraki basamakta 50 günlük SMA’ya (224d olar) ulaşması mümkün. Ayıların 50 günlük SMA ile 235 dolar ortasındaki bölgede sert bir direnç göstermesi beklenen. Fiyatın bu bölgeden aşağı dönmesi, BNB’nin bir müddet daha 200 dolar ile 235 dolar aralığında kalacağına işaret edecektir.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI da yakın vadede bir konsolidasyona işaret ediyor. Bunun yerine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, BNB’nin 200 dolar yakınındaki hayati dayanağı tekrar test etmesi mümkün. Bir dayanak düzeyinin kısa bir aralıkta tekrar tekrar test edilmesi, onu zayıflatma eğilimindedir. Bu seviyeyi kırarsa, BNB’nin 183 dolara kadar düşmesi muhtemel.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP toparlanması 20 günlük EMA (0,50 dolar) yakınında satışla karşı karşıya. Lakin boğalar pes etmedi ve fiyatı direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, XRP’nin 0,56 dolara kadar yükselmesi mümkün. Lakin, bu düzey boğalar için aşılması güç bir bariyer olabilir.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Aksine, fiyat mevcut düzeyden aşağı dönerse, ayıların 20 günlük EMA’yı şiddetle koruduğunu gösterecektir. Yükseliş trend çizgisinde küçük bir dayanak var. Lakin bu düzey çatlarsa, XRP 0,45 dolara ve sonunda 0,41 dolara düşme riski taşıyor.

ADA, DOGE, TON ve SOL analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano, 20 günlük EMA (0,25 dolar) ile 0,24 dolarlık kritik takviye ortasında sıkışmaya devam ediyor. Bu dar aralıklı ticaretin uzun mühlet devam etmesi mümkün değil. Bu yüzden, bir kırılma köşede olabilir.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

RSI üzerindeki müspet ayrışma, satış baskısının azaldığını gösteriyor. Belirsizlik üst tarafta çözülürse, 0,28 dolarlık genel dirence mümkün bir rallinin önünü açacaktır. Tersine, fiyat 0,24 doların altına düşerse, ayıların üstünlüklerini tez ettiklerini gösterecektir. Bu da muhtemelen düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret edecektir. ADA’nın daha sonra 0,22 dolara kadar düşmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE son birkaç gündür 20 günlük EMA (0,06 dolar) ile 0,06 dolarlık yatay dayanak ortasında sıkışmış durumda. Genel olarak, volatilitede bir sıkışmayı bir aralık genişlemesi takip eder. DOGE fiyatı yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerinde kapanırsa, boğaların bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösterecektir.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

DOGE fiyatının daha sonra 0,07 dolara kadar yükselmesi mümkün. Fakat, alıcıların 0,08 dolara yanlışsız bir yükseliş başlatmak için bu manisi aşması gerekecek. Bu olumlu görüş, DOGE fiyatının düşmesi ve 0,06 dolar dayanağının altına inmesi durumunda geçersiz olacaktır. Bunun da DOGE fiyatını 0,055 dolarlık bir sonraki dayanağa çekmesi mümkün. Boğaların bu seviyeyi şiddetle muhafazası gerekiyor.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin’in (TON) 16 ve 17 Eylül mum çubuklarındaki uzun fitil, traderların 2,59 dolarlık genel direnç yakınında kar rezervasyonu yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

RSI’daki çok alım düzeyi, yakın vadede mümkün bir düzeltme yahut aralık oluşumuna işaret ediyor. Fakat, boğalar pes etmedi ve TON fiyatını 2,59 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Şayet bunu başarırlarsa, TON’un ivme kazanması muhtemel. Böylelikle 3 dolara fırlaması mümkün. Aşağı istikamette izlenmesi gereken kıymetli takviye 2,25 dolar. Bu düzey yol verirse, TON’un 2,07 dolardaki bir sonraki dayanağa daha derin bir düzeltme başlatması muhtemel.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, son birkaç gündür 20 günlük EMA (19,47 dolar) yakınında süreç görüyor. Lakin Solana, 18 Eylül’de direncin üzerine çıktı. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın. Bu da ayıların denetimlerini kaybettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, TON, ADA, SOL ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Alıcılar, fiyatı 22,30 dolardaki genel dirence yanlışsız iterek durumlarını daha da sağlamlaştırmaya çalışacak. Bu düzey muhtemelen satıcıları çekecektir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutamazsa, ayıların daha yüksek düzeylerde satış yaptığını gösterecektir. Aşağı tarafta birinci takviye 18,50 dolar. Bu düzey ihlal edilirse SOL, 17,33 dolarlık bir sonraki ana dayanağa gerçek inme riski taşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap