DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve muhakkak altcoin’ler toparlanmaya başlıyor. Lakin kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, her fiyat kırılmasının zirvesindeki satışlar ayıların denetimi elinde tuttuğunu gösteriyor. Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’lerde dikkat edilmesi gereken kıymetli dayanak ve direnç düzeyleri neler? Analist, öğrenmek için grafikleri tahlil ediyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 17 Ağustos’ta keskin bir düşüş gördü. Bunun akabinde hafta sonu boyunca dar bir aralıkta sıkışıp kaldı. Bu durum, boğalar ve ayılar ortasında bir sonraki yönsel hareket konusunda kararsızlık olduğunu gösteriyor. Glassnode’un haftalık bültenine nazaran, son düşüşün akabinde, 155 gün yahut daha kısa müddettir Bitcoin sahibi olan kısa vadeli sahiplerin (STH’ler) elindeki Bitcoin’in yaklaşık %88’i kayba uğradı. Glassnode, STH kümesinin “giderek daha fazla fiyata duyarlı” olduğu konusunda uyarıyor. Buna karşılık, uzun vadeli sahipler mevcut düşüş sırasında ne panikledi ne de alışveriş çılgınlığına gitti.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Yatırımcılar, Federal Reserve Lideri Jerome Powell’ın 25 Ağustos’ta yıllık Jackson Hole İktisat Sempozyumu’nda yapacağı konuşmayı yakından takip edecek. Powell olumsuz bir sürpriz yapmazsa, aktifliğin riskli varlıklar için yükselişe dönüşmesi mümkün. Zira tarih, ABD pay senetlerinin ekseriyetle Jackson Hole’dan sonraki hafta yükseldiğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin son birkaç haftadır 24.800 dolar ile 31.000 dolar ortasında geniş bir aralıkta konsolide oluyor. Bir aralık içinde, traderlar dayanağa yanlışsız düşüşleri satın alır ve genel direncin yakınında satış yapar. Ortada, ticaret rastgele ve değişken olabilir.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Hareketli ortalamalar aşağı döndü ve RSI çok satım bölgesinde. Bu da ayıların sıkı bir biçimde denetim altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 24.800 doların altına çekerek avantajlarını artırmaya çalışacak. Fakat boğaların kolay kolay pes etmesi pek mümkün değil. Alıcılar, 26.833 doların üzerinde ivme kazanması olası olan dayanaktan bir toparlanma başlatmaya çalışacaklar. BTC’nin daha sonra 28.098 dolardaki 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) yükselmesi mümkün. Bu da aralığa bağlı aksiyonun bozulmadan kaldığına işaret edecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether sıçraması 1.700 doların üzerine çıkmak için uğraş ediyor. Bu da ayıların pes etmediğini ve küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Sığ bir sıçrama çoklukla boğalar ortasında alım için aciliyet olmadığını gösterir. Bu da takviyenin altında bir kırılma riskini artırır. Şayet fiyat düşer ve 1.626 doların altına inerse, bu durum ayıların hakimiyetinin devam ettiğini gösterecektir. ETH’nin 17 Ağustos’ta gün içi en düşük düzeyi olan 1.550 doları tekrar test etmesi mümkün. Tersine, fiyat mevcut düzeyden üst döner ve 1.700 doların üzerine çıkarsa, daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterecektir. Birinci durak mümküne 20 günlük EMA (1.777 dolar) olur. Lakin bu seviyeyi geçerse ETH’nin 50 günlük SMA’ya (1.852 dolar) ulaşması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 17 Ağustos’ta 220 dolarlık hayati takviyenin altına düştü. Ayrıyeten, ayılar o vakitten beri seviyeyi savunmayı başardı. Bu da ayıların 220d olar düzeyini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Fiyat 21 Ağustos’ta 212 dolardaki yakın takviyenin altına düşerek düşüş trendinin tekrar başladığını gösterdi. BNB’nin evvel 196 dolarlık formasyon maksadına ve nihayetinde 183 dolarlık bir sonraki ana dayanağa düşmesi mümkün. Bu ortada, boğalar için vakit tükeniyor. Durumu kurtarmak istiyorlarsa, fiyatı süratle 220 doların üzerine çıkarmaları ve sürdürmeleri gerekecek. BNB’nin daha sonra 20 günlük EMA’ya (230 dolar) yükselmesi muhtemel. Bunun da yeniden sert bir bariyer vazifesi görmesi beklenen.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 17 Ağustos’ta 0,41 dolarlık güçlü takviyeden sıçradı. Bu atılımında 20 Ağustos’ta 0,56 dolarlık genel dirence ulaştı.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Ayılar, 0,56 dolar civarındaki rahatlama rallisini durdurmaya çalışıyor. Bu da hassaslığın olumsuz kaldığını ve traderların her küçük yükselişte satış yaptığını gösteriyor. Fiyat düşer ve 0,48 doların altına inerse, XRP’nin birkaç gün boyunca 0,41 ila 0,56 dolar ortasında salınacağını gösterecektir. Düşen 20 günlük EMA (0,59 dolar) ve çok satım bölgesine yakın RSI, ayıların avantajlı olduğuna işaret ediyor. Birinci güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu da düşüş baskısının azalıyor olduğunu gösterecektir.

ADA, DOGE, SOL ve DOT analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 17 Ağustos’ta 0,24 dolarlık değerli dayanaktan geri döndü. Lakin rahatlama rallisi 0,28 dolara yakın genel dirençte aşağı taraflı baskıyla karşı karşıya.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Düşen 20 günlük EMA (0,28 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyatın 0,26 doların altına düşmesi, ADA’nın bir mühlet daha 0,24 dolar ile 0,28 dolar ortasındaki dar aralıkta salınacağını gösterecektir. Genel olarak, güçlü bir takviye düzeyine yakın sıkı bir konsolidasyon olumsuz bir işarettir. Bu yüzden, bir arıza ile sonuçlanabilir. Şayet 0,24 dolarlık takviye yerini bırakırsa, ADA’nın 0,22 dolara ve akabinde 0,20 dolara düşmesi mümkün. Alıcılar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı süratli bir halde hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaları gerekecek.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar son birkaç gündür DOGE fiyatını 0,06 dolarlık temel takviyenin üzerinde tutmayı başardı. Lakin güçlü bir sıçrama başlatamadılar.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Sığ sıçrama, boğaların agresif bir formda satın almadığı olumsuz bir duyguya işaret ediyor. Bu durumun ayıları denetimi ele geçirmeye teşvik etmiş olması mümkün. Böylelikle, fiyatı 0,06 dolarlık güçlü takviyeye çektiler. Fiyat 0,06 doların altına düşerse, DOGE fiyatının 0,05 dolar civarındaki bir sonraki sağlam dayanağa yanlışsız düşmesi muhtemel. Alternatif olarak, DOGE fiyatı mevcut düzeyden üst dönerse, daha düşük düzeylerin alıcıları çektiğini gösterecektir. DOGE fiyatının daha sonra hareketli ortalamalara yükselmesi muhtemel. 50 günlük SMA’nın (0,07 dolar) üzerinde bir kırılma, daima bir toparlanma başlatabilir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana boğaları, 22,30 dolarlık genel direncin yakınında ayıların sert direnciyle karşı karşıya. Bu da ayıların 22,30 dolar düzeyini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. SOL’un 20 dolardaki dayanağı tekrar test etmesi mümkün. Şayet bu seviyeyi aşarsa, SOL’un 18 dolara ve akabinde 15,60 dolara hakikat daha derin bir düzeltmeye başlaması mümkün. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, hareketli ortalamaların üzerindeki fiyatı tekmelemek zorunda kalacaklar. Bu sıkıntı bir istek olacak! Lakin bunu başarırlarsa, SOL’un 26 ila 27,12 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine yükselmesi mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Böylelikle, alım baskısının azaldığına işaret etti.

BTC Piyasası: DOGE, SOL, XRP, ADA ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Fiyatın düşmeye devam etmesi ve 4,36 doların altına inmesi, ayıların üstünlüğü ele geçirmeye çalıştığını gösterecektir. DOT’un daha sonra 4,22 dolarlık kıymetli takviyesi tekrar test etmesi muhtemel. Bu seviyeyi aşarsa satışlar hızlanabilir ve DOT düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir. Bilakis, fiyat yükselir ve 4,56 doların üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüş yaptığını gösterecektir. DOT’un daha sonra yeniden bir barikat üzere davranması olası olan 20 günlük EMA’ya (4,79 dolar) yükselmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap