DOGE, olumlu ve olumsuz haberlerin eşliğinde yatay hareket ediyor

DOGE, olumlu ve olumsuz haberlerin eşliğinde yatay hareket ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, olumlu ve olumsuz haberlerin eşliğinde yatay hareket ediyor

Investing.com – Dogecoin, Nisan ayının birinci haftasında 0,1 dolara kadar yükseldikten sonra ay boyunca satıcı yüklü hareket ederek tepe düzeyinden %25 oranında uzaklaştı. 

Nisan ayı ortasında gelen reaksiyon alımlarının 0,095 dolar düzeyinde kısıtlı kalmasıyla DOGE fiyatının bir kopma yapacağına dair inanç düzgünden uyguna azaldı ve tanınan kripto para, 19 Nisan’dan bu yana sert satışlara maruz kaldı. Son satışların ise DOGE madencileri ve kurumsal yatırımcılar tarafından yönetildiği düşünülüyor. 

Dogecoin, bir Bitcoin forku olarak iş ispatı konsensüs sisteminin kullanıldığı bir Blockchain ağı. Son Blockchain bilgilerine göre  DOGE madencilerinin düşüş algısını benimsediğini ve elde ettikleri DOGE mükafatlarını satmaya başladıkları düşünülüyor. Buna ek olarak Madenci Rezervleri dataları, madencilerin 25 Nisan’a kadar 210 milyon DOGE sattığını ortaya koyuyor. Bu da yaklaşık 16, milyon dolarlık bir satışa denk geliyor. 

Bu satış baskısı yeniliğini korurken DOGE fiyatı, 21 Nisan’da 0,078 dolara geriledikten sonra bu kıymetin üzerinde günlük kapanışlar görerek düşüşünü yavaşlattı.

Binance, DOGE ticaretini genişletiyor

Dogecoin piyasası için olumlu sayılabilecek bir gelişme ise Binance’in sabit kripto para TrueUSD’ye karşılık DOGE süreçlerini başlayacağını duyurması oldu. 

Binance, 28 Nisan tarihinden itibaren DOGE/TUSD çiftinin süreçlere açılacağını duyurdu. DOGE, en büyük likiditeyi Binance’ten sağladığı için bu platformda yeni bir sabit kripto parayla süreç çiftinin genişlemesi, varlık için olumlu bir gelişme olarak algılandı. 

Binance, geçtiğimiz aylarda BUSD ile ilgili yaşanan meselelerin akabinde TUSD varlığına yöneldi ve TUSD ticaretini teşvik etmek için BTC/TUSD çiftinde sıfır kurul kampanyası başlattı. Bu TUSD ile yapılan süreçlerin artmasına neden oldu ve geçen hafta BTC/TUSD süreçleri birinci kere BTC/USDT süreçlerini geride bıraktı.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap