DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve altcoin’ler bu haftanın başlarında elde ettikleri yararları korumakta zorlanıyor. Bu da fiyat kırılmasının Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafere bir karşılık olduğunun potansiyel bir işareti. Boğalar Bitcoin ve DOGE üzere altcoin’lerdeki takviye düzeylerini savunabilir mi? Bu, yakında daha güçlü bir toparlanmaya yol açacak mı? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunları öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Bitcoin, Grayscale’in SEC’e karşı açtığı davayı kazanmasının akabinde 29 Ağustos’ta kripto piyasalarının yükselmesine öncülük etti. Lakin, analistler zaferin spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasını garanti etmediği konusunda ihtarda bulunduğundan ralli sürdürülemedi. Tekrar de zaferin Grayscale için yükseliş manasına gelmesi mümkün. Glassnode analistleri 30 Ağustos’ta bir X gönderisinde Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) muhtemelen gelecek yıl prim yapacağını söylüyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere GBTC, iki buçuk yıldır spot Bitcoin fiyatına nazaran indirimli süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kısa vadede, S&P 500 Endeksi toparlanma yolunda olsa ve ABD Dolar Endeksi yakın vadede düşüşe geçse de, kripto piyasaları daha yüksek düzeyleri sürdüremiyor. Bu da yatırımcıların kriptoya mahsus haberlere odaklanmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in aralığı 29 Ağustos’ta keskin bir kırılma ile üst tarafta çözüldü. Bu hareket, fiyatın birkaç gün boyunca 24.800 dolar ile 31.000 dolar ortasındaki geniş aralıkta salınacağını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

27.168 dolarlık 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) düzleşiyor . Ayrıyeten, nispi güç endeksi (RSI) orta noktanın çabucak altında. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar 26.833 dolarlık kırılma düzeyini savunmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa bu, boğaların seviyeyi dayanağa çevirdiğine işaret edecek. BTC’nin evvel 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 28.689 dolara yükselmesi mümkün. Akabinde 31.000 dolara bir ralli teşebbüsü mümkün. Ayılar agresif boğaları tuzağa düşürmek istiyorsa, fiyatı 26.833 doların altına çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, ayıların her kurtarma teşebbüsünde satış yaptığını gösterecektir. BTC’nin daha sonra güçlü dayanağı 24.800 dolarda tekrar test etmesi mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 28 Ağustos’ta 1.626 dolarlık kıymetli takviyeden bir defa daha toparlandı. Bu da boğaların düşüşleri satın aldığını gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Momentum 29 Ağustos’ta toparlandı ve boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.716 dolar) üzerine taşıdı. Bu durum ETH’nin bir mühlet daha 1.626 dolar ile 1.816 dolar ortasında salınabileceğini gösteriyor. Fiyat 30 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın altına geri döndü. Böylelikle, ayıların şimdi pes etmediğinin sinyalini verdi. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ETH’nin 1.626 dolara kadar düşmesi mümkün. Bilakis, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ETH’nin 1.816 dolarlık genel dirence ulaşması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Birkaç gün boyunca 220 dolar civarında dar bir aralıkta süreç gördükten sonra, BNB 29 Ağustos’ta yükselişe geçti. Rahatlama rallisi, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü üzere 50 günlük SMA’da (235 dolar) dirençle karşılaşıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

20 günlük EMA (224dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktanın çabucak altında. Bu da aşağı istikametli satış baskısının azaldığını gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, BNB’nin direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Bu düzeyin yeniden ayıların agresif satışlarını çekmesi mümkün. Aşağı istikamette, fiyat 220 doların altına düşerse, ayıların denetimde kaldığını gösterecektir. Bu durumda BNB’nin 22 Ağustos’taki gün içi en düşük düzeyi olan 203 dolara gerilemesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür 0,50 ila 0,56 dolar ortasında süreç görüyor. Bu durum, boğaların takviyenin yakınında alım yaptığını ve ayıların dirence yakın satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Düşen 20 günlük EMA (0,55 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 0,50 dolarlık güçlü takviyenin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, XRP’nin 0,41 dolara kadar düşmesi muhtemel. Alternatif olarak, fiyat 0,50 dolardan toparlanırsa, XRP’nin dar aralıkta kalış mühletini bir mühlet daha uzatabilir. Alıcıların, daima bir toparlanmanın başlangıcını işaret etmek için fiyatı 0,56 doların üzerine çekmesi ve sürdürmesi gerekecek. XRP’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,64 dolar) yükselmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar Cardano’yu 29 Ağustos’ta 0,28 doların üzerine çıkardı. Lakin daha yüksek düzeyleri sürdüremediler. Bu da fiyatı 0,28 dolarlık direncin altında tuttu.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Bu, fiyatın 0,24 ila 0,28 dolar ortasındaki aralıkta sıkışıp kaldığını gösteriyor. Bir sonraki dayanak boğa trend çizgisinde. Fiyat bu düzeyden güçlü bir biçimde toparlanırsa, her küçük düşüşün satın alındığını gösterecektir. Bu da 0,28 doların üzerinde bir ralli mümkünlüğünü artıracaktır. Bu düzeyin üzerinde, ADA’nın 0,32 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat yükseliş trendi çizgisinin altına düşerse, ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığına işaret edecektir. ADA’nın daha sonra 0,24 dolarlık hayati takviyeye kayması mümkün.

DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE fiyatı 29 Ağustos’ta 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) ulaştı. Lakin boğalar DOGE fiyatını bunun üzerinde tutmakta zorlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

DOGE fiyatı mevcut düzeyden keskin bir biçimde düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. DOGE fiyatının daha sonra 20 günlük EMA ile 0,06 dolarlık takviye ortasında konsolide olması mümkün. Alternatif olarak, DOGE mevcut düzeyden çok fazla taban bırakmazsa, boğaların satın alma baskısını sürdürdüğünü gösterecektir. Bunun da potansiyel bir ralli için kapıları 0,08 dolara açması mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana’nın toparlanması 29 Ağustos’ta 20 günlük EMA’da (21,77 dolar) bir barikata çarptı. Bu da hassaslığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Ayılar bir sefer daha fiyatı 19,35 dolara çekmeye çalışacak. Bu düzey kırılırsa, SOL 18 dolara ve akabinde 16 dolara hakikat aşağı istikametli bir hareket başlatabilir. Boğaların öbür planları olması beklenen. Fiyatı 22,30 dolarlık genel direncin üzerine çıkararak toparlanmanın üzerine inşa etmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, SOL’un 50 günlük SMA’ya (23,59 dolar) yükselmesi mümkün. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, SOL’un bir mühlet 50 günlük SMA ile 19,35 dolar ortasında menzile bağlı kalması mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 29 Ağustos’ta 1,53 dolar ile karşıt baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin üzerine çıktı. Bu, potansiyel bir trend değişikliğine işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Tipik olarak, bir kırılmadan sonra fiyat düşer ve kırılma düzeyini tekrar test eder. Fiyat 1,53 dolardan sıçrarsa, boğaların bu seviyeyi dayanağa çevirdiğini gösterecektir. Bunun da formasyon amacı olan 1,91 dolara yanlışsız bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Bu direnci kırarsa, TON’un 2,07 dolara ulaşması mümkün. Ayılar ralliyi önlemek istiyorsa, fiyatı süratle 1,53 doların altına düşürmeleri gerekecek. Bu türlü bir hareket agresif boğaları tuzağa düşürebilir ve uzun bir likidasyonla sonuçlanabilir. TON’un daha sonra 1,25 dolara düşmesi muhtemel.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot 29 Ağustos’ta 20 günlük EMA’yı (4,64 dolar) kırdı ve üzerinde kapandı. Lakin mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek düzeylerde satış olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Ayılar 30 Ağustos’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekti. Bu, ayıların pes etmediğini ve toparlanmaları bir satış fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. Düzleşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, yakın vadede mümkün menzile bağlı hareketin sinyalini veriyor. Fiyat 4,50 doların altına düşerse, DOT bir mühlet 20 günlük EMA ile 4,22 dolar ortasında salınabilir. Öte yandan, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, DOT’u 5 dolarlık genel dirence itebilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC, 29 Ağustos mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü üzere 0,60 ila 0,65 dolar ortasındaki bölgede sert bir dirençle karşı karşıya.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, XRP, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Fiyatın 30 Ağustos’ta düşmesi, MATIC’in bir müddet muhtemelen 0,51 dolar ile 0,65 dolar ortasında geniş bir aralıkta konsolide olacağını gösteriyor. Aralık içindeki fiyat hareketinin rastgele ve değişken kalması mümkün. Ayılar denetimi ele geçirmek istiyorsa, fiyatı 0,51 doların altına çekmeleri gerekecek. Bunun da bir sonraki dayanak olan 0,45 dolar ile düşüş trendini devam ettirmesi mümkün. Üst tarafta, 50 günlük SMA’nın (0,67 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların şoför koltuğunda olduğuna işaret edebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap