DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin bir aralıkta sıkışmış durumda. Fakat kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran birtakım altcoinler yakın vadede düşüş belirtileri gösteriyor. Bitcoin’in menzile bağlı hareketi DOGE dahil altcoin’ler üzerindeki satış baskısını artırabilir mi? Analist, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Boğalar 7 Eylül’de Bitcoin’i uykusundan uyandırmaya çalıştı. Lakin, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere ralli kısa sürdü. Bu durum, boğalar ve ayılar ortasında Bitcoin’in 25.902 dolarlık bir sonraki yönsel hareketi konusunda netlik olmadığını gösteriyor. Analist CryptoCon, Bitcoin’in Kasım 2024’te bir sonraki boğa koşusunun başlangıcına kadar “orta döngü sükunetinde” kalabileceğini söylüyor. Emsal biçimde ARK Invest de bir raporunda, faiz oranları, gayrisafi yurtiçi hasıla iddiaları, işsizlik ve enflasyon üzere çeşitli makroekonomik problemler nedeniyle kripto para ünitelerinin 2023’ün geri kalanında rüzgarlarla müsabakaya devam edebileceğini belirtiyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Eylül ayında ise boğalar, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun çeşitli Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) müracaatlarına ait kararını yakından takip edecek. Buna ek olarak, spot Ether ETF yarışı da VanEck ve ARK Invest’in müracaatlarıyla 6 Eylül’de resmen başladı. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla Ethereum ETF başvurusu bekliyor.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 7 Eylül’de 26.419 dolarlık 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) ulaştı. Lakin boğalar bu manisi aşamadı. Bu durum, ayıların 20 günlük EMA’yı şiddetle koruduğunu işaret ediyor. Lakin, ayıların 24.800 dolarlık değerli takviyeye meydan okuyamaması, satışların daha düşük düzeylerde azaldığını gösteriyor

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Göreceli güç endeksi (RSI) olumlu bir sapma oluşturmaya çalışıyor. Bu da düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor. Birinci güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu da 28.143 dolara yanlışsız daima bir toparlanmanın yolunu açacaktır. Tersine, 24.800 dolar dayanağı parçalanırsa, BTC’nin düşüş trendine başlaması mümkün. 24,000 dolarda küçük bir takviye var. Fakat düşüşü durduramayabilir. BTC’nin sonunda 20.000 dolardaki çok kıymetli bir takviyeye ulaşması mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether, 20 günlük EMA (1.668 dolar) ile 1.626 dolarlık kuvvetli takviye ortasında dar bir aralıkta süreç görmeye devam ediyor. Boğaların 20 günlük EMA’daki genel mahzuru aşamaması, bir kırılma riskini artırıyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

ETH’nin 1.626 doların altında 17 Ağustos’taki gün içi en düşük düzeyi olan 1.550 doları yine test etmesi mümkün. Alıcıların bu düzeye kadar olan düşüşü şiddetle satın alması muhtemel. Zira takviyesi kırarsa ETH’nin 1.368 dolara kadar düşmesi olası. Boğalar için vakit tükeniyor. Çöküşü önlemek istiyorlarsa, evvel fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları ve akabinde 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 1.762 dolara yükselmeye çalışmaları gerekecek. Bu da ETH’nin birkaç gün daha 2.000 dolar ile 1.626 dolar ortasında seyretme mümkünlüğünü artırır.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Boğalar 6 Eylül’de BNB’yi 220 dolarlık kırılma düzeyinin üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar buna yanaşmadı. Bu da satıcıların 220 dolar düzeyini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

211 dolarda küçük bir dayanak var. Fakat ayılar fiyatı bunun altına çekerse, BNB’nin 200 dolar ruhsal düzeyine ulaşması mümkün. Bu düzeyin boğalar tarafından sağlam alımları çekmesi beklenen. Fiyat bu dayanaktan toparlanırsa, BNB’nin bir mühlet 200 ila 220 dolar ortasında konsolide olacağını gösterecektir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden üst döner ve 220 doların üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde birikim olduğunu gösterecektir. Bu da düşüş trendi çizgisine gerçek bir toparlanma başlatması mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Boğalar 6 Eylül’de XRP’yi 0,50 doların altında satın aldı. Lakin güçlü bir toparlanma başlatılamaması daha yüksek düzeylerde talep eksikliğine işaret ediyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Ayılar, fiyatı 0,50 doların altına çekerek konumlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Şayet bunu başarırlarsa, XRP’nin bir sonraki ana dayanak olan 0,41 dolara kadar düşmesi mümkün. Bu düşüşün süratli olması beklenen. Zira 0,50 dolar ile 0,41 dolar ortasında büyük bir dayanak yok. Bilakis, fiyat bir defa daha mevcut düzeyden üst dönerse, boğaların 0,50 doları dayanağa çevirmeye çalıştığını gösterecektir. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olursa, XRP bir müddet daha 0,50 ila 0,56 dolar ortasında salınır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 6 Eylül’de ve 7 Eylül’de boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Aşağı gerçek eğimli 20 günlük EMA (0,26 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, aşağı istikametli bir kırılma mümkünlüğünü artırıyor. Fiyat 0,25 doların altına düşerse, ADA’nın 0,24 dolarlık kritik dayanağa düşmesi mümkün. Üst istikamette, ayılar 20 günlük EMA yakınındaki ilerlemeyi tekraren durdurdu. Hasebiyle, bu dikkat edilmesi gereken değerli bir düzey haline geliyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine zorlarsa, ADA’nın 0,28 dolarlık genel dirence ulaşması mümkün.

DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar 6 Eylül’de DOGE fiyatını 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar yerlerini korudu.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

DOGE fiyatı 20 günlük EMA ile 0,06 dolarlık yatay dayanak ortasında sıkışmış durumda. Fiyat bir aralıkta süreç gördüğünde, kırılmanın istikametini varsayım etmek zordur. Lakin aşağı eğimli 20 günlük EMA ve 40’a yakın RSI ayılara bir kenar sinyali veriyor. 0,06 doların altında DOGE fiyatının 0,055 dolara kadar inmesi muhtemel. Bu olumsuz görüş, boğaların DOGE fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması ve sürdürmesi halinde yakın vadede geçersiz olur. Bu türlü bir hareket, 0,07 dolara ve nihayetinde 0,08 dolara daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana, 14 dolar ile 27,12 dolar ortasındaki geniş aralıkta kademeli olarak düzeltme yapıyor. Ayılar, 20 günlük EMA’ya (20,53 dolar) kadar olan rahatlama rallilerini satıyor. Bu da hassaslığın olumsuz olmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmadaki tekrarlanan başarısızlığı, en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 19 dolarlık acil takviyenin altına çekerse, SOL’un 18 dolara ve akabinde 16 dolara düşmesi mümkün. Bu ortada, boğaların öteki planları olması mümkün. Fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, SOL’un 22,30 dolarlık genel dirence ulaşması muhtemel. Bu, ayıların savunması için kıymetli bir düzey. Zira bunun üzerinde bir kırılma, 26 dolara potansiyel bir ralli için yolu açabilir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 6 Eylül’de bir toparlanma denedi. Lakin 7 Eylül mum çubuğundaki uzun fitil ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

20 günlük EMA (1,68 dolar) kısa vadede göz önünde bulundurulması gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Şayet fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğalar TON’u tekrar 2,07 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, traderların agresif bir formda kar rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Aşağı tarafta birinci durak, 1,53 dolarlık kırılma düzeyinde. Bunun akabinde ikinci durak 50 günlük SMA’da (1,44 dolar).

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Ayılar 6 Eylül’de Polkadot’u 4,22 dolardaki güçlü dayanağın altına çekti. Lakin mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere daha düşük düzeyleri koruyamadılar. Bu, daha düşük düzeylerde alım yapıldığını gösterir.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Ancak, boğalar momentumu koruyamadı ve fiyatı 20 günlük EMA’ya (4,41 dolar) çıkaramadı. Bu da her küçük rallinin satıldığını gösteriyor. Ayılar fiyatı 4,22 dolarlık kıymetli takviyeye geri çekti. Bu takviyesi kırarsa, DOT’un 4 dolarlık ruhsal dayanağa düşmesi muhtemel. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, DOT’un düşüş trendi çizgisine yükselmesi beklenen. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kilit düzey. Zira bunun üzerinde bir kırılma, düşüş trendinin sona erdiğine işaret eder.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Alıcılar son üç gün boyunca Polygon’u 20 günlük EMA’nın (0,56 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar yerlerini korudu. Bu, traderların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, XRP, ADA ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Ayılar, fiyatı 0,53 dolarlık yakın dayanağın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, MATIC’in 0,50 dolarlık hayati dayanağa düşmesi mümkün. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir halde müdafaaları bekleniyor. Zira bunun altında bir kırılma, kapıları 0,45 dolara daha fazla düşüş için açabilir. Boğaların, düşüş baskısının azaldığını göstermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu da ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,64 dolara yanlışsız bir toparlanma başlatabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap