DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, Ether üçgeninden çıktı. Analist, bunun Bitcoin’i 30.000 doların üzerine çekmesinin mümkün olduğunu söylüyor. DOGE dahil altcoinler Bitcoin’in yükselişini takip edecek mi? Analist, birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceleyerek, bu soruya karşılık arıyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

ABD finans sistemine duyulan itimat süratle aşınıyor. Ayrıyeten, yatırımcılar çökmek üzere olan bir sonraki en zayıf halkayı bulmaya çalışıyor. Hedge fon idare şirketi Pershing Square’in CEO’su Bill Ackman, sorunu çözmek için vaktin azaldığı ihtarını yaptı. ABD pay senedi piyasaları, son üç gündeki satışlardan da görüldüğü üzere, bölgesel bankalarla ilgili olumsuz haberlere karşı savunmasız hale geldi. Buna kıyasla, Bitcoin güçlü bir duruş sergiledi. Ayrıyeten, BTC 31.000 dolar düzeyindeki kritik üst direncinin yakınında seyrediyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, en düzgün performans gösteren tek varlık Bitcoin değil. Altın hafta boyunca tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yaklaştı. Bu durum Bitcoin’in şu anda inançlı liman olarak hareket ettiğini ve yatırımcıların altınla birlikte Bitcoin’i de portföylerine eklediğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Fiyat üst tarafta kırılabilir

Bitcoin, boğalar ve ayılar ortasında kararsızlığa işaret eden simetrik üçgen formasyonu içinde süreç görmeye devam ediyor. Ekseriyetle, üçgenin oluşumundan evvel yürürlükte olan eğilim devam etme eğilimindedir. Bu da fiyatın üst istikamette kırılabileceği manasına geliyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Fiyat üçgenin üzerinde kapanırsa, BTC’nin 32.400 dolara kadar yükselmesi mümkün. Ayıların bu düzeyde güçlü bir savunma yapması mümkün. Zira boğalar fiyatı 32.400 doların üzerine çıkarırsa, muhtemelen ralli 40.000 dolara ulaşacak. Bilakis, fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse, BTC’nin üçgen içindeki rastgele fiyat hareketine birkaç gün daha devam edebileceğini gösterecek. Üçgenin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların boğaları alt ettiğini gösterecek. BTC’nin daha sonra 25.250 dolara kadar düşmesi mümkün.

Ethereum (ETH): Boğalar arzı emdi

Boğalar 5 Mayıs’ta Ether’i simetrik üçgen formasyonunun direnç çizgisinin üzerine itti. Bu, boğaların arzı emdiğini ve tepeye çıktığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Alıcıların fiyatı üçgenin üzerinde tutması halinde ETH’nin evvel 2.000 dolara ve akabinde 2.200 dolara çıkmaya çalışması mümkün. Ayılar bu seviyeyi agresif bir formda savunacak. Zira bunu başaramazlarsa ETH’nin 3.000 dolara gerçek fırlaması mümkün. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden aşağı döner ve üçgene yine girerse, kopuşun bir boğa tuzağı olduğunu gösterecek. ETH’nin daha sonra bir sefer daha dayanak sınırına düşmesi beklenen. Bu düzeyin altında bir kırılma, ETH’yi 1.619 dolar gayesine düşürebilir.

Binance Coin (BNB): Boğalar ve ayılar şiddetli bir uğraş içinde

BNB simetrik üçgen formasyonunun takviye çizgisi yakınında boğalar ve ayılar ortasında şiddetli bir uğraşa şahit oluyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

326 dolardaki düz 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) ve orta noktaya yakın izafi güç endeksi (RSI) boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB bir mühlet daha üçgen içinde salınmaya devam edebilir. Üçgenin altında bir kırılma, ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. Bu da muhtemelen 300 dolara ve akabinde 280 dolarlık formasyon maksadına yanlışsız aşağı istikametli bir hareket başlatacaktır. Boğalar üstünlüğü ele geçirmek istiyorlarsa, fiyatı üçgenin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu da 350 dolar ve akabinde 400 dolara kadar muhtemel bir rallinin yolunu açacaktır.

Ripple (XRP): Boğalar ve ayılar inançlı oyuyor

XRP 4 Mayıs’ta gün içi mum çubuğu formasyonu ve 5 Mayıs’ta Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu, boğaların ve ayıların inançlı oynadığını ve büyük bahisler yapmadığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı. Ayrıyeten, RSI negatif bölgede. Bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 0,43 dolarlık güçlü dayanak düzeyine çekmeye çalışacak. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 20 günlük EMA’nın (0,47 dolar) üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde sağlam bir alım olduğunu gösterecektir. XRP’nin daha sonra direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Alıcıların, 0,54 dolara yükselme mümkünlüğünü açmak için bu direncin üstesinden gelmesi gerekecek.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Cardano (ADA): Boğalar bu seviyeyi agresif bir halde savunuyor

ADA 3 ve 5 Mayıs’ta 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 0,38 doların altına indi. Fakat mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların 0,37 dolar civarındaki takviyesi agresif bir formda savunduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Alıcılar 4 Mayıs’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,39 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar kımıldamadı. Düşen 20 günlük EMA ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Fiyat düşer ve 0,37 doların altına inerse, satışların ağırlaşması mümkün. Böylelikle, ADA’nın 0,33 dolara ve akabinde 0,30 dolara inmesi muhtemel. Boğalar bu düşüşü engellemek istiyorsa, fiyatı süratli bir halde aksi baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin üzerine çıkarmaları gerekecek. Bu durumda 0,46 dolara ve daha sonra 0,52 dolara yükselme bahtı artar.

Dogecoin (DOGE): Talep yüksek düzeylerde azalıyor

Boğalar DOGE fiyatını 0,08 dolar civarındaki yakın takviyenin üzerinde tutmayı başardılar. Lakin manalı bir sıçrama gerçekleştiremediler. Bu da talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Güçlü bir takviye düzeyine yakın sıkı bir konsolidasyon çoklukla aşağı istikamette çözülür. Aşağı eğimli 20 günlük EMA (0,08 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, DOGE için en az direnç yolunun aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. Şayet 0,08 dolar civarındaki dayanak kaybolursa, DOGE bir sonraki ana dayanak düzeyi olan 0,07 dolara kadar düşebilir. Alıcılar DOGE fiyatını düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olur.

Polygon (MATIC): Ayılar komutada

MATIC 3 ve 4 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (1,02 dolar) üzerine çıkmaya çalıştı. Lakin ayılar seviyeyi muvaffakiyetle korudu.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve 43’e yakın RSI, ayıların komutada olduğunu gösteriyor. Şayet fiyat düşer ve 0,94 doların altına inerse, MATIC azalan üçgen formasyonunu tamamlayacaktır. Bunun da 0,69 dolara hakikat bir düşüş hareketi başlatması mümkün. Bunun yerine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecektir. MATIC’in daha sonra ayıların tekrar agresif bir biçimde satış yapacağı direnç çizgisine yükselmesi mümkün.

Solana (SOL): Alıcılar ve satıcılar ortasında kararsızlık var

SOL son üç gündür dar bir aralıkta süreç görüyor. Bu durum alıcılar ve satıcılar ortasında bir kararsızlık olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Yatay hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, SOL’un bir müddet daha 15,28 dolar ile 27,12 dolar ortasındaki geniş aralıkta sıkışıp kalacağını gösteriyor. Fiyatın 50 günlük SMA’nın (21,90 dolar) altına düşmesi ve bu seviyeyi muhafazası, ayıların yakın vadede üstünlüğü ele geçirdiğini gösterecek. SOL’un daha sonra 18,70 dolara kadar gerilemesi mümkün. Öte yandan, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, SOL’un 24 dolar ve akabinde 27.12 dolara yanlışsız yürüyüşüne başlaması olası.

Polkadot (DOT): Düşük düzeylerde sağlam alımlar var

Satıcılar 3 Mayıs’ta DOT’u 5,70 dolar dayanak düzeyinin altına çekti. Lakin uzun kuyruk, daha düşük düzeylerde sağlam alımlar olduğunu gösteriyor. Boğalar, ayıların 4 ve 5 Mayıs’ta takviyesi kırma teşebbüslerini tekrar engelledi.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Fiyatın 5,70 doların altında kalmasının tekrarlanması alıcıları çekebilir. Boğalar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın (5,96 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, DOT’un 50 günlük SMA’ya (6,18 dolar) yükselmesi mümkün. Alıcıların yakın vadede üstünlük sağlamak için bu pürüzü aşması gerekecek. Üst istikamette bir sonraki maksat 7 dolar. Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların küçük rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecek. Satıcılar daha sonra fiyatı tekrar 5,70 doların altına çekmeye çalışacak. Böylelikle, 5,15 dolarlık kıymetli dayanağa meydan okuyacak.

Litecoin (LTC): Boğalar genel pürüzü aşmakta zorluk yaşıyor

LTC 3 ve 5 Mayıs mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 85 dolar düzeyini güçlü bir biçimde müdafaaya devam ettiğinin işareti. Fakat hareketli ortalamalardaki genel mahzuru aşmakta zorlandıklarını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, SOL, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Boğalar düşüşlerde alım yaparken ayılar rallilerde satış yapıyor. Bu yüzde, LTC dar bir aralıkta sıkışmış durumda. 20 günlük EMA (89 dolar) aşağı eğimli ve RSI orta noktanın çabucak altında. Bu da ayılara küçük bir avantaj sağlıyor. 85 dolar düzeyinin altına inilmesi ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. Bu durumda SOL’un 75 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bunun yerine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, SOL’un 96 dolarlık genel dirence yükselmesi muhtemel. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, birkaç gün boyunca 85 ila 96 dolar ortasında muhtemel aralığa bağlı harekete işaret edecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap