DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin’in fiyat hareketi cansız kalmaya devam ediyor. Lakin, kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran belli altcoin’ler kendi direnç düzeylerinden çıkma işaretleri gösteriyor. Bitcoin konsolide olsa bile, DOGE dahil belli altcoin’ler uykularından uyanabilir mi Analist, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Reserve, 26 Temmuz’da 25 baz puanlık faiz artırımı yaptı. Bunun akabinde Fed Lideri Jerome Powell’ın yaptığı yorum, Bitcoin’i bulunduğu aralıktan çıkaramadı. Bu durum, olayın rastgele bir sürpriz içermediğini gösteriyor. Ayrıyeten, sonucun piyasalar tarafından zati fiyatlandırıldığını işaret ediyor. Kripto piyasaları 28 Temmuz’da ABD Şahsî Tüketim Harcamaları (PCE) Endeksinin analistlerin beklentilerinden daha düşük çıkmasının akabinde cansız performansını sürdürdü. PCE, Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçütüdür. Bu nedenle piyasa gözlemcileri yakından izler.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kısa vadeli fiyat hareketleri traderların kestirim yürütmesini sağlasa da, uzun vadeli kripto kıssasına göz kulak olmak kıymetlidir. Standard Chartered kripto araştırma lideri Geoff Kendrick, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in 2024 yılını 100.000 ila 120.000 dolar alığında bitirmesini beklediğini söyledi. Kendrick, Bitcoin’in evvelki halving döngüleri sırasındaki fiyat modellerine şahit olacağı inancına sahip.

BTC, ETH, XRP, BNB ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in 50 günlük kolay hareketli ortalamadan (29.250 dolar) sıçraması, 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (29.743 dolar) yakınında sönüyor. Bu da daha yüksek düzeylerin satıcıları çektiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

20 günlük EMA aşağı dönmeye başladı ve nispi güç endeksi (RSI) negatif bölgede. Bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 28.861 dolarlık yakın dayanağın altına çekerse, BTC’nin 27.500 dolara ve akabinde 26.000 dolara hakikat aşağı istikametli bir hareket başlatması mümkün. Bu türlü bir hareket, BTC’nin 24.800 ila 31.000 dolar ortasındaki bölgede kalış müddetini bir mühlet daha uzatacağını gösterecektir. Üst istikamette izlenmesi gereken kıymetli düzey 20 günlük EMA’dır. Bu direnci kırarsa BTC’nin 31.000 dolara gerçek yükselmesi ihtimal dahilinde. Ayılar muhtemelen 31.000 ila 32.400 dolar ortasında bir asit testiyle karşı karşıya kalacak.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH son birkaç gündür hareketli ortalamalar ortasında sıkışmış durumda. Bu, boğaların 50 günlük SMA’ya (1.854 dolar) düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Fakat fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.881 dolar) üzerine çıkaramadıklarını da ortaya koyuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Bu dar aralıklı sürecin uzun müddet devam etmesi mümkün değil. Bu yüzden, yakında güçlü bir kırılma ile çözülebilir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ETH’nin 1.930 dolara ve nihayetinde 2.000 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat düşer ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, ayıların üstünlüğü ele geçirdiğini gösterecektir. Bu durumda ETH, bir mühlet daha 1.626 dolar ile 2.000 dolar ortasındaki geniş aralıkta salınabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP’nin, 13 Temmuz’daki keskin rallinin akabinde bir konsolidasyon periyoduna girmesi mümkün. Bu aralığın sonları muhtemelen 0,67dolar ve 0,85 dolar olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

20 günlük EMA (0,68 dolar) kademeli olarak yükseliyor. Ayrıyeten, RSI olumlu bölgede. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. XRP’nin 0,75 dolara yükselmesi mümkün. Ayrıyeten, bu seviyeyi aşarsa rallinin 0,85 dolara kadar devam etmesi muhtemel. Tersine, fiyat düşer ve 0,67 doların altına inerse, ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. XRP, daha sonra 0,56 dolarlık kırılma düzeyine kadar gerileyebilir. Bu düzeyin alıcıları çekmesi olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB fiyat hareketi, hem boğalar hem de ayılar üstünlük için savaşırken üçgenin içinde rastgele ve değişken oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, BNB’nin üçgenin direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Bu, ayıların savunması için değerli bir düzey. Zira bunun üzerinde bir kırılma, fiyatı 265 dolara ve akabinde 290 dolarlık desen amacına yükseltebilir. Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden aşağı dönerse, ayıların satış baskısını sürdürdüğünü gösterecektir. BNB’nin daha sonra dayanak sınırına düşmesi mümkün. Bu düzey alıcıları çekebilir. Fakat manalı bir sıçrama elde edemezlerse, BNB’nin daha da düşmesi olası. Böylelikle, 220 dolardaki hayati dayanağı yine test etmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 26 Temmuz’da 0,30 dolarlık kırılma düzeyinden toparlandı. Bu da boğaların dayanağı güçlü bir formda savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

20 günlük EMA (0,30 dolar) düz. Ayrıyeten, RSI orta noktaya yakın. Bu da boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, ADA’nın 0,34 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün. Bu düzeyin güçlü bir bariyer misyonu görmesi muhtemel. Fakat aşarsa ADA’nın 0,38 dolara ulaşması muhtemel. Ayılar üst hareketi önlemek istiyorsa, fiyatı süratli bir formda yükseliş trend çizgisinin altına çekmeleri gerekecek. Bunu yapmayı başarırlarsa, ADA’nın 0,27 dolara ve akabinde 0,26 dolara düşmesi mümkün.

SOL, DOGE, MATIC, LTC ve DOT analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL 25 Temmuz’da 22,30 dolardaki takviyeden sıçradı. Böylelikle, 26 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (24,07dolar) üzerine çıkarak aralığa bağlı hareketin bozulmadan devam ettiğini gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Yükselen 20 günlük EMA ve olumlu bölgedeki RSI alıcılar için avantaja işaret ediyor. Fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, boğalar SOL’u 27,12 dolarlık genel dirence itmeye çalışacaktır. Bu mahzurun üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterebilir. Öte yandan, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılmanın, fiyatı 22,30 dolarlık kıymetli dayanağa çekmesi mümkün. Bu dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey. Zira kırması halinde SOL’un 50 günlük SMA’ya (20,22 dolar) düşmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 25 Temmuz’da 0,80 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Lakin boğalar momentumu sürdüremedi. Bu, daha yüksek düzeylerde satış olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Ayılar DOGE fiyatını 26 Temmuz’da 0,08 dolarlık kırılma düzeyinin altına çekti. DOGE’nin, 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) kayması mümkün. Bu nokta, yakın vadede izlenmesi gereken kıymetli bir düzey. Fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, hassaslığın olumluya döndüğünü ve traderkarın düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Bu da 0,08 doların üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artıracaktır. Bu gerçekleşirse, DOGE fiyatının 0,10 dolara hakikat yükselmesi muhtemel. Fiyatın düşmeye devam etmesi ve 0,07 doların altına inmesi halinde bu olumlu görüş ortadan kalkacaktır.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC son üç gündür hareketli ortalamalar ortasında süreç görüyor. Bu da boğalar ile ayılar ortasında bir kararsızlık durumu olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Fiyat 50 günlük SMA’nın (0,69 dolar) altına düşerse, ayıların şoför koltuğuna geri döndüğünü gösterecektir. MATIC’in daha sonra 0,65 dolara ve akabinde 0,60 dolarlık güçlü dayanağa inmesi mümkün. Bilakis, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların ayıları alt ettiğini gösterecektir. Bu da 0,80 dolara ve akabinde 0,90 dolara gerçek bir toparlanma başlatabilir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

LTC toparlanmaya çalışıyor. Lakin boğalar 20 günlük EMA’da (92 dolar) sert bir dirençle karşılaşıyor. Bu da ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı döner ve 87 doların altına düşerse, aşağı hareketin tekrar başladığını gösterecektir. LTC’nin daha sonra 81 dolara düşmesi ve boğaların düşüşü durdurmaya çalışması mümkün. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, satış baskısının azalacağını gösterecektir. 96 dolarda küçük bir direnç var. Lakin boğalar bunun üstesinden gelirse, LTC’nin 106 dolara yanlışsız yükselmesi mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Boğalar son üç günde Polkadot’u tekraren 20 günlük EMA’nın (5,24 dolar) üzerine çıkaramadı. Bu da ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: DOGE, MATIC, LTC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Ayılar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (5,05 dolar) altına çekerek konumlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, DOT’un bir sonraki takviye olan 4,74 dolara ve akabinde 4,65 dolara düşmesi mümkün. Bu varsayımın bilakis, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde sağlam bir satın alma önerecektir. Bu da DOT’u muhtemelen birkaç gün daha 50 günlük SMA ile 5,64 dolar ortasında tutacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap