DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, Bitcoin’in güçlü dayanak düzeylerinden toparlanamaması, altcoinleri de olumsuz etkileyebilecek daha derin bir düzeltme riskini artırıyor. Daha derin bir düşüşü önlemek için Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’lerde tutulması gereken kıymetli dayanak düzeyleri neler? Analist, öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Dar aralığının direncinin üzerinde kalmayı başaramayan Bitcoin, 18 Temmuz’da kıymetli bir dayanak düzeyinin yakınına düştü. Glassnode’un Bitcoin Birikim Eğilimi Skoruna nazaran, son birkaç gündeki konsolidasyon bir birikim etabı üzere görünüyor. Benzeri bir skoru Kasım-Aralık ve tekrar Mart-Nisan ayları ortasındaki birikim etaplarında da gördük. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, CoinShares datalarına nazaran, kurumsal yatırımcılar son dört hafta içinde 742 milyon dolara yükselen dijital varlık yatırım eserlerine fon aktarmaya devam ediyor. Bitcoin, fonların aslan hissesini çekmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, sırf geçen hafta 140 milyon dolarlık giriş gerçekleşti.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Morgan Creek Capital baş yatırım yetkilisi ve kurucusu Mark Yusko, Bitcoin’in adil bedelinin 55.000 dolar olduğunu ve piyasaların muhtemelen “bu düzeye yanlışsız üst yanlışsız sürükleneceğini” söyledi. BTC bu seviyeyi aştığında, Yusko spekülatörlerin devreye girmesini bekliyor. Böylelikle, 2024 yılında bir patlamanın gerçekleşeceğini iddia ediyor.

BTC, ETH, XRP, BNB ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 17 Temmuz’da 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) olan 30.124 doların altına indi. Bu hareketinde 18 Temmuz’da 29.500 dolarlık değerli takviyesi test etti. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük düzeylerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

20 günlük EMA düz ve izafi güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine zorlarsa, BTC’nin 31.000 dolara ve akabinde 31.805 dolara yükselmesi mümkün. Satıcıların bu bölgeyi şiddetle muhafazası bekleniyor. Bir sonraki trend hareketi 32.400 doların üzerinde bir kırılma yahut 29.500 doların altına bir düşüşle başlayabilir. Aralık 29.500 doların altına düşerse, BTC’nin 27.500 dolara ve daha sonra 26.000 dolara düşmesi mümkün. Tersine, boğalar fiyatı 32.400 doların üzerine çıkarırsa, BTC’nin 40.000 dolara hakikat bir ralli başlatması mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether’in 17 ve 18 Temmuz mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 1.853 dolara kadar olan düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Bu da ETH’nin bir mühlet daha 50 günlük SMA ile 2.000 dolar ortasında sıkışıp kalacağını gösteriyor. Boğalar lehine küçük bir olumlu gelişme ise 20 günlük EMA’nın (1.898 dolar) kademeli olarak üst hakikat eğimli olması ve RSI’ın müspet bölgede bulunması. Alıcılar fiyatı 2.000 doların üzerine çıkarırsa, ETH’nin 2.141 dolara gerçek üst hareketin bir sonraki ayağını başlatması mümkün. Fakat, ayıların öteki planları olması mümkün. Fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, ETH’nin 1.700 dolara ve sonunda 1.626 dolara düşmesi beklenen.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Genellikle dikey bir ralliyi keskin bir geri çekilme ve bir konsolidasyon devri takip eder. Muhtemelen XRP bu türlü bir basamağa giriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Boğalar fiyatı 0,83 doların üzerine çıkarmaya ve 13 Temmuz’daki gün içi en yüksek düzeyi olan 0,94 doları tekrar test etmeye çalışacak. Fakat ayıların sert direnciyle müsabakaları mümkün. Fiyat 0,83 dolardan düşerse, XRP’nin 0,66 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bu düzeyin yeniden boğaların güçlü alımlarını çekmesi mümkün. Bunun da fiyat aralığını birkaç gün boyunca 0,66 ila 0,83 dolar ortasında tutması olası. Bilakis, boğalar fiyatı 0,94 doların üzerine çıkarırsa, XRP’nin 1,40 dolara kadar yükselmesi muhtemel.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Boğalar son iki günde BNB’yi 20 günlük EMA’nın (244 dolar) üzerine çıkarmayı ve sürdürmeyi başaramadı. Bu da ayıların 20 günlük EMA’yı dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Ayılar, fiyatı simetrik üçgenin dayanak sınırına çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için değerli bir düzey. Zira bunun altında bir kırılma 220 dolarlık hayati dayanağa meydan okuyabilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, daha düşük düzeylerde sağlam bir satın alma önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı üçgenin üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacak. Şayet bunu başarırlarsa, BNB’nin 265 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın 0,30 dolarlık kırılma düzeyine yakın boğalar ve ayılar ortasında güçlü bir savaşa şahit olması mümkün.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

20 günlük EMA (0,30 dolar) kademeli olarak yükseliyor. Ayrıyeten, RSI müspet bölgede. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Alıcıların, düzeltmenin sona ermiş olabileceğini göstermek için fiyatı 0,34 doların üzerine çıkarması gerekecek. ADA, daha sonra ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,38 dolara kadar yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 0,30 doların altına inmesi halinde geçersiz olur. Bu da Boğa trend çizgisine ve akabinde 0,26 dolara mümkün bir düşüşün yolunu açacaktır.

SOL, DOGE, MATIC, LTC ve DOT analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

Mum çubuklarında 14-17 Temmuz tarihleri ortasında görülen uzun fitil, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat aşağı döndü ve 17 Temmuz’da 27,12 dolarlık kırılma düzeyinin altına indi.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

SOL, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya (23,15dolar) gerçek düzeltme yapabilir. Fiyat bu düzeyden toparlanırsa, boğalar SOL’u tekrar 27,12 doların üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Şayet başarılı olurlarsa, SOL’un 29,12 dolara ve akabinde 32,13 dolara kadar ilerlemesi mümkün. Bu varsayımın tersine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, boğaların çıkış için ivedi ettiğini gösterecektir. SOL’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (19,44 dolar) düşmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Alıcılar 17 Temmuz’da ve 19 Temmuz’da DOGE’yi 0,07 dolarlık genel direncin üzerine çıkardılar. Lakin mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek düzeylerde güçlü satış olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Boğalar DOGE fiyatını 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerinde tutmayı başardılar. Lakin genel mahzurun üstesinden gelmekte zorlanıyorlar. Alıcılar DOGE fiyatını 0,07 doların üzerinde tutamazsa, 50 günlük SMA’nın (0,07 dolar) altına düşme mümkünlüğü artar. Bunun da DOGE fiyatını birkaç gün daha 0,06 dolar ile 0,07 dolar ortasında tutması mümkün. Boğalar yeni bir yükseliş hareketi başlatmak istiyorlarsa, DOGE fiyatını 0,07 doların üzerinde tutmaları gerekecek. DOGE fiyatının daha sonra 0,08 dolara ve akabinde 0,10 dolara yükselmesi mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 17 Temmuz’da 20 günlük EMA’dan (0,73 dolar) sıçradı. Fakat boğalar daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bu, her rahatlama rallisinin satıldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Hareketli ortalamalar göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir dayanaktır. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,71 dolar) altına düşürürse, avantaj satıcıların lehine olacaktır. MATIC’in daha sonra 0,60 dolara kadar düşmesi mümkün. Üst istikamette izlenecek birinci direnç 0,80 dolar. Boğalar fiyatı bu düzeyin üzerine çıkarırsa, MATIC’in 0,89 dolar düzeyini yine test etmesi muhtemel. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edebilir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

LTC, 13 Temmuz’da 106 dolarlık genel dirençten aşağı döndü. Bu da ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Boğaların 20 günlük EMA’daki (94 dolar) geri çekilmeyi durduramaması, olumlu momentumun zayıfladığını gösteriyor. Şu anda 50 günlük SMA’da (90 dolar) küçük bir dayanak var. Lakin bu düzeyin düşmesi halinde LTC’nin 80 dolara kadar gerilemesi mümkün. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak ve korumak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, LTC’nin 106 ila 115 dolar ortasındaki genel direnç bölgesini tekrar test etmesi beklenen.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT son birkaç gündür 5,64 dolarlık genel direnç ile 50 günlük SMA (5,03 dolar) ortasında gidip geliyor.

BTC Piyasası: DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Yatay 20 günlük EMA (5,21 dolar) ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, avantaj satıcıların lehine olacaktır. DOT’un daha sonra 4,74 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bu, boğaların savunması için değerli bir düzey. Zira kırılırsa DOT’un 4,22 dolara düşmesi beklenen. Üst istikamette, boğaların üstünlüğü ele geçirmek için 5,64 dolar ile düşüş trend çizgisi ortasındaki bölgeyi temizlemesi gerekecek. Bu durumda DOT’un 7 dolara fırlaması muhtemel.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap