DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve altcoinler, Federal Reserve’in faiz artırım rejiminin 2024’e kadar devam edebileceğini öne süren yorumlarının akabinde daha fazla bedel kaybetti. Ayılar satış baskısını sürdürerek fiyatı Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’lerdeki ilgili dayanakların altına çekecek mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Federal Reserve Lideri Jerome Powell 25 Ağustos’ta Jackson Hole’da yaptığı konuşmada enflasyonun hala çok yüksek olduğu ve merkez bankasının gerektiğinde faiz oranlarını daha da yükseltmeye açık olduğu konusunda uyardı. Powell’ın açıklamaları, faiz oranlarının daha uzun müddet yüksek kalacağı istikametindeki söylemi güçlendiriyor. Bununla birlikte, kısa bir satış dalgasının akabinde ABD pay senedi piyasalarının gün içi en düşük düzeylerinden toparlanması olumlu bir işaret. Aktifliğin büyük bir fiyat hareketi olmadan geçmesiyle, traderlar piyasaları bundan sonra neyin hareketlendirebileceğini iddia etmeye geri döndüler.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bu ortada Pantera Capital, Bitcoin’in fiyat hareketinin evvelki halving döngülerini takip etmeye devam edeceğini öngörüyor. Bu gerçekleşirse, Bitcoin’in bir sonraki halving’in gerçekleşeceği 2024 Nisan’a kadar 35.000 dolara yükselmesi mümkün. Bundan sonra, BTC’nin keskin bir ralli yapması ve 148.000 dolara ulaşması mümkün..

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 23 Ağustos’ta 26.833 dolarlık genel direnç düzeyinden bir defa daha geriledi. Bu da ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu da fiyatın 26.833 dolar ile 24.800 dolar ortasındaki aralıkta sıkışıp kalmasına neden oldu. Bir aralığın takviyesine yakın sıkı bir konsolidasyon, boğaların agresif bir alım yapmadığını gösterdiğinden düşüş işaretidir.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Düşen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) 27.463 dolarda Ayrıyeten, çok satım bölgesindeki nispi güç endeksi (RSI) ayıların komutada olduğunu gösteriyor. Fiyat 24.800 doların altına düşerse, birkaç traderın stoplarına çarpması mümkün. Bu da long likidasyonları tetikleyebilir ve BTC’yi 20.000 dolar düzeyindeki değerli dayanağa düşürebilir. Birinci güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kapanış olacaktır. Bunun, 29.055 dolardaki 50 SMA’ya muhtemel bir ralli için kapıları açması mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Boğalar 23 Ağustos’ta Ether’i 1.700 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı. Lakin daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bu da ayıların 1.700 dolar düzeyini şiddetle koruduğunu gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesindeki RSI, ayıların denetimde kaldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Satıcılar fiyatı 1.626 ila 1.550 dolar bölgesinin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ETH’nin 1.368 dolara yanlışsız aşağı taraflı bir hareket başlatması mümkün. Bu ortada, boğaların diğer planları olması beklenen. Takviye bölgesini şiddetle savunacaklar ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.737 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ETH’nin birkaç gün daha 1.626 ila 2.000 dolar ortasındaki geniş aralıkta salınacağını gösterecektir.

Binance (BNB) fiyat analizi

BNB toparlanması 220 dolarlık arıza düzeyinde bir barikata çarptı. Bu, ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Ayılar fiyatı 200 dolardaki ruhsal takviyeye çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için kıymetli bir düzey. Zira şayet kırılırsa, BNB 183 dolardaki bir sonraki ana takviyeye düşebilir.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Alıcılar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı süratli bir biçimde 20 günlük EMA’nın (225 dolar) üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunun, direnç çizgisine gerçek bir ralli başlatması mümkün. Bu düzeyin yeniden ayıların güçlü satışlarını çekmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP’nin 0,50 dolarlık takviyeden sıçraması 0,56 dolarlık genel dirence bile ulaşamadı. Bu da talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Ayılar, fiyatı 0,50 dolar takviyesinin altına çekerek konumlarını güçlendirmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, XRP’nin bir sonraki ana takviyeye gerçek 0,41 dolardan yokuş aşağı kaymaya başlaması mümkün. Alıcıların bu düzeydeki düşüşleri agresif bir biçimde satın alması bekleniyor. Üst istikamette, boğaların ayıların denetimlerini kaybettiklerini göstermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,56 dolar) üzerine çıkarması gerekecek. Bunun da 50 günlük SMA’ya (0,63 dolar) hakikat bir rahatlama rallisi başlatması mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar Cardano’daki 0,24 dolarlık takviyesi muvaffakiyetle savundu. Lakin 0,28 dolarlık pürüzün üstesinden gelmekte zorlanıyor. Bu da ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Ayılar, fiyatı 0,24 dolarlık aralığın takviyesine düşürmeye çalışacak. Bu düzeyden güçlü bir sıçrama, ADA’nın 0,24 ila 0,28 dolar aralığında kalış mühletini bir mühlet daha uzatacağını gösterecektir. Ayılar fiyatı 0,24 doların altına çekerse, düşüş trendinin tekrar başladığına işaret edecektir. ADA’nın evvel 0,22 dolara ve akabinde 0,20 dolara inmesi mümkün. Alternatif olarak, aralığın üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,32 dolara kadar bir toparlanma başlatabilir.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve TON analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 24 Ağustos’ta 22,30 dolarlık kırılma düzeyinden bir kere daha aşağı döndü. Bu da ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Satıcılar, fiyatı 19,35 dolarlık yakın takviyenin altına çekerek güçlerini artırmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, SOL’un evvel 18 dolara, akabinde 16 dolara düşmesi mümkün. 20 günlük EMA (22,33 dolar) ve negatif bölgedeki RSI düşüşü, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı 22,30 dolarlık genel direncin üzerine süratli bir biçimde atmaları gerekecek. SOL’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (23,67 dolar) yükselmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE fiyatının 23 Ağustos mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların pes etmediğini gösteriyor. Ayrıyeten, rallilerde satış yapmaya devam ettiklerini işaret ediyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

DOGE fiyatının 0,06 dolarlık kritik dayanağın altına düşmesi, ayıların komutada kaldığını gösterecektir. Bu durumda DOGE fiyatının 17 Ağustos’ta gün içi en düşük düzeyi olan 0,055 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bu seviyeyi kırarsa, DOGE fiyatının 0,05 dolar civarındaki uzun vadeli dayanağı yine test etmesi mümkün. Tersine, fiyat 0,06 dolardan toparlanırsa, daha düşük düzeylerde sağlam bir satın alma önerecektir. DOGE fiyatının daha sonra 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) yükselmesi mümkün. Alıcıların 0,08 dolarlık bir rallinin başlangıcını işaret etmek için bu pürüzü aşması gerekecek.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot son birkaç gündür 4,22 dolar ile 4,56 dolar ortasında dar bir aralıkta süreç görüyor. Bu durum, boğaların 4,22 dolarlık takviyesi muvaffakiyetle savunduğunu gösteriyor. Fakat 4,56 dolarlık direncin üzerine çıkamadığını işaret ediyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, genel dirençten çok fazla vazgeçmemiş olmaları. Bu da direncin üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırıyor. DOT’un evvel 20 günlük EMA’ya (4,68 dolar) ve sonunda 5 dolarlık arıza düzeyine yükselmesi mümkün. Aşağı istikamette, boğaların 4,22 dolar düzeyini tüm güçleriyle savunmaları gerekecek. Zira bu takviye çatlarsa, DOT’un 4 dolara gerçek düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatması mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC kademeli olarak 0,51 dolarlık hayati takviyeye yanlışsız düşüyor. Bu da ayıların baskıyı sürdürdüğünü gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

RSI çok satım bölgesinde olmasına karşın, boğalar bir toparlanma başlatamadı. Bu da mevcut düzeylerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor. Şayet 0,51dolar düzeyi aşılırsa, satışlar ağırlaşabilir ve MATIC 0,45 dolara kadar düşebilir. Üst tarafta kritik direnç olan 0,60 dolara dikkat etmek gerekiyor. Alıcılar bu pürüzü aşarsa, toparlanma 50 günlük SMA’ya (0,68 dolar) ulaşabilir. Küçük bir direnç 0,64 dolarda, lakin MATIC’in bunun aşması beklenen.

Toncoin TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) son birkaç gündür bir taban oluşturmaya çalışıyor. Bu durum, 1,53 doların üzerine çıkıldığında tamamlanacak olan bir karşıt baş ve omuz formasyonunun oluşmasıyla sonuçlandı.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, XRP, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

20 günlük EMA (1,35 dolar) yükselmeye başladı ve RSI müspet bölgede. Bu da boğaların geri dönüşte olduğunu gösteriyor. Şayet alıcılar fiyatı 1,53 doların üzerine çıkarırsa, TON’un ivme kazanması mümkün. Böylelikle, formasyon amacı olan 1,91 dolara hakikat yeni bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden aşağı dönerse, ayıların merhamet etmeye istekli olmadığını gösterecektir. Bu durumun evvel fiyatı hareketli ortalamalara çekmesi mümkün. Bu takviyesi kırarsa bir sonraki durağın 1,25 dolar olması olası.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap