DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin, boğalar ve ayılar ortasında güçlü bir savaşa tanıklık ediyor. Lakin, kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, satıcılar şu anda hafif bir avantaja sahip. Alıcılar Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’lerdeki yakın takviye düzeylerini savunacak mı yoksa ayılar boğaları alt edebilir mi? Analist, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Derecelendirme kuruluşu Fitch, 1 Ağustos’ta ABD’nin uzun vadeli kredi notunu AAA’dan AA+’ya düşürdü. Bu atak risk alma eğilimini azalttı. ABD pay senedi piyasaları 2 Ağustos’ta kâr rezervasyonlarına şahit oldu. Öteki tarafta, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasasındaki toparlanma durdu. Lakin, ani reaksiyonun akabinde piyasalar sakinleşebilir. Kripto para piyasaları muhtemelen Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) uygulamalarını çevreleyen haber ve olaylara odaklanmaya devam edecek. Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart yaptıkları açıklamada, bir ETF müracaatının yeşil ışık alma mümkünlüğünün birkaç ay evvel %1’den %65’e yükseldiğini söyledi.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kripto bölümündeki son gelişmeler Bitcoin boğalarını tekrar canlandırdı. Michael Saylor tarafından kurulan yazılım geliştirme firması MicroStrategy, fonları işletme sermayesi için kullanmak ve daha fazla Bitcoin satın almak gayesiyle pay senedi satışı yoluyla 750 milyon dolara kadar para toplamayı planlıyor. Firma halihazırda mevcut fiyatlarla yaklaşık 4,5 milyar dolar kıymetinde 152.800 Bitcoin’e sahip.

BTC, ETH, BNB, XRP ve DOGE analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in oynaklığı 1 Ağustos’ta arttı. Ayılar fiyatı 28.861 dolarlık yakın dayanağın altına çekti. Lakin, mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük düzeylerde agresif alım olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Boğalar fiyatı 29.596 dolarlık 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıkardı. Lakin 30.000 dolarlık pürüzü aşmakta zorlanıyorlar. Bu da ayıların pes etmek istemediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşiyor ve izafi güç endeksi (RSI) orta noktanın çabucak altında. Bu da yakın vadede bir aralık oluşumuna işaret ediyor. Aralığın hudutları üst tarafta 30.050 dolar ve aşağı tarafta 28.585 dolar olabilir. Alıcılar fiyatı bu dar aralığın üzerine çıkarırsa, BTC’nin 31.000 ila 32.400 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Aşağı istikamette, 28.585 doların altındaki bir çatlağın 27.500 dolara ve akabinde 26.000 dolara gerçek aşağı istikametli bir hareket başlatması muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether’deki dar aralıklı ticaret 1 Ağustos’ta aşağı tarafta çözüldü. Fakat ayılar günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere daha düşük düzeyleri sürdüremedi.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Ayılar lehine olumlu bir işaret, fiyatın 20 günlük EMA’nın (1.873 dolar) üzerine çıkmasına müsaade vermemeleri. Ayılar, fiyatı 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) olan 1.864 doların altında tutarak konumlarını güçlendirmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa ETH’nin 1.813 dolara kadar düşmesi mümkün. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, ETH’yi 1.700 dolara ve akabinde 1.626 dolara düşürebilir. Boğalar kısa vadeli düşüşü önlemek istiyorsa, 20 günlük EMA’daki pürüzün üstesinden gelmek zorunda kalacaklar. Bunun da 2.000 dolarlık ruhsal dirence hakikat bir yükseliş başlatması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB volatilitesi 1 Ağustos’ta yükseldi. Lakin, boğalar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkaramadı.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Şayet fiyat hareketli ortalamalardan toparlanırsa, üçgenin üzerinde bir kırılma mümkünlüğü artacaktır. Bu gerçekleşirse, BNB’nin 265 dolara kadar yükselmesi mümkün. Tersine, fiyat hareketli ortalamaların altına kayarsa, BNB’nin üçgenin dayanak çizgisine düşmesi muhtemel. Bu dayanak parçalanırsa, BNB’nin hayati dayanağı 220 dolardan tekrar test etmesi beklenen.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 1 Ağustos’ta 0,67 dolarlık takviyeden toparlandı. Lakin, boğalar daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bu da ayıların her küçük rahatlama rallisinde satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Ayılar fiyatı tekrar 0,67 dolarlık takviyeye çekmeye çalışıyor. Bir takviye düzeyinin kısa bir aralıkta tekrar tekrar test edilmesi onu zayıflatma eğilimindedir. Şayet 0,67 dolar düzeyi yol verirse, XRP’nin 0,56 dolarlık kırılma düzeyine düşmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat bir defa daha 0,67 dolardan güçlü bir halde toparlanırsa, boğaların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterecektir. Bunun da fiyatı 0,75 dolarlık ani dirence itmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, muhtemel bir ralli için kapıları 0,85 dolara açabilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE fiyatı 1 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (0,07 dolar) geri döndü. Bu da daha düşük düzeylerin alıcıları çektiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Ancak, boğalar DOGE fiyatını 0,08 dolar civarındaki genel direncin üzerine çıkaramadı. Ayılar bu fırsatı kullandı ve fiyatı tekrar 20 günlük EMA’ya çekti. Bu dayanak kırılırsa, boğaların denetimlerini kaybettiğini gösterecektir. DOGE fiyatının daha sonra 0,07 dolarlık kırılma düzeyine düşmesi mümkün. Bunun yerine, DOGE fiyatı bir sefer daha 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, hassaslığın olumlu kaldığına ve boğaların düşüşleri satın aldığına işaret edecektir. Bunun da genel direncin üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırması mümkün. DOGE fiyatının daha sonra 0,10 dolara yükselmesi muhtemel.

ADA, SOL, MATIC, LTC ve DOT analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Ayılar Cardano’yu 1 Ağustos’ta 0,30 dolarlık yakın takviyenin altına çekti. Lakin, boğalar 50 günlük SMA’ya (0,29 dolar) kadar olan düşüşü satın aldı.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Alıcıların bir geri dönüşü belirtmek için fiyatı 0,33 ila 0,34 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarması gerekecek. ADA’nın daha sonra ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,38 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bu varsayımın tersine, fiyat düşmeye devam eder ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. ADA’nın daha sonra 0,26 dolara ve nihayetinde 0,24 dolara düşmesi muhtemel.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 1 Ağustos’ta 22,30 dolardaki güçlü dayanaktan geri döndü. Lakin boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (24,02 dolar) üzerine çıkaramadı ve sürdüremedi.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Bu olumsuz bir işaret ve ayıların her küçük yükselişte satış yaptığını gösteriyor. Satıcılar tekrar fiyatı 22,30 dolar ile 50 günlük SMA (21,05 dolar) ortasındaki takviye bölgesinin altına çekmeye çalışacak. Şayet bunu başarırlarsa, SOL’un 18 dolar ve akabinde 16 dolara hakikat daha derin bir düzeltme başlatması mümkün. Öte yandan, fiyat bir kere daha 22,30 dolardan sıçrarsa, boğaların bu seviyeyi şiddetle koruduğunu gösterecektir. SOL evvel 25,68 dolara yükselebilir ve daha sonra 27,12 dolarlık değerli direnci yine test edebilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC kademeli olarak aşağı çekiliyor. Ayılar 31 Temmuz’da fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,69 dolar) altına çekti. Fakat boğalar 1 Ağustos’ta fiyatı tekrar düzeyin üzerine çıkardı.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Kademeli olarak düşen 20 günlük EMA (0,72 dolar) ve 44’ün altındaki RSI, ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat düşer ve 0,65 doların altına inerse satışların artması mümkün. Böylelikle, MATIC’in 0,60 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bu olumsuz görüş, fiyatın mevcut düzeyden üst dönmesi ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkması durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bunun da 0,80 dolara kadar mümkün bir ralli için kapıları açması mümkün. Bu düzeyin sert bir bariyer olması da mümkün. Lakin, boğalar bunun üstesinden gelirse MATIC’in 0,90 dolara ulaşması muhtemel.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Litecoin 1 Ağustos’ta 87 dolarlık güçlü dayanaktan sıçradı. Bu da fiyatın 87 dolar ile 97 dolar ortasındaki aralıkta sıkışıp kaldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

20 günlük EMA (92dolar) yatay seyrediyor ve RSI orta noktanın çabucak altında. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Bu istikrar, fiyatı 87 doların altına düşürürlerse ayıların lehine değişecektir. LTC’nin daha sonra 81 dolara ve akabinde 75 dolara düşmesi mümkün. Bu varsayımın bilakis, fiyat 87 dolardan üst dönerse, LTC’nin aralıktaki kalışını birkaç gün daha uzatacağını gösterecektir. Boğaların 106 dolara hakikat bir yükseliş başlatmak için fiyatı 97 doların üzerine çıkarması gerekecek.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Ayılar 1 Ağustos’ta Polkadot’taki meçhullüğü kendi lehlerine çözmeye çalıştı. Fakat boğalar bu teşebbüsü engelledi.

BTC Piyasası: DOGE, ADA, SOL, MATIC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Ayılar lehine küçük bir olumlu nokta, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın (5,21 dolar) üzerine çıkarmasına müsaade vermemeleri. Bu, daha yüksek düzeylerin ayılar tarafından satış çekmeye devam ettiğini gösteriyor. Aşağı tarafta izlenecek kıymetli dayanak 50 günlük SMA. Fiyat bu düzeyin altında kalırsa, satışların ağırlaşması mümkün. Böylelikle, DOT’un 4,74 dolara ve akabinde 4,65 dolara düşmesi mümkün. Bilakis, 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir yükseliş, 5,64 dolarlık genel dirence hakikat bir ralli mümkünlüğünü artırabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap