Do Kwon’un Avukatları 436 Bin Dolarlık Kefalet Teklif Etti

Do Kwon’un Avukatları 436 Bin Dolarlık Kefalet Teklif Etti

Paylaş
BTC Piyasası: Do Kwon’un Avukatları 436 Bin Dolarlık Kefalet Teklif Etti

Do Kwon’un avukatları, yetkililer Haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet teklif etti.

Do Kwon‘un yargı süreci devam ederken avukatları kefalet için uğraşıyor. Avukatlar haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet teklifinde bulundu.

Do Kwon’un Avukatlarından Kefalet Teklifi

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon ve eski yardımcısı Han Chang-joon, Karadağ’daki uydurma evrak kullanma suçlamaları nedeniyle mahpus cezasıyla karşı karşıyalar. Lakin ikilinin avukatları, müvekkillerinin kefaletle hür bırakılabileceğini açıkladılar.

BTC Piyasası: Do Kwon’un Avukatları 436 Bin Dolarlık Kefalet Teklif Etti 1

Avukatlar açıklamalarında”devlet makamına periyodik olarak rapor verme zorunluluğu” ile bir apartman dairesine kapatılabileceğini söyledi. Avukatlar, her biri kefaletle 400.000 euro sağladıktan sonra mesken hapsine alınmalarını önerdiler.

Bununla bir arada, Kwon ve Chang-joon suçlamaları reddettiler ve savcılar önerilen kefalet şartlarına karşı çıktılar. Ceza davasının 16 Haziran’da başlaması bekleniyor. Terra’nın çöküşü ve TerraUSD stablecoin’in depeg olması, 2022’de büyük bir kripto piyasası çöküşünü başlatan evvelki felaketlerden biriydi. Güney Koreli yetkililer, ceza davası devam ederken yaklaşık 176 milyon dolar pahasındaki Kwon’un ferdî mal varlığını dondurduğunu ileri sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap