Do Kwon, Kefalet ile Hür Kaldı

Do Kwon, Kefalet ile Hür Kaldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Do Kwon, Kefalet ile Hür Kaldı

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, 436 bin dolarlık kefalet fiyatıyla özgür bırakıldı.

Karadağ haber sitesi Pobeda, Terraform Labs kurucusu Do Kwon‘un 436 bin dolar karşılığında özgür bırakıldığını duyurdu. Karadağ mahkemesi, Do Kwon‘un avukatlarının bildirdiği kefalet ile özgür kalma talebini kabul etti.

Bu kafelat ödemesi ile birlikte, Do Kwon’un tutuksuz bir biçimde yargılanması bekleniliyor. Daha evvel, FTX‘in kurucusu Sam Bankman-Fried için de misal bir karar alınmıştı.

Do Kwon’un Talebi Kabul Edildi

Kripto sanayisine 40 milyar dolardan fazla ziyan veren Terra krizinin gerisindeki isim olan Do Kwon, Karadağ’da kefalet ile hür kaldı. Geçtiğimiz gün, Kwon’un avukatlarından Karadağ mahkemesine bir talep iletilmişti. Bu talepte, Kwon’un kefalet fiyatıyla mahpustan çıkarılması istenildi.

Karadağ lokal medyası, Kwon’un avukatlarının ilettiği talebin kabul edildiğini ve 436 bin dolar fiyat karşılığında Terra kurucusunun hür kalacağını açıkladı.

Nisan ayında Karadağ’da tutuklanan ve hukukî süreçleri başlatılan Kwon, tutuksuz bir formda yargılanmaya devam edecek. Kwon, geçersiz pasaport, dolandırıcılık ve yatırımcıları mağdur etme üzere suçlamalar ile yargılanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap