Disney, yapay zekayı irdeliyor

Disney, yapay zekayı irdeliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Disney, yapay zekayı irdeliyor

Disney, yapay zeka teknolojisini keşfetmek ve şirketin işleyişinde uygun kullanım durumlarını ortaya çıkarmak emeliyle vazife gücü oluşturuyor.

Blockchain ve yapay zeka teknolojilerinin ilerleyişi tüm süratiyle devam ederken, kurumsalların bu teknolojilere yönelik atakları de dikkat çekiyor. Birçok şirket yapay zekanın avantajlarını irdelemeye devam ediyor. Son olarak Disney de yapay zekanın kapılarını araladı.

Disney, yapay zeka teknolojisini keşfetmek emeliyle iş ilanları oluşturdu. Şirket yapay zekayı için vazife gücü oluşturmayı planlıyor.

Disney, yapay zeka için hareketlendi

Disney, yapay zeka teknolojisinin perde ardını aralıyor. Şirket, yapay zeka odaklı çeşitli durumlarda işe alım ilanları oluşturdu.

Reuters’in yaptığı bir habere nazaran, Disney, yapay zekanın avantajlarını keşfetmek istiyor. Ayrıyeten Disney, yapay zeka teknolojisini operasyonlarına dahil etmenin yollarını araştırıyor.

Reuters‘in iç kaynaklarından birisi, yapay zekanın sinema ve televizyon yayınları tarafındaki yapım maliyetlerini azaltmak için araç olarak kullanıldığını aktardı. Ayrıca öbür bir kaynak, Reuters’e, yapay zekanın müşteri takviyesini geliştirmek için yardımcı olabileceğini belirtti.

Disney, yapay zeka odaklı 11 iş ilanı yayınlamış durumda. Bu iş ilanlarından birisine nazaran şirket, yapay zeka takviyeli bir reklam planı oluşturmayı hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap