Dikkat: Kurumsal İlgi, Bu 4 Kripto Paraya Kaydı!

Dikkat: Kurumsal İlgi, Bu 4 Kripto Paraya Kaydı!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Kurumsal İlgi, Bu 4 Kripto Paraya Kaydı!

Kripto para piyasası “kış” döneminin gölgelerinden çıkarken, kurumsal yatırımcılardan gelen yeni bir ilgi dalgası, gelecek vaat eden altcoinlere odaklanarak alanı süpürmeye başladı. Son datalar, Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve Solana (SOL) olmak üzere üç spesifik altcoin için yatırımlarda bir artış olduğunu ortaya koydu. Ayrıyeten Bitcoin de kurumsalların ilgisinin merkezinde. İşte detaylar…

Bazı kripto para üniteleri, kurumsalların ilgisini çekti

CCData tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, XLM ekosistemine yapılan yatırım 2023 yılında yüzde 62,7 üzere kıymetli bir artış gösterdi. Bu ortada, SOL yüzde 55,7’lik bir büyüme oranı yaşadı ve XRP yüzde 33,2’lik bir artış gördü. Bu üç altcoine yapılan birleşik girişler 100 milyon doları aştı. Altcoinlere olan ilgideki bu artış, Btcpiyasasi.com oalrak da bildirdiğimiz üzere Ripple davası ve kripto para piyasalarındaki genel rahatlamanın akabinde geldi. Potansiyel olarak daha fazla kurumsal yatırımcıyı alanı daha fazla keşfetmeye teşvik etti. Düzenleyici belirsizlikler ve menkul değerlerle ilgili telaşlar çözülmeye devam ederse, analistler misal yatırımların öbür altcoinler için de yapılabileceğine ve kesimde daha fazla büyümeyi teşvik edeceğine inanıyor.

BTC Piyasası: Dikkat: Kurumsal İlgi, Bu 4 Kripto Paraya Kaydı! 1

Bitcoin vadelileri, beklentinin üzerinde hareket ett

Kripto para piyasasında süreç hacimlerinin azaldığı şiddetli bir ortamın ortasında CME Group, Temmuz ayında yılın en yüksek aylık hacmine ulaşarak olasılıklara meydan okudu. The Block’un gösterge panelinden elde edilen datalar, CME’nin Bitcoin vadeli süreç piyasasının beklentilerin üzerinde bir performans sergilediğini ve Temmuz ayı hacimlerinin Nisan ayında kırılan bir evvelki rekoru aştığını gösterdi. Yılın başlarında görülen 53,06 milyar dolarıı biraz geride bırakarak 53,33 milyar dolar kıymetinde etkileyici bir mukavele süreç gördü.

Özellikle, CME’nin Bitcoin vadeli süreç piyasası da 29 Temmuz itibariyle 2,5 milyar dolara ulaşarak açık faizde bir artış gördü. Bu durum, bilhassa kripto bölümüne giderek daha fazla ilgi gösteren hedge fonlar ve büyük ticaret firmaları üzere kurumsal yatırımcılar ortasında CME’nin tekliflerinin devam eden cazibesini göstermektedir. CME Group’un platformunda Bitcoin vadeli süreçlerine yönelik güçlü talep, kurumsal oyuncuların kripto alanında düzenlenmiş ve kurumsal odaklı platformları daha cazip ve emniyetli bulduğunu gösteriyor. Direkt kripto para ünitesine sahip olmadan durumları muhafaza, riski yönetme ve Bitcoin’in fiyat hareketleri hakkında spekülasyon yapma imkanı bu yatırımcılara cazip geliyor.

BTC Piyasası: Dikkat: Kurumsal İlgi, Bu 4 Kripto Paraya Kaydı! 2

İşlem hacimleri geriledi

Daha geniş kripto para piyasasında spot süreç hacimleri değerli bir düşüş yaşarken, The Block’un data panosu Mart ayındaki 40 milyar doların üzerindeki doruğa kıyasla spot kripto ticareti için yedi günlük hareketli ortalamanın sırf 11,1 milyar dolar olduğunu gösteriyor, CME Group’un dayanıklılığı göze çarpıyor. Spot ticaretteki düşüş, piyasa meçhullüğü, düzenleyici korkular ve perakende yatırımcı iştirakindeki muhtemel bir düşüş üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir.

Kripto varlıklara yönelik kurumsal ilginin artmasıyla birlikte CME Group kendisini kripto para türevleri alanında değerli bir oyuncu olarak konumlandırdı. Temmuz ayında rekor kıran hacimler, güvenlik, uyumluluk ve istikrara öncelik veren profesyonel traderların ve yatırımcıların gereksinimlerini karşılayan düzenlenmiş eserlere olan talebin altını çiziyor. Kripto para piyasası gelişmeye devam ettikçe ve kurumsal yatırımcılar artan ilgi gösterdikçe, önümüzdeki aylar bu artan talebi karşılamak için daha fazla gelişmeye ve yenilikçi stratejilere şahit olabilir. Düzenleyici netlik ve yatırımcı itimadı, kesimin gelecekteki yörüngesini şekillendirmede çok kıymetli roller oynayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap