Dikkat: FTX, Talep Portalını Yine Açtı! Bu Tarih Son

Dikkat: FTX, Talep Portalını Yine Açtı! Bu Tarih Son

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: FTX, Talep Portalını Yine Açtı! Bu Tarih Son

Kullanıcı fonlarını hapseden FTX, alacaklılar için hayli kıymetli bir adım atarak talep portalını tekrar başlattı. Kroll şirketi üzerinden yaşanan siber atak sonrasında dondurulan hesaplar, artık müşteriler için erişilebilir durumda.

FTX, hacklenen talep portalını yine açtı: 29 Eylül son tarih

Yeni başlayan süreçte, FTX kullanıcılarının taleplerine ait delillerini 29 Eylül tarihine kadar sunmaları gerekiyor. Borsa, kullanıcılarının güvenliğini temel alarak ek güvenlik tedbirlerini devreye aldı. Bu adım, kripto paraları müdafaa altına almayı amaçlayan kullanıcılar için büyük bir rahatlık kaynağı olacak. FTX, yaşanan siber hücum sonrasında bu tip önlemleri artırarak kullanıcılarının güvenliğini bir adım daha öne taşımayı hedefliyor. Resmi duyuru:

FTX iflas sürecinde son durum

Bu ortada, Kroll’un Ağustos ayında yaşadığı SIM swapping saldırısı, FTX’in yanı sıra BlockFi ve Genesis üzere firmaların da alacaklılarının şahsî bilgilerini riske atmıştı. Lakin, FTX kullanıcılarını rahatlatacak bir açıklama geldi. FTX, siber taarruz sırasında rastgele bir KYC bilgisinin ya da şifrenin açığa çıkmadığını belirtti.

29 Eylül’e dikkat

FTX müşterilerinin taleplerine ait ispatları sunmaları için belirlenen son tarih 29 Eylül. Alacaklıların bilhassa bu tarihe kadar ispatlarını sunmaları gerekiyor. Süreç, alacaklılar için bir nebze olsun umut ışığı yaratıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: FTX, Talep Portalını Yine Açtı! Bu Tarih Son 1

FTX, altcoin rezervlerinin tasfiyesi için onay aldı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, iflas davasına bakan hakim FTX’in kripto rezervlerini satabilmesine onay verdi. Bu gelişme, FTX’in iflas sürecinde finansal sonuçları ele alma gayretinde değerli bir adımı temsil ediyor. Yeni raporlara nazaran borsanın kripto para rezervleri şu formda:

  • Solana (SOL): 1,16 milyar dolar
  • Bitcoin (BTC): 560 milyon dolar
  • Ethereum (ETH): 192 milyon dolar
  • Aptos (APT): 137 milyon dolar
  • Tether (USDT): 120 milyon dolar
  • Ripple (XRP): 119 milyon dolar
  • Bithumb Token (BIT): 49 milyon dolar
  • Stargate (STG): 46 milyon dolar
  • Wrapped Bitcoin (WBTC): 41 milyon dolar
  • Wrapped Ether (WETH): 37 milyon dolar

Kullanıcılar tedirgin

FTX’in kripto para satışına verilen karar, birtakım kullanıcılarda panik yarattı. Lakin şimdilik Bitcoin ve öbür altcoinler üzerinde kıymetli bir tesiri olmadı. Son olarak, FTX’in müşterilerine yönelik bu yine yapılanma sürecinin, kullanıcıların varlıklarını ve bilgilerini daha inançlı bir halde muhafazalarını sağlayacak halde ayarladığını belirtelim. Müşteriler, FTX’in tekrar açılan talep portalı üzerinden süreçlerini itimatla gerçekleştirebilecekler. Bu periyotta FTX kullanıcılarının dikkatli ve şuurlu olmaları gerekiyor. Resmi web sitesi, iade süreci için tüm detayları aktarıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap