Dikkat: Bu Hafta, 22 Gelişme Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek!

Dikkat: Bu Hafta, 22 Gelişme Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Hafta, 22 Gelişme Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek!

Bitcoin ve altcoinlerin süratli dünyasında, kripto alanın dışındaki olaylar piyasa üzerinde kıymetli bir tesire sahip olabilir. Bu hafta, ufukta kripto para alanını etkilemesi beklenen birkaç olayla çok değerli bir hafta olarak şekilleniyor. Bu yazımızda, göz önünde bulundurulması gereken kritik gelişmelerin bir özeti yer alıyor. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoinler için haftanın birinci günlerinde gelişmeler süratle başlayacak

Hafta, 1,77 milyon dolar kıymetinde bir aktiflik olan AGIX Kilit Açılışı ile başlıyor. Kilitli fonların bu formda özgür bırakılması AGIX token fiyatında dalgalanmaları tetikleyebilir. Buna ek olarak, Optimism Mainnet Güncellemesinin OP ekosistemine iyileştirmeler ve yeni özellikler sunması, potansiyel olarak kullanıcı tecrübelerini geliştirmesi ve yatırımcıların daha fazla ilgisini çekmesi beklenmekte. Salı günü, klâsik finansal göstergeler karışıma iştirak sağlıyor. Tüketici hassaslığının değerli bir göstergesi olan ABD CB Tüketici İtimadının, bir evvelki 117 kıymetine nazaran hafif bir düşüşle 113,4 olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Eş vakitli olarak, ABD JOLTS raporu iş ilanları ve işgücü piyasası dinamikleri hakkında bilgi verecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Hafta, 22 Gelişme Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek! 1

Buna ek olarak, kripto para piyasası üzerinde beliren Grayscale davası nihayet bir karara varabilir. Bu davanın sonucu, kripto alanındaki kurumsal ilgiyi ve yatırım stratejilerini potansiyel olarak etkileyebilir. Ayrıyeten, 13,63 milyon dolar kıymetindeki DYDX token kilidini açma olayı, bu olay etrafında ticaret faaliyeti arttıkça kısa vadeli dalgalanmaya yol açabilir. SOL, MATIC, NEAR, AXS, MANA ve CHZ dahil olmak üzere birkaç tokenin Bitstamp’ın ABD platformundan çıkarılması da fiyatları ve yatırımcı hassaslığını etkileyebilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri, kritik datalar ortaya çıkıyor

Çarşamba günü, 195 bin olması beklenen ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği ve %2,4 oranında büyümesi beklenen ABD Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (GSYH) ile daha fazla ekonomik bilgi ortaya çıkıyor. Bu göstergeler, ekseriyetle global piyasalar üzerinde dalgalanma tesiri yaratan ABD iktisadının sıhhatine ait içgörüler sunabilir. Kripto para alanında dikkatler, 35,7 milyon dolar üzere kıymetli bir ölçüsü içeren OP Token Kilit Açma aktifliğine çevrildi. Bu tıp kilit açma etkinliklerinin, traderların mevcut tokenlerin ani akışına reaksiyon göstermesi nedeniyle piyasada dalgalanmalara yol açtığı bilinmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bu Hafta, 22 Gelişme Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek! 2

Hafta ilerledikçe gözler global ekonomik göstergelere çevriliyor. Perşembe günü Çin’in PMI bilgileri ülkenin imalat faaliyetlerine ışık tutacak ve dünyanın en büyük ekonomilerinden birinin sıhhatine dair bir fikir verecek. Avro Bölgesi Enflasyon sayısının bir evvelki %5,5’e nazaran hafif bir düşüşle %5,1 olması beklenmekte.  ABD cephesinde ise Çekirdek Şahsî Tüketim Harcamaları Fiyat Endeksinin %4,2’ye yükselerek enflasyon beklentilerini etkilemesi bekleniyor. Bu ortada, ABD’de işsizlik maaşı müracaatlarının işgücü piyasası dinamiklerini yansıtacak biçimde hafif bir artış göstereceği iddia ediliyor.

Cuma günü, ABD istihdam dataları kritik

Hafta, Ortalama Saatlik Karlar, Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Oranı dahil olmak üzere ABD işgücü piyasası datalarıyla sona eriyor. Bu sayılar, ABD iktisadının durumuna ait değerli bilgiler sunarak yatırımcı hassaslığını sırf klâsik piyasalarda değil, birebir vakitte kripto para ünitesi alanında da etkiliyor. Heyecana ek olarak, 66,7 milyon dolar üzere değerli bir meblağı içeren HBAR Kilit Açma aktifliği, HBAR tokenı için artan alım satım faaliyetine ve fiyat oynaklığına yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap