Dijital Yuanı 2022 Kış Olimpiyatları’nda Görebiliriz

Dijital Yuanı 2022 Kış Olimpiyatları’nda Görebiliriz

Paylaş
Dijital Yuanı 2022 Kış Olimpiyatları’nda Görebiliriz

Çin Merkez Bankası’nın 2022 Kış Olimpiyatları ile ilgili yeni bir planı var. Eğer bu plan uygulamaya koyulursa dijital yuanın olimpiyatlarda kullanıldığını görebiliriz.

Çalışmalar Sürüyor

Çin Merkez Televizyonu (CCTV) geçtiğimiz gün Çin’in dijital para projesiyle ilgili yeni bilgiler paylaştı. Dijital Para Araştırma Enstitüsü’nden bir yetkiliyi kaynak gösteren CCTV, dijital yuanın Kış Olimpiyatları’nda kullanılabileceğini açıkladı.

Çin Merkez Bankası kısa süre önce bu dijital para projesini Shenzhen, Suzhou, Xiong’an ve Chengdu gibi şehirlerde test etmeye başlamıştı. Çin’in düzenlediği testler arasında bazı belediye çalışanlarının yol parasını dijital yuan ile ödemek gibi çalışmalar var.

CCTV tarafından aktarılan bilgilere göre bu dijital paranın 2022’de Pekin’de düzenlenecek olan olimpiyat oyunlarında kullanılması da mümkün. Dijital yuanın olimpiyat oyunlarında tam olarak ne şekilde kullanılacağı henüz bilinmiyor. Ancak belki de bazı hediyelik eşyaların veya bazı biletlerin dijital yuan ile satılması söz konusu olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap