Dijital varlık fonlarından yüklü çıkış yaşandı!

Dijital varlık fonlarından yüklü çıkış yaşandı!

Paylaş
BTC Piyasası: Dijital varlık fonlarından yüklü çıkış yaşandı!

Geçtiğimiz hafta, dijital varlık fonlarından 59 milyon dolarlık çıkış yaşanırken, kurumsalların tercihi düşüş istikametli Bitcoin (BTC) eserleri oldu.

Grayscale, CoinShares, 21Shares ve ProShares üzere birçok kurumsal yatırımcılar için vadeli ETF eseri sunuyor. Büyük yatırımcıların tercihi olan bu eserlerde, geçtiğimiz hafta yüklü çıkışlar yaşandı. CoinShares tarafından paylaşılan datalara nazaran, geçtiğimiz hafta 59 milyon dolarlık nakit çıkışı yaşandı. Öteki taraftan yatırımcılar, 15 milyon dolarlık kısa Bitcoin süreci aldılar. Yani kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in düşeceğine yönelik teşebbüslerde bulundular.

Dijital varlık fonlarından 59 milyon dolarlık çıkış!

CoinShares, haftalık dijital varlık fon raporunu yayınladı. CoinShares, dijital varlık fonlarının Bitcoin tarafındaki geri çekilmeye dikkat çekti. Dijital varlık fonlarından 59 milyon dolarlık para çıkışı yaşandı.

BTC Piyasası: Dijital varlık fonlarından yüklü çıkış yaşandı! 1

CoinShares, 59 milyon dolarlık çıkışla birlikte dijital varlıklara duyulan inancın zayıf kaldığını iletti. En büyük çıkış, ETC Issuance GmbH eserinde yaşandı. Bu dijital varlık fonundan 23 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. CoinShares Digital Securities ise piyasadan ayrışarak 2.4 milyon dolarlık girişe tanıklık etti.

Geçtiğimiz hafta dijital varlık fonlarından 63.3 milyon dolarlık çıkış yaşanırken, 4 milyon dolarlık giriş kayıtlara geçti. Genel görünümde ise yüklü olarak para çıkışının yaşanması dikkat çekti. Bilindiği üzere Bitcoin, geçtiğimiz haftadan beri ayı piyasasının tesirinde hareket ediyor ve altcoin’leri de beraberinde sürüklüyor.

BTC Piyasası: Dijital varlık fonlarından yüklü çıkış yaşandı! 2

Dijital varlık fonlarında en büyük çıkış Bitcoin eserlerinde yaşandı. CoinShares’in raporuna nazaran, dijital varlık fonlarının Bitcoin eserinden 68.9 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Başka taraftan, kurumsal yatırımcıların ilgisinin kısa Bitcoin eserlerine kaymasıyla birlikte, 15.2 milyon dolarlık nakit girişi datalara yansıdı. Yatırımcılar, dijital varlık fonlarını yüklü olarak düşen piyasa üzerinde tercih etti.

BTC Piyasası: Dijital varlık fonlarından yüklü çıkış yaşandı! 3

Dijital varlık fonlarının en ağır çıkış yaşadığı ülke ise Almanya oldu. Almanya’dan 20 milyon dolarlık çıkış meydana geldi. Kanada, 17.6 milyon dolarlık nakit çıkışıyla ikinci ülke oldu.

Dijital varlık fonlarında meydana gelen 59.3 milyon dolarlık çıkış, birinci kere yaşanmadı. Bu haftaki sonuç, üst üste dördüncü dijital varlık fon çıkışı olarak kayıtlara geçti. düzenleyici belirsizlikler ve ortaya çıkan piyasa şartları, dijital varlık fonlarındaki ilgiyi düşürüyor. Öteki taraftan kurumsal şirketler, spot Bitcoin ETF eseri için bastırmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap