Dijital Türk lirası geliyor, kripto borsaları düzenleme kapsamına alınıyor

Dijital Türk lirası geliyor, kripto borsaları düzenleme kapsamına alınıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Dijital Türk lirası geliyor, kripto borsaları düzenleme kapsamına alınıyor

Investing.com – İktisatta 3 yıllık yol haritası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Program ile aşikâr oldu.

Beştepe’de gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması öncesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da Orta Vadeli Programı (OVP) hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, büyüme ve enflasyon amaçları hakkında kamuoyunu bilgilendirirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024-2026 devri Orta Vadeli Program’ın ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

Dijital TL projesi için yol haritası belirlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının finans bölümüyle olan kısmında finans ve finansla ilgili danışmanlık faaliyetlerinde hizmet ihracatını artırarak ülkeye döviz girdisi sağlanacağını söyledi. Bununla birlikte dijital TL çalışmalarının devam ettiğini aktaran Erdoğan, bu projeyle ilgili takvimin ayrıyeten açıklanacağını bildirdi. Erdoğan, bununla birlikte menkul değerlerin ihraç süreçlerini dijitalleştirerek akıllı kontratlar üzerinden menkul değer ihracı sürecinin hayata geçirileceğini söyledi.

Türkiye’de kripto para borsalarının düzenlenmesi OVP kapsamına alındı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise OVP ile ilgili açıklamasında Türkiye’de kripto para platformlarının düzenleme kapsamına alınacağını söyledi.

Bununla birlikte yapısal ıslahatlar Orta Vadeli Program’a ek olarak açıklandı. Yapılan açıklamada öncelikli olarak 7 yapısal ıslahat üzerinde durulduğu bilgisi verilirken bunlar; büyüme ve ticaret, beşeri sermaye ve istihdam, fiyat istikrarı ve finansal istikrar, kamu maliyesi, afet idaresini güzelleştirme, yeşil ve dijital dönüşüme adapte olma, iş ve yatırım ortamını geliştirme olarak sıralandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap