Dev Türk Bankası Bu Kripto Para Borsasını Bünyesine Kattı!

Dev Türk Bankası Bu Kripto Para Borsasını Bünyesine Kattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Türk Bankası Bu Kripto Para Borsasını Bünyesine Kattı!

Kripto para üniteleri kurumsal manada giderek daha fazla kabul görüyor.. Bilhassa Türkiye, kripto alanında genç ve dinamik nüfusuyla değerli bir pozisyona sahip. Artık, dev bankalar bile buna kayıtsız kalamıyor. Son bir gelişmede, Türkiye’nin önde gelen bankalardan Akbank’ın Ak Yatırım kolu, kripto para platformu Stablex’in çoğunluk payını satın aldı.

Akbank, Stablex’in çoğunluk payını aldı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Türkiye, dünyada kripto para alanında ön sıralarda yer alıyor. Kripto yatırımcılarının çokluğu, bu alana kurumsal şirketleri de çekiyor. Bir yanda, global şirketler spot Bitcoin ETF için müracaat yapıyor. Bir yanda ise fırsat gören bankalar bu alana giriyor. Son bir gelişmede, Türkiye’nin evvel gelen bankalarından Akank’ın yatırım kolu olan Ak Yatırım, kripto para platformu Stablex Bilişim Teknoloji Anonim Şirketi’nin çoğunluk paylarını satın aldığını duyurdu.

Stablex, Mayıs ayında gerçekleştirilen imza merasimi ile Ak Yatırım çatısı altında hizmet vermeye başlamıştı. Lakin, artık çoğunluk payı Ak Yatırım’ın elinde. Kripto para platformu, müşteri odaklı çalışmalarıyla bu alanda en iyiyi sunacaklarını tabir etti. Stablex İdare Şurası Lideri, Ak Yatırım Genel Müdürü ve İdare Şurası Üyesi Mert Erdoğmuş, gelişmeye ait birtakım açıklamalar yaptı. Açıklamasında, Stablex’in geleceğin kripto varlıklarının inşasında rol alması maksadıyla mevcut çalışmalarına ivme katacaklarını belirtti. Bu bağlamda Erdoğmuş, şu konuların altını çizdi:

Önemli bir yatırım aracına dönüşen kripto para piyasasında emniyetli ve yenilikçi hizmet muhtaçlığına cevap sunmak üzere Stablex yatırımını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Stablex kesimdeki mevcut tecrübesi, imza attığı birinciler ve profesyonel hizmet anlayışıyla kıymetlerimizi yansıtıyor. Kripto para piyasasındaki dalgalanmaları güçlü bir altyapı, finansman, tecrübe, insan kaynağı ve teknoloji ile yöneterek Stablex’i 2 yıl içerisinde en bilinen birinci 3 platform ortasına taşıyacağız. Birebir vakitte dijital varlıklar ve yeni kuşak eserler aracılığıyla müşterilerimize en iyiyi sunmaya devam edeceğiz.

BTC Piyasası: Dev Türk Bankası Bu Kripto Para Borsasını Bünyesine Kattı! 1

Kripto para platformu yoluna emin adımlarla devam edecek”

Stablex Üst Yöneticisi (CEO) Turgut Güney de bahis hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Güney, platformun 2021’de geçmişten gelen güçlü bir finans deneyimi olduğunu belirtti. Bu tecrübenin de geleceği şekillendirmede lehlerine olacağını tabir etti. Bu doğrultuda Güney, açıklamalarına şu tarafta devam etti:

Sahip olduğumuz tecrübe, yüzde 100 müşteri odaklılık ve profesyonel takımımız ile kısa müddette ülkemize pek çok birincisi kazandırarak bu alandaki başarımızı görünür kıldık. Türkiye’de kripto para alım satım platformları ortasında birinci kere ‘Demo’ hesap sunan platformuz. Yeni devirde ise Stablex, Ak Yatırım çatısı altında, yenilikçi ve çevik hizmetlerini güçlendirirken, kesimin gelişiminde rol almaya da devam edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap