Dev Şirketten Bitcoin İçin Bomba İddia: Halving Sonrası…

Dev Şirketten Bitcoin İçin Bomba İddia: Halving Sonrası…

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Şirketten Bitcoin İçin Bomba İddia: Halving Sonrası…

Yakın vakitte yaşanan bir gelişmede, idaresindeki 4 milyar doların üzerindeki varlığıyla kripto para yatırım ortamının önde gelen oyuncularından Pantera Capital, büyük ilgi gören yeni bir kıymetlendirme raporu yayınladı. Bitcoin blok ödülünün yarıya indirileceği halving’e, yani Nisan 2024’e odaklanan rapor, kripto para piyasasını potansiyel olarak şekillendirebilecek öngörüler içeriyor. İşte detaylar…

Halving öncesi ve halving sonrası Bitcoin için kritik

Raporun özü “Halving’den evvel 35 bin, halving’den sonra 148 bin dolar…” tabiriyle özetlenebilir. Bu söz, Pantera Capital’in yaklaşan halving olayı öncesinde ve sonrasında Bitcoin’in fiyat hareketlerine ait varsayımlarının özünü özlü bir formda ortaya koyuyor. Rapora nazaran, bir sonraki yarılanmanın 20 Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenmekte. Pantera Capital, tarihi örneklerden yola çıkarak, Bitcoin’in halving evvelki periyotta 35.000 dolara kadar bir artışa şahit olabileceğini öne sürüyor. Bu tarihî eğilim, Bitcoin’in çoklukla halving olayından yaklaşık 477 gün evvel taban noktasına ulaştığı müşahedesiyle doğrulanmaktadır. Halving yaklaştıkça, Bitcoin çoklukla kademeli bir yükseliş yaşar ve akabinde bedelinde patlayıcı bir artış olur.

BTC Piyasası: Dev Şirketten Bitcoin İçin Bomba İddia: Halving Sonrası… 1

Raporda, halving sonrasında Bitcoin’in pahasının kıymetli bir yükseliş yaşayabileceği ve potansiyel olarak 148.000 dolara kadar çıkabileceği kestiriminde bulunulmakta. Bu iddia, madencilik ödüllerindeki azalmanın tarihi olarak piyasa pahasında kayda kıymet artışlara yol açtığı evvelki yarılanma döngüleri sırasında Bitcoin’in performansının gözlemlenen modeline dayanmaktadır. Raporda vurgulanan dikkat cazibeli bir konu, olumlu olayların Bitcoin’in fiyat yörüngesi üzerindeki dalgalanma tesiridir. Pantera Capital, BlackRock‘ın ETF başvurusu ve XRP’yi içeren bir davada Ripple için yakın vakitte alınan olumlu sonuca atıfta bulunuyor. Rapor, bu cins olumlu olayların Bitcoin yarılanma döngüsüyle sinerji yaratarak bir sonraki yükseliş evresi için katalizör vazifesi görebileceğini öne sürüyor.

Pantera Capital, halving’e dikkat çekti

Sonuç olarak 24 Ağustos’ta, önde gelen bir kripto teşebbüs sermayesi şirketi olan Pantera Capital, açık bir mektup aracılığıyla kamuoyuna bir duyuru yaptı. Bu bildiride şirket, 20 Nisan 2024’te gerçekleşmesi öngörülen yaklaşan Bitcoin halving’inin kıymetine olan inancını yineledi. Bu olay, madencilik ödülünün 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşmesine tanıklık edecek. Kripto para ünitesinin arz dinamiklerinde kıymetli bir değişikliğe işaret edecek. Pantera Capital’in değerlendirmesi, Bitcoin’in fiyat performansının halving döngüleriyle karmaşık bir biçimde kontaklı olduğunu ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Dev Şirketten Bitcoin İçin Bomba İddia: Halving Sonrası… 2

Önümüzdeki 12 ay içinde gerçekleşecek bir sonraki halving döngüsü ile firma, Bitcoin’in bedelinin kayda bedel bir yükseliş yaşayabileceğini öngörüyor. Bilhassa Pantera Capital’in projeksiyonu, Bitcoin’in yarılanma öncesinde 35.000 dolara tırmanma ve akabinde 148.000 dolara yükselme potansiyelinin altını çiziyor. Pantera Capital’in kripto para yatırımları alanındaki prestiji, görüşlerine yük kazandırdığı için kripto topluluğu bu iddiaları büyük bir ilgiyle izliyor. Takvim Nisan 2024’e yaklaştıkça, piyasa iştirakçileri ve meraklıları, ortaya çıkan gelişmeleri ve tarihi kalıpların beklenen projeksiyonlarla ne ölçüde uyumlu olduğunu yakından izleyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap