Dev madenci, Bitcoin üretiminde düşüşte!

Dev madenci, Bitcoin üretiminde düşüşte!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev madenci, Bitcoin üretiminde düşüşte!

Dev Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz aya nazaran daha az BTC çıkardı.

Kripto para piyasasındaki çalkantılı sürece karşın, Bitcoin madenciliğiyle ilgilenen şirketler karlarını sürdürüyor. Birçok büyük madencilik şirketi, milyonlarca dolarlık BTC gelirleriyle varlığını koruyor.

Madencilik alanında faaliyetlerini sürdüren Marathon Digital, kar bilançosunu açıkladı. Ağustos ayına yönelik denetlenmemiş mali tablosunu açıklayan şirket, bir evvelki aya nazaran daha az BTC çıkardı.

Marathon Digital, BTC madenciliğinde sekteye uğradı

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Marathon Digital, madencilik faaliyetlerinde geçtiğimiz aya nazaran daha az BTC çıkardı. Fakat şirket, bir evvelki yılın ağustos ayına kıyasla beş kat daha fazla BTC kazandı.

Marathon Digital, geçtiğimiz gün finansal raporunu yayınladı. Şirketten gelen basın açıklamasına nazaran, ABD’de sürdürülen operasyonların hash oranı yüzde 2 arttı. Madencilik şirketinin bu artıştaki en büyük etmeni, Bitmain Antminer S19j Pro aygıtı gösterildi. Şirket, 23 exahash’lık birinci gayesine ulaştı. Madencinin önünde amaç olarak 30 exahash’lık bir büyüme bulunuyor.

Marathon CEO’su Fred Thiel, mali tabloyla ilgili açıklamalarda bulundu. BTC kazanımlarının geçen aya nazaran düşüş göstermesine değinen Thiel, şunları söyledi;

Temmuz ayına nazaran Bitcoin üretimindeki düşüş büyük ölçüde Teksas’ta rekor seviyede yüksek sıcaklıklar nedeniyle artan kesinti faaliyetlerinden kaynaklandı. Bu süreksiz duruşlar, operasyonel hash oranımızı arttırmak ve operasyonlarımızı optimize etmek için kaydettiğimiz ilerlemeyi ziyadesiyle dengeledi

Şirket her ne kadar geçen aya nazaran daha düşük edinim sağlasa da evvelki yıla nazaran büyük bir kar tablosuna sahip. Şirket, 2023’ün ikinci çeyreğine bakıldığında, evvelki yılın tıpkı periyoduna kıyasla yüzde 228 daha fazla gelir elde etti. Marathon Digital, ayrıyeten, şirket masraflarını finanse edebilmek için bu çeyrekte çıkardığı BTC’lerin yüzde 63’ünü sattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap