Dev Kripto Platformu Bu Altcoin Yatırımcılarına Muştuyu Verdi!

Dev Kripto Platformu Bu Altcoin Yatırımcılarına Muştuyu Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Kripto Platformu Bu Altcoin Yatırımcılarına Muştuyu Verdi!

Kripto kredi platformu Ledn, USDT tasarruf mevduatları için yeni yüzde 8,5 APY teklifini açıkladı. Ledn, bu uygulamasını önümüzdeki ay hayata geçecek. Bu ortada, Ledn kullanıcılarının USDC tasarruf hesapları, Ağustos ayında Bitcoin tasarrufları için misal bir geçişin akabinde bugün platformun yeni Büyüme Hesaplarına geçti.

Kripto kredi kuruluşu USDT tasarrufların da yüksek APY verecek

Ledn, Ekim ayı başından itibaren USDT tasarruf mevduatlarında %8,5 APY verecek. Bu ortada, kullanıcıların mevcut USDC birikimleri bugünden itibaren bu yeni Büyüme Hesaplarına geçiyor. Cayman Adaları merkezli firma, yaptığı açıklamaya nazaran, ferdî kredi defterini desteklemek için yeni USDT Büyüme Hesaplarını kullanacak. Borçluların, kredilerini platformda çok teminat altına alması gerekiyor. Ayrıyeten, Ledn’in Büyüme Hesaplarından gelen fonlamayı Bitcoin mevduatlarıyla desteklemeleri lazım.

Ledn’in evvelki USDC ve Bitcoin Tasarruf Hesapları, 3 Ağustos’ta %1’e kadar APY sunan Bitcoin Büyüme Hesapları ile başlayarak faiz getirisi olmayan bir Süreç Hesabı ve faiz getirisi olan bir Büyüme Hesabı olarak ikiye ayrıldı. USDC Büyüme Hesapları geçişi bugün birebir % 8,5 APY oranıyla kripto platformunda yayına girdi. USDT önümüzdeki ay takip edecek. Kredi kuruluşu, kullanıcıların Süreç ve Büyüme Hesapları ortasında serbestçe geçiş yapabileceğini açıkladı. Böylelikle, varlıkları üzerinde denetim sağlamalarını mümkün olduğunu belirtti.

BTC Piyasası: Dev Kripto Platformu Bu Altcoin Yatırımcılarına Muştuyu Verdi! 1

Ledn CSO’su: Dalın taleplerini dinledik!

Ledn, Compound, Aave ve Maker dayanaklı Spark Protocol üzere DeFi borç verme platformlarındaki %5,4’e varan mevcut oranlara kıyasla, kripto sanayisinin en yüksek stablecoin getirisini sunduğunu tez ediyor. Kripto getirileri 2021 boğa piyasası doruklarına kıyasla düştü. Bununla birlikte Ledn’in %8,5 APY’si, Hazine Bonoları üzere kısa vadeli devlet borçlanma senetlerinden oluşan bir çeşit nakit alternatifi olan klâsik para piyasası fonlarında şu anda mevcut olan %5,5’e varan oranlardan da daha yüksek. Ledn kurucu ortağı ve CSO’su Mauricio Di Bartolomeo, gelişme hakkında şu açıklamayı yaptı:

Sektörün daha inançlı ve daha şeffaf bir halde getiri elde etmenin yeni bir yoluna yönelik talebini dinledik. Bana nazaran, bu hesapların teminatlandırılmış statüsüyle birleşen getiri, bunu Hazine Bonolarına mükemmel bir alternatif haline getiriyor.

BTC Piyasası: Dev Kripto Platformu Bu Altcoin Yatırımcılarına Muştuyu Verdi! 2

Ledn’in muhafazalı USDT, USDC ve Bitcoin hesapları

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere 2022’de Celsius, BlockFi ve Voyager Digital üzere firmalar iflası etti. Bu da kesime olan itimadı önemli halde etkiledi. Ledn’in Büyüme Hesapları kısmen, bu merkezi kredi platformlarının çöküşüne bir cevap olarak geldi. Di Bartolomeo, Nisan ayında, şirketin başlangıçtaki tek ortağı Genesis’ten uzaklaşarak krizi muvaffakiyetle atlattığını söyledi. Bu ortada Ledn, Açık Defter Raporu’nu ve yenilenmiş bir müşteri denetim panelini tanıttı. Böylelikle kripto platformu, Büyüme Hesaplarının nasıl getiri sağladıkları konusunda daha fazla şeffaflık sağladığını ileri sürüyor.

Ayrıca, Büyüme Hesapları yasal olarak çitle çevrili. Yani kullanıcılar sadece getirilerini üreten karşı tarafların risklerine maruz kalıyor. Bu da Ledn’in iflas etmesi durumunda korunuyor ve her bir hesap çeşidinin risklerine maruz kalmıyor. Örneğin, USDT Büyüme Hesapları USDC Büyüme Hesaplarının risklerine maruz kalmıyor. Tabi ki bunun zıddı de geçerli.

Ledn ayrıyeten, “müşterileri, dengeli bir hack ve istismar akışıyla yaralanmaya devam eden merkezi olmayan finans protokolleriyle bağlı risklere maruz bırakmanın dışında bir Bitcoin ve stablecoin tasarruf deneyimi” sunduğunu savunuyor. Geçtiğimiz ay Ledn, kripto emlak komitecisi Parallel ile güçlerini birleştirdi. Bu iştirak yatırımcıların dijital varlıklarından yararlanarak Cayman Adaları mülklerini finanse etmelerini ve edinmelerini sağlıyor. Böylelikle Ledn, “Altın Vize “ye giden kripto-yerel bir yol açtı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap