Dev Kripto Para Borsası Yeni bir Hizmet Oluşturuyor!

Dev Kripto Para Borsası Yeni bir Hizmet Oluşturuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Kripto Para Borsası Yeni bir Hizmet Oluşturuyor!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase yeni kripto borç verme hizmeti oluşturuyor. Borsanın yaptığı açıklamaya nazaran bu hizmet büyük yatırımcılara yönelik olacak. Bir SEC evrakına nazaran Coinbase, 1 Eylül itibariyle platform için 57 milyon dolar topladı.

Coinbase’den kripto para kredi hizmeti atağı!

Dev kripto para borsası Coinbase, ABD’de kurumsal müşteriler için yeni bir kripto kredi hizmeti oluşturuyor. Borsa böylelikle, Genesis ve BlockFi üzere firmaların patlamalarının bıraktığı boşluğu doldurmaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Platform, 1 Eylül’de ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan ve program için şimdiden 57 milyon dolar toplandığını gösteren bir müracaatta sessizce açıklandı.

Konuya aşina bir şahsa nazaran, müşterilerin Coinbase’e borç (ağırlıklı olarak kripto varlıkları) vermesi mümkün olacak. Birebir vakitte kredinin bedelinden daha fazla teminat sağlayabilecek ve gerekli ölçü günlük olarak ayarlanacak. Bu çeşit bir çok teminatlandırma, felakete karşı bir muhafaza misyonu görüyor. Coinbase daha sonra dönüp bu kripto para ünitelerini kurumsal ticari müşterilerine ödünç verecek. Bu, bankaların klâsik finansta sağladığı ana aracılık hizmetine benziyor.

BTC Piyasası: Dev Kripto Para Borsası Yeni bir Hizmet Oluşturuyor! 1

Yeni hizmet Coinbase’in iptal ettiği Lend’den farklı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Genesis ve BlockFi ABD’de emsal kripto para borç verme hizmetleri veriyordu. Fakat geçen yıl büyük kayıplar yaşadılar. Bu yüzden büsbütün ya da kısmen iflas mahkemesine başvurmak zorunda kaldırlar. Bu ortada, yeni hizmetin, Coinbase’in 2021’de iptal ettiği tartışmalı Lend programından farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira, bu program kişisel müşterilere yönelikti. Ayrıyeten, SEC yetkilileri buna itiraz etti. Bu son kripto para borç verme hizmeti bunun yerine kurumlara yönelik olacak. Bu da düzenlemenin daha az zahmetli olduğu manasına geliyor. Zira, büyük yatırımcıların bunu yönetim edecek karmaşıklığa sahip olduğu varsayılıyor. Bir Coinbase sözcüsü mevzuya ait olarak yaptığı açıklamada şu konuların altını çizdi:

Bu hizmetle kurumlar, D Yönetmeliği muafiyetine uygun bir eserde standartlaştırılmış şartlar altında Coinbase’e kripto varlıklar ödünç vermeyi seçebilirler. Coinbase, insanlara daha fazla ekonomik özgürlük ve fırsat sağlamak için kriptodan yararlanarak 100 yılı aşkın bir mühlet evvel inşa edilen finansal sistemi güncellemek için çalışıyor. Bu gayesi ilerletmek için Coinbase en sağlam kripto eser ve hizmetlerini inşa ediyor. Ayrıyeten, 1 milyar insanı kripto para alanına kazandırmak için öteki inşaatçıları destekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap