Dev Kripto Borsasına Dava: Hem de Bir Altcoin Grubu Tarafından!

Dev Kripto Borsasına Dava: Hem de Bir Altcoin Grubu Tarafından!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Kripto Borsasına Dava: Hem de Bir Altcoin Grubu Tarafından!

Glow Token LLC, Florida’daki bir mahkemede kripto para borsası devi Crypto.com aleyhine dava açarak mukavelenin ihlal edildiğini tez etti ve 250.000 doların üzerinde tazminat talep etti. Dava, Glow Token CEO’su Bryan Lawrence’ın bu yılın başlarında sofistike bir sahtekarlık dolandırıcılığına kurban gitmesinin akabinde geldi. Crypto.com’un dolandırıcılığa direkt karışmamış olabileceğini kabul etmekle birlikte, Lawrence’ın yasal süreci, kripto sanayisinin dolandırıcılık faaliyetleriyle uğraşta karşılaştığı artan zorlukların altını çiziyor. İşte detaylar…

Kripto para borsasına dava açıldı

Mahkeme dokümanlarına nazaran, Bryan Lawrence bu yılın başlarında Crypto.com çalışanı olduğunu argüman eden bireyler tarafından Glow Token’ın kripto para ünitesini borsada listelemekle ilgilendiğini söz ederek temasa geçti. Aylar süren müzakereler ve evrak alışverişleri, Lawrence’ın 250.000 dolar ve bir Bitcoin de dahil olmak üzere talep edilen fonları Crypto.com ile bağlı olduğuna inandığı bir hesaba aktarmasıyla sonuçlandı.

https://twitter.com/GlowTokenCEO/status/1692479026328150049

Durum Mart ayında, Crypto.com’un gerçek temsilcilerinin Lawrence’a ulaşarak, çalışanları üzere davranan dolandırıcıların kurbanı olduğunu ortaya çıkarmasıyla dramatik bir hal aldı. Legal Crypto.com takımı, Glow Token ile rastgele bir listeleme muahedesinin bulunmadığını doğruladı ve Lawrence’a savlarını durdurmasını tavsiye etti. Bu açıklamaya karşın Lawrence, muahedenin gerçekliğini itinayla doğruladığını ve Crypto.com’dan birden fazla temsilciyle detayları çapraz referans alacak kadar ileri gittiğini savundu.

Durum tespiti yapıldı

Davayı duyuran bir açıklamada Lawrence, durum tespiti konusundaki kararlılığını vurguladı. Lawrence, “Durum tespitimi yaptım ve Crypto.com ile her adımı direkt doğruladım,” dedi. Ayrıyeten ekledi:

 Bu, web sitelerindeki listeleme temasını denetim etmeyi, alınan tüm e-postaları incelemeyi, bana sağlanan tüm irtibat bilgilerini doğrulamayı, listeleme acentesinin gerektirdiği bağlantı platformuna erişmeyi, gerçek listeleme kontratını incelemeyi ve tüm detayların Crypto.com’dan birden fazla temsilci tarafından doğrulanmasını içeriyordu.

BTC Piyasası: Dev Kripto Borsasına Dava: Hem de Bir Altcoin Grubu Tarafından! 1

Borsa kayıplardan sorumlu tutulacak mı?

Bir Florida mahkemesinde açılan dava, Crypto.com’u argüman edilen kontrat ihlali ve müteakip mali kayıplardan sorumlu tutmayı amaçlıyor. Lawrence’ın hayal kırıklığı, sadece mali yansımalarla değil, tıpkı vakitte Crypto.com temsilcileriyle yaptığı çevrimiçi sohbetlerin silinmiş günlükleriyle de boğuştuğu ve bu bahisteki uğraşını kanıtlamayı zorlaştırdığı için aşikâr. Glow Token’ın misyonu, dosyalamada belirtildiği üzere, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ve hayırsever teşebbüsleri teşvik ederek kripto para topluluğuna olumlu katkıda bulunmaktı. Kripto para alanındaki “kötü aktörlere” karşı prensipli bir duruş sergileyen Lawrence, dosyalamada kripto topluluğunda sağlam bir üne sahip olduğunu ve kripto para ticaretinde tesirli bir sanayi başkanı olma yolunda ilerlediğini argüman ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap