Dev Kripto Borsası Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 21 Altcoin Var!

Dev Kripto Borsası Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 21 Altcoin Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Kripto Borsası Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 21 Altcoin Var!

Popüler kripto para platformu OKX, devasa kripto varlıklarını gösteren 10. Proof-of-Reserve raporunu yayınladı. OKX’in açıklamasına nazaran borsanın sepetinde Bitcoin ve 21 altcoin var.

OKX’in sepetinde yük Bitcoin ve bu 2 altcoin projesinde

Sektörün önde gelen dijital para alım satım platformlarından biri olan OKX, 10. Proof-of-Reserve (PoR) raporunu yayınladı. Böylelikle borsa, günümüzün daima değişen piyasasındaki likiditesini doğruluğunu göstermek için bir adım attı. Raporun detaylarına nazaran, borsa şu anda sırasıyla Bitcoin (BTC), önder altcoin Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) üçlüsünde 10,4 milyar dolarlık rezervlere sahip. OKX, kullanıcılarına ve genel kamuoyuna müşteri mevduatlarına karşı rezerv olarak ne tuttuğunu daima olarak paylaşıyor. Bu bakımdan borsa, birkaç kripto platformundan biri haline geldi.

PoR yayınlama kültürü, geçen yıl FTX Türev Borsası’nın kurucu ortağı ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) müşteri mevduatlarını karıştırdığı gerekçesiyle çökmesiyle Binance ile başladı. Bu ortada online anketlerde oy verenlerin yaklaşık %84’ünün PoR’un ehemmiyetini kabul ediyor. Bunun akabinde en son PoR paylaşımları, daha da kritik hale geliyor. Zira, iştirakçilerin %88’i şeffaf ve doğrulanabilir bir PoR sistemini sürdüren bir borsayı seçme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Kripto Borsası Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 21 Altcoin Var! 1

Kripto borsasının sepetinde ek bu 19 altcoin yer alıyor

OKX’e gelince, son raporu onu PoR sürümünün ardışıklığı açısından öbür borsaların önüne yerleştiriyor. Son rapor, desteklediği toplam 22 kripto para ünitesini kapsıyor. Ek olarak, kripto platformu PoR’unun arka arda 10. kere kullanıcı mevduatlarını % 100 aşma eğilimini sürdürdüğünü açıkladı. OKX raporuna nazaran borsanın sepetinde en büyük üç varlığın yanı sıra bu 19 altcoin yer alıyor:

USD Coin (USDC), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), OKB (OKB), Aptos (APT), Dash (DASH), Polkadot (DOT), alef (ELF), Eos (EOS), Ethereum Classic (ETC), Filecoin (FIL), Chainlink (LINK), Litecoin (LTC), OKT Chain (OKT), ConstitutionDAO (PEOPLE), Ton Coin (TON), Tron (TRX) ve Uniswap (UNI).

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Kripto Borsası Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 21 Altcoin Var! 2

Borsa, itimadın yine inşa etmeye çalışıyor!

Basın vaktinde OKX, CoinMarketCap’in bilgilerine nazaran günlük süreç hacmine nazaran 6. en büyük kripto platformu. Borsa, ‘bank run’ korkusu olmadan müşteri geri ödemelerini yerine getirmekte zorlanmayacağını tekraren kanıtladı. Bu, ona bugün kripto kesimindeki müşteri dostu platformlardan biri olarak haklı bir pozisyon sağladı. Buna ek olarak Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere OKX, Amerika Birleşik Devletleri dışında faaliyet gösteriyor. Bu pozisyonlandırma, altcoin tokenlarini listelemek için daha fazla operasyonel özgürlük sağlıyor. Ayrıyeten, borsayı Amerikan düzenleyicilerinin ilgili firmalar üzerindeki geniş tabanlı düzenleyici baskısından koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap