Dev Bitcoin Opsiyonlarının Müddeti Doluyor! BTC Düşer mi?

Dev Bitcoin Opsiyonlarının Müddeti Doluyor! BTC Düşer mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Bitcoin Opsiyonlarının Müddeti Doluyor! BTC Düşer mi?

Bugün, yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonlarının mühleti doluyor. Bu da BTC fiyatı üzerinde daha fazla baskı oluşturacak. Neler bekleniyor?

Bitcoin fiyatı bugün, müddeti dolan opsiyon kontratlarını fiyatlandıracak

Greeks Live’a nazaran yaklaşık 29.000 Bitcoin opsiyon kontratının mühleti bugün dolacak. Azamî acı noktası, BTC’nin şu anda süreç gördüğü yere yakın olan 30.000 dolar. Azamî acı, kontratın sona ermesi üzerine en çok zararın verileceği en açık mukavelelerin olduğu seviyeyi söz eder. BTC şu anda bu düzeyin yalnızca 100 dolar üzerinde süreç görüyor.

Bugünün vadesi dolan mukaveleler için satım/alım oranı 0,76’dır. Bu da nispeten biraz yükselişe işaret ediyor. Bu metrik, satıcı (short) kontratlarının sayısını long mukavelelerinin sayısını böler. Teğin altındaki oranlar, daha fazla alım (long) mukavelesi olduğu manasına gelir. Bu da destek kripto para ünitesi için yükseliş eğilimi olduğunu gösterir.

BTC Piyasası: Dev Bitcoin Opsiyonlarının Müddeti Doluyor! BTC Düşer mi? 1

Neler bekleniyor?

Türev alım satım bilgi kaynağı Greeks Live, kripto rallisinin sürdürülebilir olmadığını söyledi. Husus hakkında bir raporda şunlara yer veriyor:

Volatilite bu hafta artmaya devam etti ve Hong Kong’un stablecoin planları üzere birçok olumlu uyarana karşın ralli açıkça sürdürülebilir değildi. BTC ve ETH’de kısa vadeli satın alma nispeten ucuz. Ayrıyeten, uzun vadede volatilitede bir düşüş artık kaçınılmaz bir eğilim üzere görünüyor.

https://twitter.com/GreeksLive/status/1677172137814274048

Ethereum’da kritik bir güne hazırlanıyor

Ek olarak, yaklaşık 220.000 Ethereum opsiyon kontratı de bugün sona erecek. 410 milyon dolarlık kavramsal bir kıymete ve azamî acı noktası 1.875 dolara sahipler. ETH opsiyonları için alım/satım oranı 0,48. Yani alım mukavelelerinin neredeyse iki katı kadar.

Glassnode: Bitcoin opsiyonlarına olan ilgi ve süreç hacmi artıyor

On-chain analitik platformu Glassnode, 5 Temmuz’da Bitcoin opsiyonları için artan açık durum (OI) gözlemledi. Açık durum (OI), şimdi kapanmamış türev kontratların toplam sayısını tabir eder. Bu müşahede, piyasa yatırımcılarının risk tarifli türev enstrümanlara olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

Yatırımcılar, riski muhakkak bir biçimde tanımlayan ve muhakkak bir vadeye sahip olan opsiyon mukaveleleri üzere enstrümanları daha fazla tercih ediyorlar. Bu trend, yatırımcıların risk idaresi stratejilerini uygulamak ve portföylerini daha uygun şekillendirmek için türev enstrümanları tercih ettiklerini gösteriyor.

https://twitter.com/glassnode/status/1676915918679490560

Kripto para piyasası ne durumda?

Kripto piyasaları üst üste dördüncü gün geri çekiliyor. Şu anda gün için %1,5 daha düşerek 1,21 trilyon dolara geriledi. Ayrıyeten BTC bu ay birinci kere 30.000 doların altına düştü. Bu gerileme, BTC’nin 29.904 dolara düştüğü 7 Temmuz sabah saatlerinde meydana geldi. Ethereum ise %4’lük bir düşüşün akabinde 1.860 dolar bölgesinde acı çekiyor. Btcpiyasasi.com olarak balinaların son haftalarda ETH sattığını raporlamıştık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap