Dev Bitcoin Opsiyonları Bugün Kapanıyor! BTC Düşer mi?

Dev Bitcoin Opsiyonları Bugün Kapanıyor! BTC Düşer mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Bitcoin Opsiyonları Bugün Kapanıyor! BTC Düşer mi?

Ay sona ererken büyük hacimli Bitcoin opsiyon kontratlarının mühleti bugün doluyor. Opsiyonlar 2.08 milyar dolarlık kavramsal pahaya sahip ve 29.000 dolar kritik düzey. Mukaveleler sona erdiğinde BTC fiyatı düşebilir mi, cevaplayalım…

Bugün 2 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon kontratlarının mühleti doluyor

Bu haftaki sona erme olayı, 2.08 milyar dolarlık bir kavramsal pahaya sahip. Bu da son vakitlerin en büyük konumlarından birini temsil ediyor. Mukavelelerin azamî acı noktası 29.000 dolarda. Bitcoin şu anda bu düzeye epey yakın süreç görüyor. Azamî acı noktası, en fazla kontrata sahip fiyat düzeyidir. Tıpkı vakitte kontratlar sona erdiğinde en çok zararın verileceği düzeydir.

Bugünün müddeti dolan BTC opsiyon mukavelelerinin alım/alma oranı 0,57 düzeyinde. Bu da satılmakta olan alım kontratlarının alımlara kıyasla neredeyse iki katı olduğu manasına gelir. Oran, short satıcı kontratlarının (putlar) sayısının long satıcı kontratlarının (calls) sayısına bölünmesiyle elde edilir. Ayrıyeten, 1’in altındaki kıymetler, daha fazla alım mukavelesi manasına gelir. Bu da çoklukla destek varlık için yükseliş eğilimini gösterir.

BTC Piyasası: Dev Bitcoin Opsiyonları Bugün Kapanıyor! BTC Düşer mi? 1

Analiz kanalı Greeks Live, Pazartesi günkü düşüşün bu ayki teslimat fiyatını azamî acı noktasına getirmesiyle volatilitenin düşük kaldığını belirtti. Raporda, “Aylık müddetin sona ermesi, konumlarda fazla bir değişiklik bile getirmedi. Balinalar kapıdan çıkarken çok dikkatli davranıyorlar. Ayıların daha sabırlı olması ve vakitle kaynaması gerekiyor” açıklamaları yer aldı.

BTC fiyatı son tarih öncesi ne durumda?

Bitcoin fiyatı, gün içinde %1,15 düşüşle 29.140 dolara kadar geriledi. Bu esnada hacimler kurudu ve bu haftanın büyük kısmında bu düzeyde kaldı. BTC geçen hafta sonu 30.000 doların üzerinde tutunamadı ve hafta boyunca bu fiyat düzeyini tekrar ziyaret etmedi. Bu da direncin çok güçlü olduğunu ve bir sonraki atılımı için daha kolay bir yolun aşağı istikametli olabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Dev Bitcoin Opsiyonları Bugün Kapanıyor! BTC Düşer mi? 2

Fiyat varsayımı açısından, Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko’un uzun vadeli beklentilerine Btcpiyasasi.com‘un bu yazısında yer verdik.

On-chain bilgiler BTC hakkında neler söylüyor?

Bitcoin ile ilgili son datalar şu anda kıymetli bir ağ büyümesi gösterdi. Datalara nazaran, aylık sayılar, aylık ortalama yeni cüzdan sayısı ile yıllık ortalama yeni cüzdan sayısı karşılaştırıldığında daha yüksek aktiflik ortaya koydu.

Ayrıca, Glassnode’a nazaran, 1 milyondan fazla adres birden fazla Bitcoin tutuyordu ve bu da yükselişteydi. Bu eğilimler, yeni adresler ortaya çıkmaya devam etse bile BTC birikiminin devam ettiğini gösterdi.

BTC Piyasası: Dev Bitcoin Opsiyonları Bugün Kapanıyor! BTC Düşer mi? 3

Daha evvelki raporlar, Bitcoin’in ağa katılan yeni adreslerin sayısında bir artış yaşadığını gösteriyordu. Lakin faal adres sayısında buna karşılık gelen bir artış olmadığı gözlemlendi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap