Dev Bitcoin Borsasından Türk Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber!

Dev Bitcoin Borsasından Türk Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Bitcoin Borsasından Türk Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber!

Bitfinex, ülkenin en büyük ikinci bankası olan Vakıfbank ile bir paydaşlık kurdu. Bu sayede dev Bitcoin borsası, Türkiye’deki kullanıcıların hiçbir fiyat ödemeden direkt hesaplarına Türk Lirası yatırabileceklerini duyurdu.

Dev Bitcoin borsası Türk kullanıcıları için muştuyu verdi!

Bitcoin borsası Bitfinex, Türkiye’deki müşterileri için müjdeli bir haber verdi. Buna nazaran, Türk kullanıcılar artık hiçbir fiyat ödemeden direkt hesaplarına Türk Lirası yatırabilecek. Şirket yaptığı açıklamada, entegrasyonun büyük bir Türk bankası olan Vakıfbank’ın iştirakiyle oluşturulduğu belirtti. Bunun, Bitfinex’in Binance’in en büyük pazarlarından biri olan Türkiye’deki ayak izini genişletmesine yardımcı olması mümkün. Bu bağlamda Bitfinex, şu açıklamayı yaptı:

Türk müşterilerimize Bitfinex Türkiye hesaplarına sıkıntısız ve uygun maliyetli bir formda TL yatırma imkanı sunmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Vakıfbank ile entegrasyon sağlayarak, Bitfinex Türkiye müşterilerinin kripto para piyasasına erişimini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz.

BTC Piyasası: Dev Bitcoin Borsasından Türk Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber! 1

Bu ortada, Bitcoin borsası Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino da hususa ait olarak bir açıklama yaptı. Ardoino, Türk müşterilerin hesaplarına artık “sorunsuz ve uygun maliyetli’ TL yatırmalarının mümkün olduğunu söyledi. Ayrıyeten Ardoino, “Vakıfbank ile entegre olarak … müşterilerin kripto para piyasasına erişimini kolaylaştırıyoruz.” dedi.

Borsa TRY/USDT pariteleri için indirimli fiyatlar uygulayacak

Duyuruya nazaran, sıfır maliyetli para yatırma dayanağı Bitfinex Türkiye web platformu üzerinden çabucak kullanıma girdi. Bu özellik, dijital varlık alım satım platformunun taşınabilir uygulaması üzerinden de çalışacak. Bitcoin borsası, sıfır maliyetli TRY para yatırma süreçlerinin yanı sıra TRY/USDT pariteleri için indirimli fiyatlar sunan altı aylık bir promosyonu da duyurdu.

Bitfinex Türkiye ayrıyeten 2 milyon TL’ye kadar sıfır fiyatla para çekme süreçlerini de destekliyor. Bu adımlar muhtemelen borsanın Türkiye pazarındaki varlığını genişletme stratejisinin bir modülü. Dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance şu anda Türkiye pazarına hakim durumda. Bu ortada Bitfinex’in öbür rakipler ortasında Mayıs ayında Türkiye pazarına girmeyi planladığını açıklayan Bitget ve OKX de yer alıyor.

Ortaklığın öteki tarafı Türkiye’nin en büyük ikinci bankası

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto için uzun vadeli ayı piyasası devam ediyor. Bununla birlikte, son aylarda Fidelity, BlackRock ve PayPal üzere klâsik kurumların kriptoyu daha fazla benimsedi. Bunu ortaya koyan birkaç örnek ortaya çıktı. 1950’lerde kurulan Vakıfbank, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası.

Bitcoin borsası Bitfinex ile klasik bir banka ortasındaki entegrasyon, kripto platformunun geçen ay Arjantin, Venezuela ve Kolombiya’daki müşterilere hizmet veren peer-to-peer bir borsa başlattığını duyurmasının akabinde geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap