Dev Bitcoin Borsası ABD'deki Müşterilerinin Hesaplarını Donduruyor

Dev Bitcoin Borsası ABD'deki Müşterilerinin Hesaplarını Donduruyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası ABD'deki Müşterilerinin Hesaplarını Donduruyor

Kriptokoin – Kripto para birimi borsası Huobi Global bir duyuru yayınlayarak 13 Kasım’da tüm ABD’li müşterilerin hesaplarını donduracağını açıkladı.

3 Kasım tarihli bir blog yayınında Huobi, kullanıcı sözleşmesinin ABD’deki müşterilerin işlem platformunu kullanmalarını açıkça yasakladığını belirtiyor. Bu nedenle, Huobi, ABD’deki müşterilerin hesaplarını “daha fazla alım satım yapmak veya gönderide bulunmak için” engelliyor.

Arjantin’de kısa bir süre önce kripto para birimi borsası açan Huobi, ABD’li müşterilere 13 Kasım’a kadar ödemesiz bir süre tanıyacak ve tüm ABD kullanıcılarının hesaplarını dondurmaya başlayacak.

Bu tarihe kadar, borsa Bitcoin (BTC) veya Tether (USDT) olarak geri ödeme yapacak ve etkilenen müşterilere borç alım satım işlemlerinde borç aldıkları koinlerini iade etmeleri ve kalan kripto para birimlerini hesaplarından çekmeleri konusunda talimat verecek.

Düzenleyici ortam

Duyuruda Huobi, Amerika’nın kripto para birimleri için düzenleyici ortamının ABD’deki kullanıcıların platformlarından işlem yapmamalarını zorunlu kıldığını belirtiyor.

Bununla birlikte, Huobi Global ABD pazarından tamamen çıkmayacak, ancak ABD’deki müşterilere hizmet vermeye yönelik bir platform olan San Francisco merkezli HBUS’a, “özel ABD stratejik ortağı”na ABD’deki müşterilerini yönlendirecek. Binance.US’a benzer şekilde, HBUS Huobi’den bağımsız olarak çalışıyor ve yönetiliyor.

16 Kasım’da, Huobi Global’in Avrupa ve Amerika sorumlusu Josh Goodbody’nin Singapur’daki BlockShow Asia 2019 Blockchain festivalinde düzenlenen Crypto DeFiance etkinliğinde konuşma yapacağı bildirildi. İyi niyet elçisi, geleneksel finansmanın kaderi ve merkezi olmayan borsaların blok zinciri güvenliğinin avantajları gibi konuları tartışacak.

Huobi, Türk lirası için fiat kapısını açacak

Huobi Global, Ekim ayında, 2019 yılının sonlarında Türk lirası için bir fiat ağ geçidi açacağını duyurdu. Huobi, ağ geçidini başlatarak, Türk kullanıcılarının fiat para yatırma yoluyla para transferi yapmasını sağlayacak. Daha sonra Huobi Global’de kripto-kripto ticareti yapmak üzere kullanılabilecek başlıca stablecoin Tether alışverişinde bulunacak. Türkiye’den Huobi kullanıcıları, işlem ücretlerinde yüzde 50 indirim ile işlem yapabilecekler. Ayrıca Huobi’nin yerel tokeni Huobi Token’i (HT) tutarak işlem ücretlerini  daha da azaltabilecekler.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap