Deutsche Bank’tan Kurumsal Yatırımcılar İçin Kripto Para Hamlesi!

Deutsche Bank’tan Kurumsal Yatırımcılar İçin Kripto Para Hamlesi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Deutsche Bank’tan Kurumsal Yatırımcılar İçin Kripto Para Hamlesi!

Deutsche Bank, kurumsal müşterilerine kripto para üniteleri ve tokenize edilmiş varlıkları saklama hizmeti sunmak için İsviçreli kripto şirketi Taurus ile işbirliği yapacağını duyurdu. Reuters’a konuşan Deutsche Bank sözcüsü, bu paydaşlığın bankanın müşterileri için hudutlu sayıda kripto para ünitesi ve klasik finansal varlıkların tokenleştirilmiş versiyonlarını saklayabilmesi manasına geldiğini belirtti.

Banka yetkilisi, kripto ticareti için ivedi etmediklerini vurguladı. Deutsche Bank’ın 2020 Dünya Ekonomik Forumu etkinliğinde kripto ticareti amaçlarını açıklamıştı.

Deutsche Bank global menkul değer hizmetleri lideri Paul Maley, dijital varlık alanının süratle büyüdüğünü ve yatırımcılar ve şirketler için öncelik haline geldiğini belirtti. Maley, bankanın odak noktasının yalnızca kripto para üniteleri değil, birebir vakitte genel dijital varlık ekosisteminde müşterileri desteklemek olduğunun altını çizdi.

Kripto Para Hizmeti Veren Bankalar İçin ABD Riski

ABD düzenleyicileri, bankaları kripto ile ilgili müşteri kaynaklı likidite risklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Maley ise Deutsche Bank’ın bu varlık sınıfına temkinli bir halde yaklaştığını ve düzenlemelere uygun hareket ettiğini söyledi.

Kripto piyasaları geçen yıl yaşanan bir dizi iflasın akabinde finans regülatörlerinin ana gündemi oldu. ABD ve Avrupa’da kripto hizmeti veren şirketler baskıyla karşı karşıya kaldı. Fakat birçok ana akım finans firması, blockchain teknolojisinin klâsik finansal varlıkların alım satımı ve takasında kullanılma potansiyelini görmekte ve kripto saklama hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Bu çeşit finans devlerine örnek olarak Standard Chartered, BNY Mellon ve Societe Generale üzere çeşitli bankalar karşımıza çıkıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap