Deutsche Bank, kripto varlık idaresi için İsviçreli şirket ile anlaştı

Deutsche Bank, kripto varlık idaresi için İsviçreli şirket ile anlaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Deutsche Bank, kripto varlık idaresi için İsviçreli şirket ile anlaştı

Investing.com – Almanya’nın en büyük finans kuruluşlarından Deutsche Bank, kripto varlık saklama ve idare hizmetleri sunmak için İsviçre merkezli teşebbüs Taurus ile mutabakat yaptı. 

Deutsche Bank, daha evvelki açıklamalarında kripto varlık saklama hizmetinin şirketin yakın vadeli planları ortasında olduğunu lisana getirmişti. Buna bağlı olarak finans kuruluşu, geçtiğimiz aylarda Almanya finansal otoritesi BaFin’den kripto saklama lisansı aldı. Öteki yandan Avrupa Birliği sonlarında kabul edilen ve dünya çapında en geniş kripto düzenlemesi olarak kabul edilen MiCA’nın tıpkı vakitte klâsik finans kuruluşlarının piyasaya girişini kolaylaştırmış olacak. Çünkü finans kurumları, düzenleyici netliğe kavuşan kripto piyasasının daha inançlı bir ortam haline gelmesiyle dalda yerini almak için çabuk ediyor. 

Deutsche Bank’ın iş birliği yapacağı Taurus, birebir vakitte bankanın yatırım yaptığı bir teşebbüs. Banka, bu yıl teşebbüs için düzenlenen finansman çeşidinde Taurus’a 65 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Deutsche Bank tokenize varlık piyasasında da uzunluk göstermek istiyor

İş birliği hakkında açıklama yapan Deutsche Bank Global Menkul Değerler Hizmetleri Lideri Paul Maley, birinci kademede kripto para saklama ve sabit kripto para hizmeti sunacaklarını söylerken ilerleyen periyotlarda daha geniş bir hizmet yelpazesini sunacaklarını açıkladı.

Bu vizyon çerçevesinde bankanın gelişmekte olan tokenize edilen finansal varlık piyasasında hizmet sunmak istediğinden bahsediliyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap