Deutsche Bank: Kripto Paralar, İtibari Paraların Yerini Alacak!

Deutsche Bank: Kripto Paralar, İtibari Paraların Yerini Alacak!

Paylaş
Deutsche Bank: Kripto Paralar, İtibari Paraların Yerini Alacak!

Adı bu yıl içerisinde bir dizi kara para aklama skandalları ile anılan Deutsche Bank, yeni yayınladığı araştırmasında mevcut finansal sistemin ve itibari paraların eksikliklerine değindi. Araştırmada sadece itibari paraların eksiklikleri değil, aynı zamanda kripto paraların avantajlar ve dezavantajları da okuyucular ile paylaşıldı.

Deutsche Bank araştırmacısı ve stratejisti Jim Reid tarafından derlenen çalışmada, kripto para birimlerinin tanıtılmasından ve hayatlarımıza girmesinden itibaren itibari paraların eksikliklerinin daha çok göze battığı belirtilmekte. Reid, insanların özellikle anonimliğe olan ilgilerinin ve ihtiyaçlarının, dijital para birimlerini daha popüler hale getirdiğinin altını çiziyor.

İtibari Paralar Gidici!

Dijital para birimlerinin daha yaygın bir hal almak için üç temel noktayı aşması gerektiğini belirten araştırmacı, ilk olarak devletlerin gözünde meşru bir pozisyon elde etmesi gerektiğini, daha sonra elektriğe olan bağımlılığın çözülmesi gerektiğini ve son olarak da siber saldırılara karşı daha dayanıklı olmasının elzem olduğunu açıkladı.

Aslında araştırmanın zamanlaması da oldukça manidar. Çin gibi önde gelen devletlerin yakında kendi dijital para birimlerini piyasaya süreceği bilinirken, Amerika tarafından da dijital dolar konusunda ciddi baskılar yapıldığı basına yansımıştı. Ülkelerin mevcut kripto paraları kabul etmek yerine merkeziyetsiz olmayan kendi dijital paralarını piyasaya sürme hamlesi nasıl yanıt bulacak tam olarak bilinmezken, gerçekten merkeziyetsiz bir devlet destekli dijital paranın büyük bir devrim yaratacağı muhtemel gözükmekte.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap