Denizli Sanayi Odası Toplantısında NFT, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Konuşuldu

Denizli Sanayi Odası Toplantısında NFT, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Konuşuldu

Paylaş
BTC Piyasası: Denizli Sanayi Odası Toplantısında NFT, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Konuşuldu

Denizli Sanayi Odası bilgilendirme toplantısında NFT, Metaverse ve yeni teknolojiler konuşuldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Denizli Sanayi Odası (DSO) M.Feridun Alpat konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ile DSO üyelerinin yanı sıra, sanayiciler ve iş insanları katıldı.

Kripto para piyasası için temel bilgilerin anlatıldığı toplantıda; aynı zamanda coin ön satışları, yatırım stratejileri, kripto borsaları, NFT ve Metaverse gibi yeni teknolojiler ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

BTC Piyasası: Denizli Sanayi Odası Toplantısında NFT, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Konuşuldu 1

Toplantının açılış konuşmasını yapan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, Metaverse’ün tanımını yaparak sanayi ve ticaretteki önemine değindi. Keçeci sözlerine şöyle devam etti;

“Bu teknolojiler artık bizim yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olacak. Bu nedenle biz de bu konuda sanayicilerimizin bir fikir sahibi olması için vizyon açıcı bu toplantıyı düzenlemeye karar verdik.”

Toplantıya konuk olarak katılan Canlı Tasarımcı ve Animasyon Yaratıcısı Berk Gedik, metaverse’in ne olduğuna ilişkin bilgi vererek şunları söyledi;

“Metaverse’te gözlükler vasıtasıyla almak istediğimiz bir ürünün dijital replikasını tüm ayrıntılarıyla inceleyebiliyor; istediğimiz parçalarını söküp takabiliyoruz. Fuarlarda yaşanamayacak deneyimleri, fuarlarda sergilenen ürünlerin dijital replikalarını inceleyerek yaşayabiliyoruz. Müşterilerine bu deneyimi yaşama şansı sunan şirketlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.”

“Bu Teknolojiye Ayak Uyduran Platformlar ya da Markalar Avantaja Sahip Olacaklar”

BTC Piyasası: Denizli Sanayi Odası Toplantısında NFT, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Konuşuldu 2

NFT hakkından da katılımcıları bilgilendiren Gedik, şu açıklamalarda bulundu;

“Satın alınan dijital bir sanat eseri, video, müzik, avatar, aksesuar, arsa veya parselin sahibini belgeleyen tapudur. Metaverse içerisinde bulunan her arazinin, parselin karşılığı bir NFT olarak o blok zincire kayıtlıdır. 2D internette barınan veya hayatlarımızda şu an olup da dijitalleştirilebilecek her şey, 3D olarak dijital bir evrende ulaşılır olacaktır. Bu kriterleri karşılayan platformlar ya da markalar avantaja sahip olacaklardır.”

Toplantıya katılanlar sanal gerçeklik gözlüğü ile ürün incelemesi yaparak, doğrudan metaverse deneyimi yaşadılar.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap