Deneyimli analistten DOGE için muazzam yükseliş varsayımı geldi

Deneyimli analistten DOGE için muazzam yükseliş varsayımı geldi

Paylaş
BTC Piyasası: Deneyimli analistten DOGE için muazzam yükseliş varsayımı geldi

Investing.com – Elon Musk ele aldıktan sonra piyasanın en büyük 10 kripto para ünitesi ortasına yükselen Dogecoin (DOGE), Musk’ın sahibi olduğu Twitter’ın isim ve logo değişiklikleri gündeme gelirken yine hareketlendi.

Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter için yiğit atılımlara hazırlanırken dünyanın en güçlü insanıyla bağından ötürü Dogecoin, piyasa geri çekilirken son 24 saatte %8’i bulan bedel artışı kaydetti. Lakin satıcılar piyasaya hakim olmaya devam ettikçe DOGE, ilerleyen saatlerde günlük kazanımını %4’e çekerek 0,075 dolar bölgesinde süreç görmeye başladı.

Twitter’da kripto para tahlilleriyle tanınan Ali Martinez ise DOGE’nin fiyat hareketini kıymetlendirerek en büyük meme coin’in mevcut hareketinin devasa yükseliş için bir başlangıç olabileceğini iddia etti.

Dün Twitter üzerinden DOGE tahlilini paylaşan Martinez, uzun vadeli görünüme dikkat çekerek kripto paranın fiyat hareketinin azalan üçgen formasyonu oluşturduğunu gösterdi. Analist, emsal bir formasyonun oluştuğu son durumda kripto paranın %23.000 oranında devasa bir yükseliş kaydettiğini hatırlattı. Martinez, benzeri bir talep artışının gerçekleşmesi durumunda DOGE’nin 18 dolar bandına kadar yükselebileceğini hesapladı.

Alçalan üçgen formasyonu, finansal varlığın daha düşük tepeler oluşturarak alt bölgede yatay bir takviye sınırı oluşturmasıyla oluşur. Bu formasyona nazaran varlık fiyatı, daha düşük tepe oluşumunu bozarak üçgenin üst sonunu kırarsa bu yükseliş kırılımı olarak yorumlanabilir. Buna nazaran varlığın, üçgenin tepe ve taban düzeyi oranında yükselebileceği öngörülür. Bunun yanında kısa vadeli grafiklerde oluşan alçalan üçgen formasyonlarının geçerliliği daha yüksek olabilecekken bu üzere durumlarda uzun vadeli formasyonlar, mevcut süreçte gündemin değişimine nazaran daha tutarsız olabilir.

DOGE, Musk tesiriyle tekrar yükselişte

Kripto para piyasaları, genel olarak haftaya düşüşle başlarken DOGE, bu düşüş dalgasından etkilenmeyen kripto paralardan biri oldu. Bu, Elon Musk’ın Twitter’a yönelik atılımıyla ilişkilendirildi. Yatırımcılar, Musk, Twitter için logo ve isim değişikliği üzere son derece kritik kararlar alırken yeni oluşunda DOGE’ye de yer verebileceği fikriyle kripto paraya yönelik talebini artırdı. Dogecoin piyasasındaki hareketliliğin daha çok balina olarak tabir edilen büyük yatırımcılar tarafından yönetilmesi de yatırımcıları heyecanlandıran gelişme oldu.

Diğer yandan Twitter’ın logosunun “X” olarak değiştirilmesi, Musk’ın platformu hem ödeme süreçleri hem de toplumsal medya için kullanılacak bir ortama dönüştürme amacıyla uyuşuyor. Çünkü Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bu faaliyetleri içeren X şirketini kurmuştu. Bu çıkarımlar, Twitter’a ödeme özelliği eklenmesi durumunda DOGE’ye yer verilebileceği varsayımını güçlendirmiş olacak ki kripto para, yatırımcıların dikkatini çekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap