Delphi Digital: Bitcoin’lerin ’sı Beş Yıldır Hareket Etmedi!

Delphi Digital: Bitcoin’lerin ’sı Beş Yıldır Hareket Etmedi!

Paylaş
Delphi Digital: Bitcoin’lerin ’sı Beş Yıldır Hareket Etmedi!

Kriptokoin.com – 2019’daki Bitcoin yükselişini öngören Delphi Digital’in yani yaptığı bir araştırmaya göre, Bitcoin’deki son çöküşü yeni hodlers tetikledi. Ayrıca Delphi Digital verileri mevcut Bitcoin’in yüzde 21,6’sının en az beş yıl boyunca hareket etmediğini gösteriyor.

Delphi Digital: Bitcoin’deki son çöküşü acemi yatırımcılar tetikledi

Araştırmacılar yeni piyasaya giren Bitcoin yatırımcılarının geçen ay fiyatlarda ani bir düşüşe neden olduğunu gösteriyor. Fiyatı Mayıs ayından bu yana ilk kez 7.500 doların altına düşüren son Bitcoin fiyat düşüşü sadece birkaç aydır Bitcoin’i elinde tutan yeni yatırımcılara bağlanabilir. Bu arada şirket, Mayıs ayındaki raporunda yeni bir Bitcoin boğa koşusunun başlayacağını belirtti ve fiyat, sonraki iki ayda iki kattan daha fazla arttı. Araştırma şirketi Delphi Digital’a göre, acemi Bitcoin yatırımcıları (bir ila üç ay tutulanlar) Ekim ayında fiyatlarda keskin bir düşüşe neden oldu.

UXTO’ya göre 5 yaşındaki Bitcoin’ler tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Delphi Digital, Bitcoin’leri son hareket zamanına göre sıralamak için Unspent Transaction Data (UXTO) kullanır. Bitcoin sayısının yerinde kaldığı süreye “UXTO yaşı” denir. Yukarıdaki grafikte, Bitcoin’ler renkli çubuklar halinde gruplandırıldı: yeşil çubuk, örneğin en az bir yıl boyunca hareket etmeyenleri temsil eder. Siyah dalgalı çizgi, Bitcoin fiyatını gösteriyor. Delphi Digital konuya yönelik şunları söyledi:

Bu yıl uzun vadede sahiplerden, fiyat ve duyarlılığa rağmen, çok fazla hareket olmadı. En az bir yılda hareket etmeyen arzın payı yıla %55,6 ile başladı, Nisan sonunda %60,8 ile zirveye ulaştı ve şu anda %58,3 seviyesinde bulunuyor.

Delphi Digital: Son beş yılda her beş Bitcoin’den biri hareket etti!

Ayrıca en az iki yıldır hareket etmeyen Bitcoin sayısı, yılbaşındaki yüzde 34,6 ile karşılaştırıldığında, toplamın yüzde 38,7’sini oluşturuyor. Bununla birlikte, en dikkat çekici olanı, Delphi Digital verileri mevcut Bitcoin’in yüzde 21,6’sının en az beş yıl boyunca hareket etmediğini gösteriyor: Yılın başından bu yana yüzde 1,1’lik bir rekor.

Delphi Digital, “Bu mini döngüyü gerçek boğa ve ayı döngülerinden ayıran şeylerden biri, çünkü uzun vadeli para ödemeleriniz olmayacak, çünkü fiyatlar gerçekten yükseliyor.” dedi. Delphi Digital’in geçtiğimiz dönemlerdeki öngörüleri için “2019 Bitcoin Tahminleri Tutan Şirketin Yeni BTC Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap