Değerli Gelişme: Japonya Kripto Paralar İçin Yeni Bir Atak Yaptı!

Değerli Gelişme: Japonya Kripto Paralar İçin Yeni Bir Atak Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Değerli Gelişme: Japonya Kripto Paralar İçin Yeni Bir Atak Yaptı!

Japonlar, teşebbüslerin kamu finansmanı ararken pay senedi yerine kripto token ihraç etmelerine müsaade verecek. Bu atılım, yeni işletmelerin yararlanabileceği gelir akışlarını çeşitlendirmeyi amaçlıyor. Yeni öz sermaye finansmanı biçimi, Yatırım için Sonlu İştirak Yasası ismi verilen bir yasaya tabi. Yasa, sonlu sorumlu ortakların sınırsız sorumlu ortaklara pay satmasına imkan veren şartları belirliyor.

Yeni düzenlemeler kripto kabulünü artırıyor

Japonya, bir vakitler gezegendeki en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’a da mesken sahipliği yapıyordu. Bunun yanında, tartışmasız dünyadaki en olgun kripto düzenlemelerine sahip. Haziran ayı başında bankaların, para transfer acentelerinin ve inanç şirketlerinin token ihraç etmesine müsaade vermek için yeni stablecoin mevzuatını tanıttı. Merkezi olmayan finans getiri platformu Tranchess’ten Danny Chong, yen dayanaklı stablecoin’lerin popülerliğinin arttığını söylüyor. Şimdiye kadar 500 milyar dolarlık süreç hacmi elde ettiler. Bu durum, dolar bazlı stablecoin’lerin PayPal’ın PYUSD varlığının piyasaya sürülmesi nedeniyle prestij kazanmasıyla ortaya çıktı.

Bu ortada Japon hükumeti kısa mühlet evvel kripto borsalarının ihtiyaçlarını revize etti. Bunun akabinde, kripto borsası Binance, Japonya’da faaliyet göstermek için bir lisans aldı. Bu atak, ABD’deki düzenleyicilerin, Binance’ı müşteri fonlarını yanlış kullanmakla suçlamasının akabinde geldi. Bu da öbür şeylerin yanı sıra, şirketin Asya’daki genişlemesini katalize eden bir hareket oldu.

BTC Piyasası: Değerli Gelişme: Japonya Kripto Paralar İçin Yeni Bir Atak Yaptı! 1

ICO Özkaynak Finansmanı ABD SEC tarafından kaşlarını çattı

Japonya’nın öz sermaye finansmanına yönelik yeni kuralları, ABD’deki muadillerininkiyle tezat oluşturuyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kısa bir müddet evvel bir yargıç, Ripple Labs’ın kurumsal yatırımcılardan fon toplamak için XRP satmasının ABD menkul değerler yasasını ihlal ettiğine karar verdi. ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), fon toplamak için kripto tokenları satmadan evvel kaydettirmeyen projelere tekraren baskı yaptı.

Bununla birlikte SEC, kayıt için net bir yola sahip değil. Bu yüzden, bu yolu hazırlamadan yaptırım hareketleri uyguladığı için bir çok tenkit aldı. Kesim oyuncuları, hangi tokenlerin menkul değer olduğunu belirlemek için tekraren talepte bulundu. Hatta birtakım rejimler önerdi. Bununla birlikte SEC mevcut kuralların kâfi olduğunu ileri sürmeye devam ediyor. ABD’li milletvekilleri ise SEC ve ABD Emtia ve Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun kripto sanayisinin nezaretini paylaşmasını öneriyor. Bu doğrultuda, açıklığa yönelik birkaç yasa tasarısı teklifleri de ortaya çıktı. Lakin, bunlar şimdi netlik kazanmış değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap