DeFi’da kilitli Ether miktarında tüm zamanların rekoru

DeFi’da kilitli Ether miktarında tüm zamanların rekoru

Paylaş
DeFi’da kilitli Ether miktarında tüm zamanların rekoru

Veri analitiği sitesi DeFi Pulse’a göre, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında saklanan Ether miktarı 2.7 milyon ETH ile yeni bir kilometre taşına ulaştı.

Bu rakam, dolar cinsinden yaklaşık 405 milyon dolar ediyor.

Ethereum tabanlı DeFi uygulamalarında kilitli ETH miktarındaki artış, bu hizmetlere olan talepteki büyümeyi gözler önüne seriyor.

2019 yılına sadece yaklaşık 55,000 kilitli ETH ile başlanırken Maker, Compound ve IntaDapp gibi DeFi kredi protokollerine olan talebin artması sonucunda Nisan ayının ortasında akıllı sözleşmelerde kilitli Ether miktarı 2.2 milyona ulaşmıştı. Sonraki 3 ay boyunca Ether’in fiyatı 160 dolar seviyelerinden Temmuz’da 320 dolara kadar tırmanmış, neticede kilitli ETH sayısı da 1.68 milyonun altına düşmüştü.

Sonrasında ise kilitli ETH miktarı tekrar hızlı bir yükselişe geçti ve Ağustos sonu itibari ile 2 milyona vurdu. Şimdiye kadarki en yüksek zirve ise bugün 2.7 milyon olarak kaydedildi.

Bu fonların çoğu, şu anda 2 milyon kilitli ETH’nin tutulduğu Maker’da saklanıyor. Maker’ı yaklaşık 350,000 ETH ile Compound ve onu da yaklaşık 233,000 ETH ile InstaDapp takip ediyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap