Decentralend’de moda haftası başlıyor: 70 marka katılacak

Decentralend’de moda haftası başlıyor: 70 marka katılacak

Paylaş
BTC Piyasası: Decentralend’de moda haftası başlıyor: 70 marka katılacak

Metaverse platformu Decentraland’de, birçok tasarımcının ve ürün satan dev şirketin, NFT koleksiyonlarını sergileyeceği bir moda haftası başlıyor. Estée Lauder, Tommy Hilfiger ve Dolce & Gabbana gibi dünya devi markalar, sanal moda haftasının katılımcıları arasında yer alıyor.

“NFT’ler için gerçekçi kullanım alanı…”

“Fashion Week” hakkında konuşan Decentraland’ın kreatif direktörü Sam Hamilton, dijital ürünlerin ve metaverse alışveriş deneyimlerinin gittikçe yayılmasıyla birlikte insanların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmayı ve avatarlarındaki giyilebilir ürünler aracılığıyla kendi tarzlarını gösterebilecekleri bir yer oluşturmayı mantıklı bir hamle olarak gördüklerini söyledi:

“Metaverse’de insanların çok daha cesur ve rahat davrandığını görüyorum. Ürünler de bu düşünce tarzına göre ortaya çıkıyor. Moda Haftası’na katılan insanlar, NFT’ler için çok gerçekçi bir kullanım alanı görecekler. Bu organizasyon bazıları için bir araştırma-geliştirme, bazıları için ise kripto evrenine dahil olma fırsatı sunacak.”

Moda bölgesi oluşturuldu: 2.4 milyon dolar alınmıştı

Moda Haftası için Decentraland’de “Moda bölgesi” adında özel bir alan oluşturulurken, 27 Mart’tan itibaren burada moda şovları, galeriler ve markaların hazırladığı paneller gerçekleşecek. Sanal emlak şirketi olan Metaverse Group, bu bölgeyi Kasım ayında 2.4 milyon dolara satın almıştı.

NFT platformları dahil oldu

NFT odaklı platformlardan Rarible da, Rarible Sokağı adında bir mağazıyı organizasyonda açık tutacak. Geçtiğimiz Haziran ayında platform üzerinden, bir alışveriş merkezi “inşa etmek” için arazi olan Boson Protocol da, ürünlerini satmak için bir mağazalar caddesi açtı.

kullanıcılar Decentraland’in sitesine girip, buraya Ethereum cüzdanını bağlayarak Moda Haftası’nı takip edebilecekler. Misafir modundan bağlanarak da organizasyona katılımcı olunabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap