DCG, kurucusuna açılan davanın reddi için dava açtı

DCG, kurucusuna açılan davanın reddi için dava açtı

Paylaş
BTC Piyasası: DCG, kurucusuna açılan davanın reddi için dava açtı

Digital Currency Group (DCG), Gemini’nin kurucu Barry Silbert’e açtığı davanın reddedilmesini istiyor.

Digital Currency Group bir devirdir içinde olduğu dava süreçlerinden sıyrılmak istiyor. Bununla birlikte şirket, davanın reddi için talep oluşturdu.

DCG, davanın reddedilmesini istiyor

Digital Currency Group (DCG), kripto borsası Gemini ve kurucusu Barry Silbert’e karşı açılan davanın reddedilmesini talep etmek için bir dava açtı. DCG, Gemini’nin Temmuz’daki davasını “Winklevoss kardeşlerin bir yıl süren Twitter tabanlı karakter suikastının devamı” olarak nitelendirdi. Bu durum, Gemini’nin DCG ve Silbert’e karşı açtığı dava ile ilgili gelişmeleri özetliyor.

Gemini, Silbert ve DCG’ye, DCG’nin yan kuruluşu Genesis’in kripto borsasının müşterilerine borçlu olduğu savıyla dava açmıştı. Dava, Genesis ve Gemini ortasında kripto kredi süreçleri nedeniyle yaşanan meselelerle ilgiliydi. Genesis, müşterilere verdiği kredilerin tahsil edilememesi nedeniyle zorluk yaşamış ve iflas müdafaası müracaatında bulunmuştu.

BTC Piyasası: DCG, kurucusuna açılan davanın reddi için dava açtı 1

DCG, bu tezlerin temelsiz olduğunu belirtiyor ve Gemini’nin Winklevoss kardeşlerin “davaya sarılmış bir halkla bağlantılar kampanyası” yürüttüğünü tez ediyor. Önerge ayrıyeten DCG ve Silbert’in Genesis’in operasyonlarına dahil olmadığını ve Gemini Kazanma programıyla ilgili bir bağlarının olmadığını belirtiyor.

Gemini’nin Silbert’i dolandırıcılığın gerisindeki “mimar” ve “beyin” olarak suçladığı dava da yer alıyor. Lakin DCG, bu argümanların somut bir delili olmadığını ve Gemini’nin bu mevzuda sağlam savları olmadığını savunuyor.

Gemini’nin davası, DCG ve Silbert’in Genesis’in operasyonlarına dahil olmadığını ve tez edilen dolandırıcılık hakkında bilgilerinin olmadığını belirtiyor. Dava, kripto dalında yaşanan rekabet ve iş bağlarının karmaşıklığını yansıtan bir örnek olarak kıymetlendirilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap