Dash dolandırıcılığı: Kıdemli danışman, paraları toplayıp firar etti

Dash dolandırıcılığı: Kıdemli danışman, paraları toplayıp firar etti

Paylaş
Dash dolandırıcılığı: Kıdemli danışman, paraları toplayıp firar etti

Dash’teki masternode yatırımcılarının Dash’in geliştirilmesine ve sürdürülmesine liderlik eden bir organizasyon olan Dash Core Group’un kıdemli danışmanı tarafından dolandırıldığı ve danışmanın yatırımcıların paralarını alarak kayıplara karıştığı iddia ediliyor.

Söz konusu olay, Twitter’daki Dash Uncensored hesabının tweet’leriyle ortaya çıktı. Hesap, “MooCowMoo” takma adıyla bilinen, gerçek kimliği gizli bir Dash Core kıdemli danışmanın yatırımcılarının paralarıyla ortadan kaybolduğunu ileri sürüyor.

Anlatılanlara göre MooCowMoo, pasif gelir elde edebilecekleri bir masternode çalıştırmak için 1000 Dash alabilecek güce sahip olmayan kullanıcılara hizmet eden “Masternode Shares” adlı bir servisin sahibiydi. Servis, kullanıcılardan minimum 25 Dash yatırmak kaydıyla Dash topluyor ve daha sonra masternode ödüllerini tüm katılımcılara bölüyordu. Herkes yatırdığı Dash miktarına oranla masternode ödülü elde ediyordu.

Öte yandan MooCowMoo, Ağustos ayında bir e-postayla servisi kapatacağını ve tüm paraları bir veya iki haftada geri ödeyeceğini bildirdi. Bununla beraber, e-postanın üzerinden dört ay geçmesine karşın kimse MooCowMoo’dan haber alamadı. Topluluktan birçok kişi, o zamandan beri danışmana ulaşmaya çalışıyor.

Mağdurlar, Dash ekibinin önemli bir üyesi olan MooCowMoo’nun gerçek kimliğini bulmak için çaba harcıyorlar. Olay gerçek bir dolandırıcılık gibi görünüyor.

Bu arada Aralık 2017’den bu yana yüzde 97 değer kaybeden Dash, TSİ 00.20’de 52 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap