Danışmanlık Devi: Mayıs’ta Bu Kripto Para Alınır!

Danışmanlık Devi: Mayıs’ta Bu Kripto Para Alınır!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Mayıs’ta Bu Kripto Para Alınır!

Ekonomi ve Finans alanında ön plana çıkan danışmanlık devi Motley Fool, yakın vakitte yaptığı tahlillerde Mayıs ayında bu kripto para ünitesinin en risksiz kripto olduğunu aktarıyor! Pekala, bu kripto para hangisi? İşte detaylar…

Danışmanlık devi açıkladı: “Mayıs ayında bu kripto para yükselişe geçecek!”

Kripto para piyasası Mayıs ayına dingin bir giriş yaptı ve kripto para piyasası hala kripto kışından çıkamadığını ortaya koyuyor. Potansiyel yeni banka iflasları, daha fazla Fed faiz artırımı ve devam eden ekonomik zayıflık ihtarları son vakitlerde piyasayı aşağı çekti. Yatırımcılar bir sonraki adımın ne olacağını anlamaya çalışırken, son 30 günde en düzgün kriptoların birden fazla yatay ya da düşüşte görünüyor. Danışmanlık devi Motley Fool, bu ortamda alınabilecek en düzgün kripto para ünitesinin Bitcoin (BTC) olduğunu açıkladı. Uzmanlara nazaran Bitcoin, güvenlik ögesini uzun vadede potansiyel olarak muazzam bir yükselişle birleştiren ender dijital varlıklardan biri.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Mayıs’ta Bu Kripto Para Alınır! 1

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere ABD’nin bankacılık krizi yaşadığı bir periyotta Bitcoin, yatırımcılar için potansiyel bir inançlı liman olarak ortaya çıktı. Görünüşe nazaran her yeni banka iflasıyla birlikte yatırımcılar paralarını klâsik finansal varlıklardan Bitcoin’e kaydırıyor. Bu da kısmen Bitcoin’in bu yıl yaklaşık %70 oranında kıymet kazanmasını sağladı. Ama uzmanlara nazaran bu büsbütün risksiz olduğu manasına gelmiyor; BTC hala uzun bir çok dalgalanma ve ani fiyat düşüşleri geçmişine sahip. Lakin tarihî olarak “dijital altın” olarak anılmasının uygun bir nedeni var. Goldman Sachs üzere Wall Street’in önde gelen yatırım bankaları bile Bitcoin’in bir çeşit dijital altın olarak görülmesi gerektiğini savunuyor.

Her ne kadar 2022’de yaşanan çöküşlerle ziyan görse de, son aylarda altın ile birlikte artan korelasyonunu görmezden gelmek sıkıntı gözüküyor. Bu korelasyon, anlık olarak bir yıldan uzun bir müddettir görülen en yüksek düzeyde. Bu yüzden Motley Fool yatırımcıları BTC’yi öneriyor.

Uzmanlar: “Yukarı taraflı potansiyele sahip!”

Uzmanlar, başkan kripto para ünitesi Bitcoin’in muazzam yükseliş potansiyeline örnek veriyor. Bununla birlikte BTC anlık olarak 30 bin doların biraz altında süreç görüyor ve birçok üst seviye yatırımcı 2024 için 100 bin doların makul bir fiyat amacı olduğunu düşünüyor. Başkaları ise önümüzdeki yıl kripto algoritmasında yapılacak değişiklikleri göz önünde bulundurarak 149.000 dolara kadar büyük bir kırılma öngörüyor. Bununla birlikte Ark Invest’ten Cathie Wood ise Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon doları aşabileceğini bile öngördü. Ark Invest, Bitcoin’in sekiz ana alanda nasıl performans gösterdiğini inceleyen çok değişkenli bir ekonomik model kullanıyor. Bu alanların her birinde gelecekteki performansı varsayım ederek ve akabinde her birinin potansiyelini toplayarak, önümüzdeki birkaç yıl içinde en makûs durum, temel durum ve en düzgün durum senaryosuna ulaşmayı mümkün kılıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Mayıs’ta Bu Kripto Para Alınır! 2

Ark Invest’in incelediği değişkenlerden biri, Bitcoin’in gelişmekte olan ülkelerin para arzındaki hissesinin artmasıdır. El Salvador’un kripto parayı yasal ödeme aracı olarak kabul etmesiyle ilgili devam eden tartışmalar üzere birtakım aksaklıklar olsa da genel eğilim, Latin Amerika’dan Orta Doğu’ya ve Asya’ya kadar dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde Bitcoin’in daha fazla benimsenmesi tarafında. Bilhassa Brezilya, 2022’nin sonunda Bitcoin ve başka kripto varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmasıyla dikkat çekiyor. Bu milletlerarası benimseme devam ettiği sürece, uzmanlar üst istikametli potansiyelin büyük bir yükselişe işaret ettiğini düşünüyor.

Bitcoin düzenleyicilerin takviyesini gerisine alıyor

Bununla birlikte uzmanlar, Bitcoin’in büyük kripto para üniteleri ortasında en âlâ düzenleyici görünüme sahip olmasına dikkat çekiyor. Uzmanlara nazaran, Menkul Değerler ve Borsa Komitesi lideri Gary Gensler, BTC’nin bir menkul değer olmadığı konusunda uzun müddettir hemfikir ve bu da yatırımcıların ABD pazarındaki düzenleyici aşırılıklar konusunda muhtemelen endişelenmek zorunda olmadıklarını bilerek geceleri daha rahat uyuyabilecekleri manasına geliyor. Birebir vakitte, memleketler arası yargı bölgeleri de düzenlemelerini daha elverişli olacak halde değiştiriyor. Tüm bu nedenlerden ötürü Motley Fool uzmanları, yaptğı tahlillerde Bitcoin’e yatırımın öteki kripto varlıklara nazaran daha risksiz olduğunu ortaya koyuyor ancak yatırımcılar tekrar de bunu bir yatırım tavsiyesi olarak kabul etmeyerek, kendi araştırmaların itinayla ve dikkatli bir halde yapmalıdır. Kripto para üniteleri ve dijital varlıklar riskli varlıklardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap