Danışmanlık Devi: Bu 2 Kripto Para ‘Satın Al’ Diye Bağırıyor!

Danışmanlık Devi: Bu 2 Kripto Para ‘Satın Al’ Diye Bağırıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Bu 2 Kripto Para ‘Satın Al’ Diye Bağırıyor!

Danışmanlık devi The Motley Fool’un analistleri, artık satın alınacak en güzel kripto para ünitelerini tartışıyor. Bu soruya yanıt veren kıdemli Chris MacDonald, seçimini bu 2 kripto devinden yana kullandı.

Uzmanlara nazaran mevcut fiyatlardan satın alınacak ‘en güzel kripto para’ seçimleri

Kripto kesimindeki yatırımlar kelam konusu olduğunda, Bitcoin’in sahiden çok az rakibi var. Dünyanın birinci kripto parası, şu anda 560 milyar doları aşan piyasa kıymetiyle açık orta başkan.

Bitcoin’in bedeli, dünya çapında inançlı, merkezi olmayan bir bedel alışverişi aracı olmasıyla ortaya çıkar. Bununla birlikte, Bitcoin şimdi bir para ünitesi olarak yaygın kullanıma ulaşmadı. Fakat, bu ağın merkezi olmayan statüsü ve yaygın kullanımı birçok kişi tarafından mevcut klâsik finansal altyapıya karşı bir müdafaa olarak görülmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Bu 2 Kripto Para ‘Satın Al’ Diye Bağırıyor! 1

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz hafta First Republic’te görülen en son krizde dahil olmak üzere çeşitli banka iflaslarını yaşandı. Ek olarak, borç tavanı krizi yaklaştıkça, para ünitesiyle ilgili riskler artıyor. Bu da birçok kişinin bu türlü bir ortamda düzgün performans gösterebilecek yatırımları aramasına neden oluyor.

Son günlerde, Bitcoin, 30.000 dolara meydan okumaya devam ediyor. Analist MacDonald’a nazaran, “paradoksal olarak bankacılık kesiminde işler daha da berbata giderse daha yüksek bir kırılma için hazır olabilir.”

DeFi’nin kalbi: Ethereum (ETH)

İkinci seçim Ethereum (ETH), çeşitli nedenlerle global yatırımcılar tarafından epey tercih edilen bir kripto para. Birincisi, Bitcoin’in yanında en büyük ikinci kripto para ünitesi. İkincisi, Ethereum’un devasa akıllı kontrat özellikli ağı, çok sayıda DeFi projesinin merkezi haline geliyor. Analistler, bunun yıllar boyunca sürecek bir akım olacağını öngörüyor.

Ethereum’un yükselişi neredeyse büsbütün, ağın akıllı mukavele yeteneğiyle ilişkiliydi. Bu da merkezi olmayan uygulamaların Blockchain üzerine inşa edilmesine müsaade verir. Kriptoların yıllar içinde artan popülaritesi, daha evvel mümkün olmadığı düşünülen kullanım durumlarını mümkün kıldı. Buna nazaran, birçok kişi Ethereum’u kullanıcılar için gerçek dünya kıymeti üreten bir Bitcoin alternatifi olarak görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Bu 2 Kripto Para ‘Satın Al’ Diye Bağırıyor! 2

Son yıllarda, Ethereum’un performansı Bitcoin’i geride bıraktı. Bununla birlikte, evvelki düşüşler sırasında, Ethereum da daha büyük aşağı taraflı hareketler gördü. Bu nedenle, Ethereum’un betası yahut genel piyasada yaptığı nispi hareket daha yüksektir. Riske nazaran ayarlanmış getiriler maksimize edilebileceğinden, düşük beta ve yüksek beta kriptolarının bir karışımına sahip olmak, uzun vadeli yatırımcılara yarar sağlayabilir.

Ethereum’un son zamanlardaki yükselişi, Bitcoin’inkiyle birebir katalizörlere sahipti. Bununla birlikte, birçok Ethereum yatırımcısının odaklandığı ve bu projeyi megacap akranlarından ayıran kıymetli faktörler var. Ağ, kısa mühlet evvel Ethereum’un konsensüs katmanında değişiklikler yapan Shapella yükseltmesini tamamladı. Bu yükseltmeyle, Ethereum ağında staking yapanların ETH çekme süreci başladı.

Kripto para devleri yıllar uzunluğu ortamızda kalacak

Birçok yatırımcının kriptoya dokunmaması için birçok neden var. Rug pull’dan dolandırıcılığa ve %90’dan fazla fiyat düşüşlerine kadar, bu bölüm, ekonomik zorluk vakitlerinde kripto için düzgüne işaret etmeyen, son derece yüksek riskli bir teklif olarak açıkça görülen bir dal.

Ulaş Utku Bozdoğan: Danışmanlık Devi: Bu 2 Kripto Para ‘Satın Al’ Diye Bağırıyor! 3

Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum dayanma güçlerini gösterdiler. Analistlere nazaran, dalın büyümesini desteklemeye devam edecek boyut ve ölçeğe sahipler. Fool analistlerinden Chris MacDonald, kripto para yatırımı konusunda en seçimlerin BTC ve ETH olduğunu söylüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap