Daldık Tekrar Hayallere: 1.000.000 Bitcoin’e Sahip Olsak Hayatlarımızda Neler Değişirdi?

Daldık Tekrar Hayallere: 1.000.000 Bitcoin’e Sahip Olsak Hayatlarımızda Neler Değişirdi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Daldık Tekrar Hayallere: 1.000.000 Bitcoin’e Sahip Olsak Hayatlarımızda Neler Değişirdi?

Hayalini kurduğumuz bu ütopya gerçekleşse neler olurdu diye düşünmeden duramıyorsanız kemerlerinizi bağlayın zira bu içerikte 1.000.000 Bitcoin’e sahip olmamız durumunda hayatlarımızda gerçekleşecek mümkün durumları konuşacağız.

Düşünsenize, yarın uyanıyorsunuz ve artık bir Bitcoin milyonerisiniz. Gözlerinizi adeta bir hayale açıyorsunuz ve herkesin hayallerini süsleyecek o hayatı yaşamak için yataktan dışarı adımınızı atıyorsunuz… Bu durum şu an hepimiz için bir hayal olsa da umut yoksulun ekmeğidir diyerek bu hayalin gerçekleşmesi durumunda hayatınızda neler değişirdi birlikte hayal edelim.

Şüphesiz birinci ve en büyük değişiklik çok büyük bir finansal güce sahip olmanız olurdu!

Bitcoin’in bedeli daima değişse bile genelde yüksek olduğu için, 1.000.000 Bitcoin size önemli bir servet kazandıracaktır.

Öyle ki, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’nun bile elinde 1.1 milyon Bitcoin olduğu biliniyor. Yani Bitcoin’in yaratıcısı olan kişi ile neredeyse birebir oranda Bitcoin’e sahipsiniz diyebiliriz.

Örneğin, 1 Bitcoin şu anda 795.228,69 TL’den süreç görmekte. 1.000.000 Bitcoin’e sahip olmanız durumunda toplam servetiniz 795.222.815.400 TL ($29.407.900.000​) olacaktır.

Bu o kadar büyük bir para ki bununla ne yapacağınız konusundaki tek pürüz hayal gücünüz olacak üzere görünüyor.

Bu servet ile hayatınızı hayallerinizdeki üzere yaşayabilme gücü elinizde olacağından ötürü, yapabilecekleriniz sınırsız.

Örneğin, bu para ile yaklaşık 46.103 adet Mercedes-AMG G 63 yada İstanbul Boğazı’nda 265 adet yalı alabilirsiniz.

Yok ben yatırım yapmak istiyorum diyorsanız Türkiye’nin en pahalı şirketlerinden olan Türk Hava Yolları’nı 2 milyar dolara, Arçelik’i 1 milyar 500 milyon dolara, Vestel’i ise 927 milyon dolara satın alabilirsiniz.

1.000.000 Bitcoin size piyasa üzerinde büyük bir kelam hakkı da verecektir.

Bitcoin arzının 21.000.000 adet ile hudutlu olduğu düşünüldüğünde, 1.000.000 adet Bitcoin’e sahip olmak kripto piyasası üzerinde büyük tesirler bırakabilmenize imkân tanıyacaktır.

Başka bir deyişle, yapacağınız alım satım süreçleri çok büyük hacimde olacağından piyasadaki fiyatları etkileyecek güçte olacaktır.

Örneğin, 1.000.000 adet Bitcoin’i bir anda satmanız durumunda fiyatlarda keskin bir düşüş yaşanmasına sebep olabilirsiniz.

Buna ek olarak bu kadar fazla ölçüde Bitcoin’in satıldığını duyan diğer yatırımcılarda panik yaratarak onların da elindeki Bitcoin’leri satmasına sebep olmanız da mümkün. Bu türlü bir senaryonun gerçekleşmesi durumunda piyasada hayli sert bir panik havası esecektir.

Bulunduğunuz ülkeye nazaran vergilerle ilgili baş yormanız da gerekebilir.

Çok büyük bir ölçüden kelam ettiğimiz için vergi konusunda kimi aksiyonlar almanız gerekmesi de muhtemel.

Türkiye’de kripto gelirlerinin vergilendirilmesi ile alakalı çok net ve keskin kanunlar olmamakla birlikte, 1.000.000 Bitcoin’den elde edeceğiniz çıkar çok büyük olacağından, yapacağınız başka yatırımlar konusunda artık vergilerle ilgili biz sıradan yoksullardan daha fazla şey düşünmeniz gerekebilir…

“Bitcoin milyoneri” olarak anılmaksa birçok kapıyı açabilir.

Bitcoin milyoneri olmak bilhassa finans piyasası ve iş dünyasında hayli ilgi çekecek bir durum. Bu piyasalarda isminizi duyurmanıza sebep olacaktır. Bu sayede yeni yatırım ya da teşebbüs fırsatları önünüze gelebilir. Ee ne demişler; para, parayı çeker.

Bu kadar büyük bir ölçü, arka niyetli insanların da dikkatini çekebilir natürel.

Artık hayli varlıklı bir birey olacağınızdan ötürü mümkün hırsızlık ve dolandırıcılık tehditlerine karşı da bir gözünüz daima açık olmak zorunda olacak.

Hiç aramayan akrabalarınız sizleri arayabilir, konutunuza, hesaplarınıza tahminen de şahsınıza yönelik kimi saldırılara maruz kalabilirsiniz. Ne yazık ki para tek başına huzur getirmiyor…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap