CZ’den tartışma yaratan argümanlara cevap

CZ’den tartışma yaratan argümanlara cevap

Paylaş
BTC Piyasası: CZ’den tartışma yaratan argümanlara cevap

Binance CEO’su CZ’den SEC’in tartışma yaratan argümanlarına karşılık gecikmedi. Toplumsal medya üzerinden paylaşımda bulunan CZ, “Bunları öylece uyduramazsınız.” biçimindeki tabirleriyle serzenişte bulundu.

“Öylece uyduramazsınız”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun Binance.US’nin ana şirketiyle irtibatlı olan ve müşterileri yabancı bir kuruluşa maruz bırakabilecek bir saklama ünitesi kullandığı tarafındaki argümanlarına karşı çıktı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CZ, “Binance US, Ceffu ya da Binance Custody kullanmamaktadır ve asla kullanmamıştır.” diyerek “Bunları öylece uyduramazsınız.” sözlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Ceffu, SEC ve Binance ortasında bir çekişme noktası olmuş ve düzenleyici kurum, Binance.US’in ardındaki şirket olan BAM’dan müşteri varlıklarının Binance.US’te nasıl ele alındığı hakkında daha fazla bilgi istemişti. Şirket, daha fazla bilgi taleplerinin birçoklarını çok geniş yahut külfetli olarak nitelendirirken, BAM’ın bunu yerine getirmediğini söylemişti.

SEC bilhassa, ajansın müşteri varlıklarını denetim ediyor üzere görünen “yeni markalaşmış bir Binance Kuruluşu” olduğunu söylediği Ceffu hakkında daha fazla bilgi talep etmişti. Ajans ayrıyeten, BAM’ın istek buyruğu uyarınca “cüzdan saklama hizmetleri için yabancı bir Binance bağlı üçüncü taraf” kullanmasına müsaade verilmediğini belirtmişti.

SEC’in bir avukatı, BAM’ın “Ceffu’nun ve Binance’in iştiraki hakkında tutarsız açıklamalar” yaptığını vurgulamıştı.

Geçen hafta bir mahkeme belgesinde BAM, müşterilerin varlıklarının birçoklarını tutan cüzdanları korumak için Binance Holdings Limited tarafından geliştirilen bir cüzdan saklama yazılımına güvendiğini belirtmişti.

BAM’ın 12 Eylül’de yaptığı mahkeme müracaatında, “Buna nazaran BAM, BHL’nin yazılımı ticari olarak ‘Ceffu’ ismi altında pazarlamayı planladığını öğrendiğinde, SEC ile yazışmalar da dahil olmak üzere bu ismi yazılıma kısaltılmış bir referans olarak benimsemiştir.” tabirlerini kullanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap