CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı

CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı

Paylaş
BTC Piyasası: CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı

Binance CEO’su CZ, kripto para kesiminde artan kimlik avı dolandırıcılığına karşı ihtarda bulundu.

Kripto apra topluluğu tarafından ikon haline gelmiş Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son devirde artan kimlik avı dolandırıcılığına dair ihtarlarda bulundu. CZ, topluluğu dikkatli davranmaya çağırdı.

CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı topluluğu dikkatli olmaya çağırdı

Binance CEO’su CZ, kripto para sanayisinde artan kimlik avı dolandırıcılığına karşı ikazda bulundu. Toplumsal mühendislik taarruzlarının sayısı, son devirde değerli yöneticilerin hacklenmesiyle birlikte artış gösterdi. CZ, Twitter’da okuyucularını kimlik avı ve öbür toplumsal mühendislik dolandırıcılıkları konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Ayrıca, kripto para borsası kullanıcılarına, taşınabilir taşıyıcı tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yerine donanım aygıtları kullanmalarını önermiştir. Ona nazaran, tüm kripto borsalarında donanım aygıtı ile aktifleştirilen 2FA en inançlı seçenektir.

BTC Piyasası: CZ, kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı 1

CZ’nin bu uyarısı, Uniswap‘ın kurucusu Hayden Adams’ın Twitter hesabının ele geçirilmesinden çabucak sonra geldi. Saldırgan, Adams’ın hesabını ele geçirdikten sonra, hesabında makus hedefli bir irtibat yayınlayarak takipçilerini dolandırmaya çalıştı. Lakin, Crypto Twitter üyeleri süratli bir formda duruma müdahale ederek öteki kullanıcıları uyardılar ve saldırganın planını bozdular. Adams daha sonra hesabına tekrar erişim sağladı ve güncellemelerle takipçilerini bilgilendirdi.

Bütün bu ikazların ve olayların akabinde tüm bölüm paydaşları kullanıcıları dolandırıcılara karşı daha dikkatli olmaya çağırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap