Curve Finance hacker’ı fonların bir kısmını iade etti

Curve Finance hacker’ı fonların bir kısmını iade etti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Curve Finance hacker’ı fonların bir kısmını iade etti

Geçtiğimiz günlerde hack’lenen Curve Finance havuzundan milyonlarca dolar çalan hacker fonların bir kısmını iade etti.

Curve Finance geçtiğimiz günlerde bir istismara maruz kaldı. Bununla birlikte birçok analist değerlendirmesi DeFi dalının bu olay ile inancı sarstığını düşünüyor.

Curve Finacne hacker’ı çaldığı fonların 8,5 milyon dolarını iade etti

Curve Finance, 30 Temmuz’da Vyper tabanlı bir akıllı mukavele kusuru nedeniyle 24 milyon dolarlık bir istismar yaşadı. Lakin, sonrasında istismarcı, protokole 8,5 milyon dolar bedelinde 4.820 alETH iade etti. Süreçler üç başka süreç kümesi genelinde gerçekleşti. Birinci süreç, 1.7 milyon dolar pahasında 1.000 alETH’lik bir ölçüyle başladı ve bir test süreci üzere görünüyordu. Daha sonra birkaç dakika içinde 6,7 milyon dolar pahasında diğer bir 3.819 alETH iadesi yapıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Curve Finance hacker’ı fonların bir kısmını iade etti 1

Alchemix Finance, Curve havuzlarını kullanan kredi tabanlı bir DeFi protokolüdür ve bilgisayar korsanından toplamda 4.820 alETH iadesi aldı. AlETH yahut Alchemix ETH, CoinGecko’ya nazaran şu anda 1.755 dolar civarında süreç görmektedir.

Curve Finance, bilgisayar korsanına, parayı 3 Ağustos’ta iade etmesini istedi. Bilgisayar korsanı, bu talebe cevap vererek Curve’den 0xbabe adresini doğrulamasını istedi.

Olayın akabinde, Curve protokolünün kurucusu Michael Egorov, tasfiye riskini azaltmak için 42 milyon dolar bedelinde 106 milyondan fazla CRV token’ı ticareti yaptığı bir dizi tezgah üstü muahede gerçekleştirdi. Bu süreçler, protokolün güvenliğini artırmak ve benzeri istismarları önlemek için alınan tedbirler ortasındaydı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap